Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Olyan társasjátékot keresek,...

Olyan társasjátékot keresek, amit ketten is lehet játszani, táblás és felnőttek is élvezik. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

28 évesek vagyunk és szeretnénk olyan - nem kártya - társasjátékot venni magunknak karácsonyra amivel ketten is tudunk játszani. Olyan klasszikus táblás lépkedős témára gondoltam, csak az a baj, hogy általában ezek 3+ fős játékok.


Már sok oldalt megnéztem, viszont a ti tanácsaitokat is szeretném ki kérni, ha nem baj.


Köszönöm



2020. dec. 16. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Rengeteg van. Így sajnos nem tudunk ajánlani. Nekünk nagyon tetszik a 7 csoda párbaj, igazi modern klasszikus, habár technikailag az is egy kártyajáték, de valószínűleg nem olyan, mint amilyenre te gondolsz. Mellette Patchwork, Azul, amik szintén tetszenek és ne mtúl bonyolultak, de sokan említik még a king dominot. Ha meg egy teljes lista kell, ahonnan ti tudtok válogatni, akkor ajánlom a [link] oldalt, lehet 2 fős játékokra szűrni.


[link] advsearch/boardgame


Utána sorrendbe is tudod rakni. Érdemes lehet nektek megnézni a "Complexity" értéket, mert kezdőként nem ajánlatos 3.00 fölötti játékot venni, nem fogjátok élvezni (valószínűleg). Általábana a komplexebb játékok magasabban vannak a toplistán az újrajátszhatóság miatt. Ez nem jelenti azt, hogy ezek szubjektíven mindenkinek tetszenek.

2020. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2020. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már játszottatok párral, akkor Agricola, Tzolkin.

Egyszerűbbek, de jók: Stone Age, Azul, Pandemic, stb. Milyen preferenciád vannak?

2020. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Legutoljára gyerekkoromban játszottam ha lehet annak nevezni mert sosem volt kivel, arra emlékszem hogy volt otthon hotel, az élet játéka, meg jenga és twister.

Olyat szeretnénk, mint az előbbi kettő, de azok is ilyen 3-4 fős játékok. Az azult megnéztem még nem tudom, az sem ilyen klasszik lépkedős bábús amit szeretnék, de majd szemezgetek a kapott linkről köszönöm az eddigieket.

2020. dec. 16. 11:48
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
A bábuval lépegetős játékok főleg gyerekeknek vannak, nem tudom felnőttként mennyire találnád szórakoztatónak. A Pandemicben van táblán lépegetés, belépő játéknak szerintem jó.
2020. dec. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
1. vagyok. Bábuval lépkedés azóta picit idejét múlt :) Habár a Pandemic jól használja, de ott sem az a tipikus retro lépkedős, mint mondjuk a ki nevet a végén esetén. 2 fővel a Pandemic amúgy tök jó, azt nem is írtam.
2020. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Idejét múlt vagy sem, én bizony szeretek táblán lépkedni, sőt (horribile dictu): KOCKÁT is szeretek dobálni! Engem a világból ki lehetne kergetni az egymillió kártyát és jelzőt használó eurogame-ekkel.
2020. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Alex Fly ***** válasza:
Sakk
2020. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szerintem a pandemic lesz a legjobb, az tetszik mind kettőnknek, köszi a segítséget.

Hiába idejét múlt ha egyszer azt szeretjük :D

A sakk amúgy nem rossz ötlet :D

2020. dec. 16. 19:32
 10/17 anonim ***** válasza:

Megint 1. vagyok. Akkor esetleg a Parchwork még, ha nem zavar, hogy absztrakt :)


Illetve ha ki nevet a végén játékhoz pocot hasonló kell, akkor ott van a modernebb, de szerintem szenzációs kis játék, a Deep Sea Adventure :) 2 fővel is jól játszható, de talán 3-4 fővel a legjobb. Az megvan nekem PDF-ben, ha érdekel, át tudom dobni, ki tudjátok nyomtatni valami keményebb papírra. Bábukat meg lehet venni párszáz forintért.

2020. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!