Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Házibuliban milyen jó (társas)...

Házibuliban milyen jó (társas)játék tapasztalataitok vannak? 17-20 éves korosztály 2-20 fő

Figyelt kérdés
Bármit szívesen hallgatok! Írjátok bátran!
2021. márc. 5. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát azért van különbség, a 2 és a húsz között. Szerintem ha ilyen 2-7ig vagytok akkor simán lehet egy kis pia után activityt játszani, jól fel tudja dobni a hangulatot. Főleg ha vannak, akik nem igazán ismerik egymást.

De ha így 8+an vagytok, akkor nem igazán lesz olyan ami mindenkinek megfelel és ugyanúgy élvezné. De ha van vizipipája valakinek, az nagyon dob a hangulaton. Bár nem játék, de gondoltam leírom :D

2021. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen világvége parti lesz gyorsban a nagy bezárás előtt?
2021. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem, már a nyitásra tervezek egy nagy összeszabadulást! nagyon ki szeretnék fullozni, ehhez kellenének minél jobb tippek.

elsőnek köszi a tippet, ment a zöld kéz! 😉

2021. márc. 5. 14:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyilkosos vagy Maffia


Van egy mesélő, aki irányítja a játékot. A többiek között pedig véletlenszerűen osztódnak fel a szerepek, egy összehajtogatott papírcetlire felírva a szerepek a résztvevők számának megfelelően.

- Polgár: nincs semmilyen különleges képessége, csak szavazati joga van

- Rendőr: minden "éjjel" kérdezhet egyet a mesélőtől, úgy, hogy rámutat valakire. A mesélő fejrázással vagy bólogatással válaszol. Van szavazati joga.

- Angyal: minden "éjjel" megvédhet valakit a gyilkosságtól. Két egymást követő "éjjel" nem védheti be ugyanazt a személyt. Magát is védheti, de két egymást követö "éjjel" nem. Van szavazati joga.

- Gyilkos: minden "éjjel" rámutathat valakire, akit ezzel megöl. A megölt játékos kiesett, nem játszik tovább. Egy gyilkos esetén azonnal meghal az illető, nincs véletlenfaktor, kivéve, ha az Angyal közbetud avatkozni. Két gyilkos esetén mindkettőnek ugyanarra a személyre kell mutatnia, ilyenkor egyértelműen megvannak különböztetve a cetlin is: gyilkos 1, gyilkos 2, (esetleg gyilkos 3 és így tovább). A mesélő sorrendben hívja őket, hogy mutassanak valakire. Szóval 2 gyilkos esetén mindkettőnek ugyanarra kell mutatnia, hogy megöljék, ezt nappal kell valahogy megbeszélniük úgy, hogy ne bukjanak le, más ne vegye észre. 3 gyilkos esetén minimum 2 ugyanarra a személyre kell mutasson. 4 gyilkosnál legalább 3 ugyanarra mutasson. A gyilkosnak is van szavazati joga.


A gyilkosok száma a játékosok számától (mesélő nélkül függ) 8 játékosig 1 gyilkos, 12 játékosig 2 gyilkos, 16 játékosig 3 gyilkos, 16 játékos felett 4 gyilkos kell.


A játék akkor ér véget, ha több gyilkos marad mint polgár (a rendőr és az angyal is polgárnak tekintendő). Ekkor ki kell hirdetni a gyilkosok győzelmét a mesélőnek. A polgárok akkor nyernek, ha minden gyilkost felakasztottak.


