Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Lee Sin vagy Nidalee vegyem meg?

Nagy000 kérdése:

Lee Sin vagy Nidalee vegyem meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék kitanulni egy magas nehézség szintű jungle hőst

Fejlődés szempontjából

Vagy esetleg tudtok olyat mondani aki most megállja a helyét

Fontos legyen nehezebben játszható hős



2020. dec. 30. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Lee sin+ skarner. Esetleg olaf
2020. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Olaf nagyon nehéz champ.
2021. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Kettő közül szerintem Lee, vele sokkal többet tudsz kezdeni egy teamfightba. Ha combozni nem is fogsz tudni egy darabig, de egy flash ulti is elég hasznos lehet. Nidával a spear dobáláson kívül még rengeteg dolgot meg kéne tanulni, mikor hogyan kire ugorhatsz, hová tegyél csapdákat stb. Late game-re pedig elfogy. Leevel még lehetsz hipercarry low elo-ban is. Egyébként meg ha olyan kell ami "megállja a helyét" pl climbolásra, és nem is túl nehéz, az egyértelműen Kha'zix. A valaha volt legrákosabb, legfrusztrálóbb, legOP-bb oneshoter trashchamp, amit kiadtak.
2021. jan. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Meg amúgy tanky Kayn és Heca is unbalanced shitek, talán Yi meg Eve ami elmegy, ilyesmiket kell vinni, hogyha climbolni akarsz. A másik véglet az a tank, Rammus, Skarner, Warwick, például, mindegyikkel jól le tudsz hozni earlyben lane-ket, a gond ott kezdődik, hogy egy tank vagy, és late-ben xart se érsz. Hogyha mondjuk 20-25 percen túl még tart a játék. Akkor jönnek a Kraken Slayeres on hit adc-k, a dupla maszkos mides, true dmg-es minden és a tank Rammusod annyit is ért, eltűnt mint szürke szamár a ködben.
2021. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%
Olaf konkrétan az egyik legfosabb champ (attól már csak a Trundle rosszabb), nem csak jg-ben, de topon is, hatalmas gratula annak aki beajánlotta... Még az on-hit Soraka dzsungel is hasznosabb, mint az a kakihalom.
2021. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ezzel nem értek egyet, tankok közül jópár erős late-ben is. Pl Amumu, Sejuani egy jól időzített ultival?

Lillia akit nem régiben adtak ki is egész jó. Graves, Kindred OP tud lenni, de ők technikásabbak, sok gyakorlás kell hozzájuk.

Az a gond az Olaffal, meg van jó pár ilyen még (igen a Trundle is, Shyvana, Nocturne de ők még hagyján, mert van olyan comp amelyekhez jók lehetnek), hogy borzasztó outdated. Egyszerűen szerintem nincs olyan game, ahol rá lehet bólintani, hogy ide most jól jön egy Olaf. Akármilyen szempontból nézzük, ott ő lesz a legrosszabb. Ha dmg-re pakolod, nem lesz elég sustain, ha tankra, akkor sebezni nem fogsz semmit, 1v1-ben akármi megeszi. Ultival sem érsz sokat, ha azt vesszük figyelembe, hogy normális CC-d/escaped nincs, mindig figyelned kell a Qd hová dobod és közbe autoattackolni, már szerintem goldban is meg veszik azokat a heal reduction itemeket amivel megb*nak. Szóval ja, fájdalmas, mennyire outdated.

De ilyen rengeteg hős között nem is meglepő, hogy jónéhány ennyire elvesz, és metától is mindig függ hogy melyek kerülnek előtérbe. Pl jó ideje nem látok Taliyaht, Azirt, A. Solt, Zileant, Kalistat, Ivernt, Heimert... Ennyit lehetetlen már balancolni és úgy kialakítani, reworkolgetni, hogy mindet játsszák is. OTPken kívül senki nem fog eleve egy előnytelen meccsnek nekifutni egy outdated hőssel...

Ott van pl Jarvan, akin már 12. éve nem változtattak semmit, de még mindig egy erős picknek számít. Sustain, burst, gank potential akkor lv2-n, minden meg van.

Meg visszatérve akkor, aki még szerintem jó lehet, és mindig jó is lesz, főleg early gankeknél, az instant knockup miatt, ami még nem is egy skillshot, az Reksai. Akit még szintén senki nem írt, Nunu, ő mindig jó lesz, minden egyes spell egy buff/debuff, még a passzív is, mindig erős lesz, minden teamcomppal jó...

Lee freelo champ egy darabig, Nidának a dinamikájába rettentő nehéz beleszokni, spearral bazi pontosan kell célozni, sok feed és sok szívás. Pro playerek viszont egyik legerősebb jg-nek tartják, healje is van, ami nem is kevés ha már fed. Én a Nida combot annyira nem tartom egyébként nehéznek, puma alakban W E Q és annyi, az a nehezebb része inkább, hogy mark kell legyen a targeten, hogy effektiven ugorj rá, movespeedel és messzebbről, meg az sem mindegy hogy kire ugrasz.

AP assassin közül akkor inkább egy Eve, egy fed Evetől mindenki retteg, na ő végképp nem nehéz, nála csak map control ami fontos, egyébként borzasztó könnyű one shotolni vele a squishyket stealthben. Eliset is írnék, de ő jóval technikásabb, mert egy jó gankhez meg kell tanuld betalálni a stunt, ha az megvan akkor már easy, onnan W Q, spider formban megint W Q. Egyébként ő sem rossz, mert E egy kiváló escape és támadó skill is lehet egyben, csak hát high skill champ ő is, pro playben erős, low eloban a permafeed Elise játszik.

Az utolsó akit én is megnevezek, Yi szerintem nehéz! De ezt mindenki maga döntse el. Lehetsz iszonyú jó és iszonyú rossz vele, szerintem rengeteg gyakorlat kell ahhoz, hogy valaki iszonyat jó Yi legyen, nagyon kell figyelni mindenre vele, ha nem teljesen hülyék ellen játszol, pl egy rankeden minimum két hard root vagy stun-os champet bepickelned ellened, aztán amint Q-ból megjelensz már rögtön meg is kapod azokat, kb hasonlóan mint a Kata tőrökre, iszonyatosan ki kell tanulni, időzíteni. Bár ha bronzeban lepentáznak vele 5x egy meccsen, én azt elhiszem. Ide megint írhatnám a low elő-high elo (pro play) hasonlatot.

Hosszú lett de remélem segítettem úgy általánosan a jg témában.

2021. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!