Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van egy számítógépes játék...

Van egy számítógépes játék ötletem, amit elég részletesen kigondoltam már, és nem igazán van a piacon hasonló. Azonban nem értek, főleg nem ilyen szinten a programozáshoz. Hová lehetne fordulni, vagy megtudni, hogy esetleg érdekelne-e valakit?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy nagyobb játékkészitő, vagy fejlesztő cégeket esetleg érdekelhet-e ilyen game, merre lehetne elindulni vele, megtudni, van-e létjogosultsága?

2020. dec. 14. 02:11
 1/10 anonim válasza:
97%

Játékfejlesztésnél: ötlet 1% pénz 99%


Tudod azt szokták mondani ötlete mindenkinek van :D

2020. dec. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Azt hiszed csak neked van ilyen otleted? Dolgoztam fejlesztocegnel ezerszamra jottek a “szuper” otletek. Altalaban atgondolatlan gyermeteg koncepciok voltak vagy piackeptelenek vagy mar megvalosultak csak a kitalaloja nem volt eleg tajekozotz. Szerintem te is igy vagy ezzel.
2020. dec. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy már előttem is írták, igazából bárki ki tud találni bármit.

De ez kb semmi ahhoz képest, amit a megvalósítása jelent.

2020. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen biztos vagyok benne, hogy van már a piacon hasonló, csak legfeljebb te nem ismered. Az utóbbi években felkapott "új játéktípusokban" (MOBA, battle royale) sem volt semmi új, csak tovább variálták a már jól bevált recepteket.
2020. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Az a gond, hogy a jatekipar sokkal tobb mint egy jo otlet.

Szabaduszokent az a legjobb ha te magad keszited el a jatekot. Idonkent szoletnek jo otletek, de 1000-bol 1. Es meg akkor is ott van hogy reklamoznod kell.

A roppant nepszeru Among us se lenne sehol, ha brazil streamerek ne kapjak fel.

2020. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok építő jellegű segítséget. (hülye vagy, tuti sz@r ötlet, nem tudsz róla de van már ilyen, fejlesztő/programozó cégnél vagyok és társai.)

A kérdés nem az volt, hogy mennyire vagyok hozzá hülye, hanem ha utána néztem és nincs ilyen, akkor esetleg merre lehet elindulni vele ha én NEM VAGYOK PROGRAMOZÓ. Minden esetre köszönöm a rendkívül hasznos segítséget mindenkinek.

2020. dec. 16. 10:17
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Bocs, hogy a való világban élünk. Egy barátom a NeocoreGames-nél dolgozik, de iskolai előadásokat is szokott tartani. Számtalanszor jönnek hozzá tizenévesek, de még egyetemisták is, hogy a világraszóló és teljesen egyedi játékötletüket megosszák vele. Ő mindegyiket türelmesen végighallgatja, aztán közli, hogy az ötlet jó, de ezt már tíz évvel ezelőtt ellőtték az X vagy éppen az Y című játékban.

"Nem, nem, nem, mert ez egy olyan játék lenne, amiben ezt és ezt lehetne csinálni, és így meg így lenne megvalósítva..."

"Igen, értem, de ez pontosan így működött a Z című játékban is."

"De nem, mert ez teljesen másmilyen lenne..."

És így tovább, senki sem hajlandó beismerni, hogy az ő ötlete nem vadonatúj és egyedülálló. Érdekelne, hogy te milyen úton nyomoztad ki, hogy még hasonlót sem készített soha senki, de talán jobb is, ha titok marad.

De azért sok sikert a tiédhez. Készíts egy játékdesign-prezentációt, amiben részletesen leírod az ötletedet, és kezdj el vele házalni a stúdióknál. Készülj fel rengeteg várakozásra, visszautasításra, és persze arra is, hogy egy-két év múlva megjelenik egy, a te ötletedhez kísértetiesen hasonlító játék, aztán bizonyítsd be, hogy tényleg tőled származik.

2020. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ajánld fel az Otterworks-nek. Függetlenek és lehet hallgatnak is. Nem vagyok csapattag vagy ilyesmi, de más ötletem nem nagyon van 😅


Játszottam az Escape Velocityvel és láttam mire képesek. A te játékod is lehet befutó :)


Nem tudom milyen játékötleted van, de szorítok neked a megvalósításhoz :D

2020. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7es válaszoló.

Igen tudom, hogy a való világban élünk és nem is vagyok már 10, de nem is 20 éves. Azért is kérdeztem, mert nem élek ebben a hytec-gamer világban, soha nem is érdekelt. Viszont jött az ötlet. Ez van azért kérdeztem, hogy esetleg érdemes-e vele foglalkozni.


8.as válaszoló:

Nagyon köszi. Utána nézek, őket sem ismerem, szóval akár csapattag is lehetnél. 😅

Hát remélem van alapja az ötletnek, aztán az élet majd eldönti, de nagyon köszi. 😉

2020. dec. 23. 12:24
 10/10 anonim válasza:

Nem tudom mi lett veled, de


1.szabály. Az ötlet az semmi. Ha levédeted a már létező terméket az valami. Ha ötletet mondasz egy játécégnek val. ellopják vagy nem foglalkoznak vele. Ha ők csinálják meg az ötleted az az ő tulajdonuk lesz.


Megoldás:

Dollár milliárdos leszel és bérelsz embereket akik helyetted dolgoznak


Vagy


Egyedül megvalósítod.


Sok sikert

2023. febr. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!