A játékmenet: mindenki leül, lehetőleg körbe. A mesélő körbeviszi a sapkát, kalapot, bármit, amiben a szerepek vannak papírlapra felírva. Mindenki megnézheti azonnal, lehetőleg úgy, hogy a mellette ülő ne lássa. Maradhat náluk a papír, nem kötelező összegyűjteni. Lehetőleg ugyanolyan színű és méretű papírra legyen írva a szerep. Ha ez kész, a mesélő elkezdi a történetet, ez már rá van bízva, mit mond, de az alap legyen meg (ami technikailag elég is szokott lenni, a többivel csak színesíti): éjjelt hirdet, ekkor mindenkinek be kell csuknia a szemét/el kell takarnia a szemét és le kell hajtania a szemét. A mesélő sorban hívja a különleges szerepeket, de egyszerre csak egyet! Először a rendőrt vagy az angyalt, mindegy. Az érintett személy kinyitja a szemét, tekintetével megkeresi a mesélőt, egymásra néznek. A mesélő bólintással jelezze, hogy észrevette őt majd jelezze neki, hogy fejét hajtsa le, szemét csukja be. Mondhatja is, de szerepe szerint szólítsa, ne név szerint, értelemszerűen. 😀 Rendőr, angyal megvan. A gyilkosok, ha többen vannak, akkor különbözik az előzőektől. Sorrendben hívja őket, egyesével: Gyilkos 1, aki felnéz, tekintetével megkeresi a mesélőt. Majd megkéri a Gyilkos 2-őt, csatlakozzon cimborájához, keresse meg őt a tekintetével. A két gyilkos keresse meg egymást és bólintással jelezzék a mesélőnek, hogy megvannak, észrevették egymást. Majd a mesélő őket is "visszaaltatja", ezután nappalt hirdet, megengedi mindenkinek hogy kinyissa a szemét.


Itt a játékosokon a sor, hogy megbeszéljék, mi történhetett, hallott-e valaki valamit. Általában az első nap nem szokott történni semmi, de mesélőként törekedj arra, hogy húzd az időt, hogy a gyilkosok valahogy összebeszélhessenek illetve a rendőr is figyelhesse a gyanús dolgokat, az angyal pedig észrevehesse, kit akarnak megölni, ki lehet az áldozat majd. Ezt érdemes úgy csinálni, hogy megkéred a résztvevőket, szerepük szerint mutatkozzanak be és röviden mondják el, hallottak-e valamit éjjel. Nyilván mindenki polgárnak vallja magát, mert ha a rendőr vagy az angyal felfedi magát, a gyilkosok azonnal elteszik lábalól az egyiket, majd a másikat. Onnantól a polgárok védtelenek, csak a szavazásban bízhatnak és hogy gyilkost szavaznak ki (akasztanak fel). Első nappal NINCS vádemelés! Akkor se, ha valaki akar, tehát szavazás sincs. Ha mindenki bemutatkozott, kihirdeted az éjjelt, megkéred, hogy mindenki aludjon el.


Majd hívod a speciális szereplőket, lehetőleg sorrendben (mindegy amúgy pontosan hogy, de mindig ugyanúgy hívd őket, magad miatt, hogy kövesd az eseményeket könnyebben:


1. rendőr, megkéred, hogy ébredjen fel majd mutasson valakire akit leakar nyomozni. Mesélőként egyértelműen jelezd neki bólogatással ha gyilkos, fejrázással hogy nem gyilkos az illető. Ha angyalt nyomoz, értelemszerűen azt kapja, hogy nem gyilkos. Altasd vissza.

2. angyal, megkéred, hogy ébredjen fel, mutasson valakire akit védeni akar, majd altasd vissza.

3. gyilkos 1, megkéred, ébredjen fel, mutasson valakire, majd altasd vissza.

4. gyilkos 2, megkéred ébredjen fel, mutasson valakire, majd altasd vissza.


Akár jegyzetelhetsz is, ki kicsoda, kire mutatott. Ha nem egyértelmű, kire mutatott az illető, még akkor kérd meg, hogy erősítse meg döntését, mesélői hibának számít, ha félreérted és ezért nem azt védi az angyal, akit kéne, vagy a gyilkosság pont ezért nem sikerül, vagy sikerül vagy a rendőr ugyan kap nyomozati eredményt, de hibásat is kaphat.


Hirdesd ki a nappalt és jelentsd be, mi történt az éjjel. Neveket akkor említs, ha kiesett az illető! Ha megöltek valakit:

"Újra felvirradt a reggel dicső polgárainkra. Az éjszaka a gyilkosok nagyon aktívak voltak, XY sajnos elvágott torokkal végezte egy sikátorban. Az angyal más személyt védett. A rendőr folytatta nyomozását, éjjel újabb polgárról tudta meg, hogy gyilkos-e vagy sem."


Ha az angyal védeni tudott, fontos, hogy ha magát védte, akkor is így mondd!:

"Újra reggel van, mindenki ébredjen. A gyilkosok tegnap éjjel is tevékenykedtek, kiszemelt áldozatukat követték, hogy átvágják a torkát egy félreeső helyen. De az utolsó pillanatban egy angyal jelent meg, aki elkergette a támadókat, a gyilkosok tegnap éjjel nem öltek. A rendőr tovább nyomozott, ismét megtudta valakiről, hogy gyilkos-e vagy sem."


