Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A humble bundlen kulcsok...

A humble bundlen kulcsok mindegyik régióban ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több hónapja előfizetője vagyok a Humble Choice-nak. A játékok közül nem szoktam mindegyiket aktiválni és néhány megmarad. Ha el akarom adni valakinek, mondjuk amerikába akkor tudja aktiválni? Region Free az összes?. Legutóbb haveromnak vettem egy játékot, de nem tudta beaktiválni, mivel azt írta, hogy abba a régióban nem lehet aktiválni. Lehet érzékeli, hogy a csatolt Steames profilom európai és máshol nem is engedi aktiválni a játékokat csak az Eu-ban?



2021. jan. 2. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel régiónként eltérő az összeg amit egy digitális kulcsért fizetsz (adó mértéke, valuta fajtája stb.), így nem mindenhol lehet azt felhasználni.

Ez azért van, hogy ne lehessen trükközni illetve illegálisan kéz alatt kereskedni a játékokkal. Ha mondjuk egy török webshopból veszel egy játék licencet (törököknél elég olcsók a játékok) 1000 forintért, akkor azt már nem biztos hogy Magyarországon be tudod aktiválni. Mivel nálunk az a játék nem ezer, hanem pl. 2500 forint.

Nyilván ki lehet játszani bizonyos szintig a rendszert, de ez illegális szóval nem is mennék bele. (privátban sem)

2021. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

EU szerencsére nem akkora régiókorlát, mint mondjuk SEA, LATAM vagy Oroszország. Ha egy játék kulcsa régiókorlátos, fel van tüntetve az aktiválási adatok mellett. EU-s kulcsokkal nem szokott gond lenni, nagyon ritka hogy régiókorlátos egy játék, és az USA vevők elfogadják gond nélkül az EU-s kulcsot is. Nagyjából 100 kulcsot adtam már el EU-s és USA-beli vevőknek bármilyen gond nélkül.


Én amit még nem próbáltam, de elvileg nyereséges lenne, ha a magyar piacon adod el (erre szakosodott fórumok vagy nem is tudom). Ezek a Humble kulcsok nagyon le vannak értékelődve, mivel túlkínálat van a nemzetközi kulcspiacon belőlük, nem adnak érte sokat. Viszont kevés a magyar játékos aki legálisan szerzi be a játékokat, valószínűleg még kevesebb aki Humble-ön, emiatt magasabb lehet az a nyomott ár, amiért kulcsot hirdethetsz. Amiért én ezt még nem próbáltam meg, hogy újoncként túl bizalmatlanok lehetnek veled a lehetséges vevők, és nem fogják vinni őket.


[Vedd le a Steam fiók csatolását. Anélkül is tudsz játékot aktiválni a kód feloldásával. Ha kereskedni akarsz akkor veszélyes, nyáron volt egy bannolási hullám a Humble részéről, és akik kulcsokkal kereskedtek, oda lett a fiókjuk. A felhasználási feltételek szerint tiltott eladni, sőt akár ingyen szétosztani idegeneknek a kulcsaidat, csak barátoknak adhatod el. A bannoláson kívül az is kockázat, hogy bevonhatják az összes neked kiosztott kulcsot visszamenőleg is. Azaz hiába aktiváltad be vagy adtad el a kulcsokat, azt a Humble reportolja és a Steam bevonja. Ezért tartják célszerűnek, hogy ne legyen hozzákapcsolva a fiókod, ne tudják esetleg ezáltal figyelni hogy melyik kulcsot aktiváltad be saját fiókra és melyeket adhattad el.]

2021. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!