Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ajánlanátok a Catan telepeseih...

Ajánlanátok a Catan telepeseihez hasonló társasjátékokat?

Figyelt kérdés
Előny, ha ketten is lehet játszani.

2021. jan. 11. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ticket to Ride

Bohnanza

Stone Age

Century Spice Road

Suburbia

Viticulture

2021. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%

Off:

Kérdező írnál bővebben erről a catan telepesei társasról??

Érdemes megvenni?

Hány éves kortól ajánlják?

Izgalmas??Nem csak egy dubunk/lépünk bárgyú társas:)???

2021. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. köszönöm, utána fogok nézni mindegyiknek 😊


2. a catan egy stratégiai társas, amit minimum hárman érdemes szerintem játszani, de minél többen vagytok annál izgalmasabb 😊. nálunk már kb 10 éve karácsonyi program. 😁 egy menet több órát is igénybe vesz, de attól is függ, hogy hány kiegészítővel játsszátok.

kezdéskor kiraktok egy pályát, ami minden alkalommal másmilyenre sikerül. aztán házakat és városokat kell építeni, utakkal, hajóflottákkal stb. minden építmény pontokat ér, az nyer aki legelőször eléri az X pontot. mi 11ig szoktuk játszani és rengeteg saját szabállyal 😁. nyersanyagokat kapsz onnan ahol áll a házad, csereberélsz a többiekkel, építkezel... elég összetett játék, de egyszer kell ráérezni és onnantól kedvenc lesz 😁 röviden asszem ennyi 😁 nekünk a régi verzió van meg, de szerintem az új csak külsejében tér el tőle.

2021. jan. 12. 20:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és kisöcsém azthiszem 8 évesen kezdte velünk... először mindig valakivel csapatban együtt játszott, aztán mikor már értette, egyedül. szerintem egyénfüggő... már 18 éves és szinte mindig ő nyer.. 😅😅
2021. jan. 12. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Hasonlót úgy vettem, hogy stratégiai játék, amely nyersanyag körül forog. Én a Brass: Lancashire-t vagy Brass: Birmingham-et ajánlanám.

Mindegyik játék nyelvfüggetlen, csak a szabályt kell elolvasni hozzá (magyarul is elérhető az interneten).

Maga az alapkoncepció nem bonyolult, de odafigyelést, koncentrálást és tervezést igényel, ezért az, hogy jól menjen, időigényes és foglalkozni kell vele, de megéri, mert remek játék (és nem mellesleg gyönyörű is)

2021. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek 😍
2021. jan. 17. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!