Ha pedig elbénázták a gyilkosok:

"Keljetek fel, reggel van. Tegnap éjjel a gyilkosok nagyon aktívak voltak, annyira, hogy a város két végében tartózkodtak, nem tudták megbeszélni ki legyen az áldozat. Az angyal védte kiválasztottját. A rendőr megkapta nyomozati eredményét, hogy gyilkos-e vagy sem."


Ez az alap, lehet színesíteni nyugodtan.


Szóval, második nappal hasonlóan alakul, mint az első, mindenki elmondhatja, mit hallott, mi a véleménye. Viszont most már lehet vádat emelni valaki ellen. Egyszerre csak egy személyt lehet vádolni. Az indok BÁRMI lehet, pl. mert zokni van rajta nyáron (True story 😀) de meg kell indokolnia miért akarja vád alá helyezni. Egy körben több vádemelés is történhet, de akkor mindet le kell folytatni. Természetesen ha több vád egy személyre esik, akkor elég egyszer. Ilyenkor mesélőként avatkozz be, hogy technikailag feleslesleges 1 embert több személynek vádolni. Vád alá helyezését majd a szavazáskor érvényesítse. Érdemes körben haladni, hogy ne maradjon ki senki. Akit vád alá helyeztek, függetlenül attól, milyen indokkal, esélyt kap, hogy tisztázza magát, beszélhet. Ő is vádolhat bárkit, de mikor már a védőbeszédek zajlanak, nem vádolhat meg senkit (ha addig nem tette meg) vagy nem változtathatja meg. Ha lezajlott az összes vádemelés és védőbeszéd, a város szavazni fog: felakasszák az illetőt vagy sem. Ha egyenlő a szavazatok száma, a város DÖNTÉSKÉPTELEN és az adott vádlottat nem akasztják fel. Ha két (vagy több) vádlott van, mindenkinél szavazni kell. Így előfordulhat, hogy nappal több ember hal meg, mint éjjel. Fontos: a szavazat nyilvános, kézfeltartással történik, megváltoztatni nem lehet utólag , elkerülve azt, hogy döntetlennél valaki hirtelen kilökje a vádlottat vagy épp döntetlenre hozza. Aki ilyennel próbálkozik, az úgy is gyanúba keveredik, nem köszöni majd meg a következő nappal amit kapni fog, de technikailag ilyenkor avatkozz közbe, hogy ez tilos.


Fontos szintén, ha a gyilkosok angyalt vagy rendőrt ölnek, ne jelentsd be, hogy angyalt vagy rendőrt öltek. A következő nappali jelentésből viszont ki kell hagynod a rá jellemző sorokat. Most hogy ezt észreveszik a polgárok vagy sem, ő dolguk. Ezt az elején tisztázzátok is, hogy ha valaki angyalként vagy rendőrként esik ki, sem mondhatja ezt el, semmilyen formában. Akik kiestek próbáljanak kijönni a körből ha megoldható, a játékba már nem szólhatnak bele, nem adhatnak tanácsot, stb.


Elég parázs viták is tudnak kialakulni, résztvevők számától függ, de egy játék akár másfél órás is lehet. Lehet csavarni a szerepeken is, többet behozni, de azok bonyolítják is ezáltal hosszabb is lehet a játék. Van leírás wikipédián is, több lehetséges szereppel, de sokat nem érdemes behozni, mert ellehetetleníti a dolgot. Igen, majdnem olyan, mint az Among Us, ha ismered (én nem), csak élőben. A szerepeket igazából lehet mashogy is hívni, ha konkrét történethez akarod igazítani, technikailag viszont ez a képességük. Mesélőtől függ, viszont ha nincs ötlet vagy képzelőerő, elég az alap történet, nem kell cifrázni.


Egy-két játék után azért mindenki ráérez, hogy kell játszani és vállalhatja a mesélő szerepét is.

2021. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, igen, technikailag a nappali szavazásnál kimondható ki lett felakasztva: polgár, angyal, gyilkos, rendőr. Csak az éjjeli riportból nem szabad kiderülnie, ki halt meg, mint írtam, a rá jellemző sorok elhagyásával lehet jelezni, hogy meghalt a rendőr vagy az angyal. De kimondható is akár, de az egyszerűsíti a játékot kicsit.
2021. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!