Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért fagy ki és crashel a...

Miért fagy ki és crashel a Rainbow Six Siege megfelelő számítógépen?

Figyelt kérdés

A gépemnek bőven jól kéne futtatnia a játékot, magas beállításokon is sok FPS-em van, ennek ellenére hiába veszem le a legkisebbre a grafikát minden lehetséges helyen, a játék véletlenszerűen kifagy percekre, majd kicrashel.


Valamikor indítás után rögtön, valamikor meghívnak és meccskeresés közben, valamikor egyáltalán nem fagy ki, valamikor játék közben, játék végén, töltőképernyőn, két meccs között, stbstb.

Az FPS-emmel semmi probléma nincs, elvileg a CPU/GPU használtság is megfelelő a taskbar szerint.

Grafikai beállítások szerint a játék 800mb-ot használ a legkisebb beállításokon a 2GB elérhetőből, de ettől függetlenül is csinálja.

Mindenből a legfrissebb driverem van, processzort nem rég pasztáztam újra, játék fájlokat verify-oltam.

Az R6-ot kb. egy hete játszom és nagyon véletlenszerű hogy mikor hogy képes futni, van mikor tökéletesen fut kifagyás nélkül, de legtöbbször csak így.

i5 4460

8GB ddr3

GTX 950 2GB


Valakinek van ötlete? Nem hagy nyugodni, hogy van egy játék, aminél arra számítasz hogy problémamentesen fog menni, mert megfelelő a géped hozzá, de közben nem használható, hiába vásároltad meg.



2021. márc. 30. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek eseménynaplóban nézd meg hátha van valami amin el lehet indulni, hogy mi okozza a dolgot.
2021. márc. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az eseménynaplóval először találkozok és nem teljesen értem.

Melyik pontban kell mit keresni? Gondolom a crash időpontját, de melyik pontban?

2021. márc. 30. 04:43
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy elavult konfig.

A játék pedig hiába 2015-ös, azóta már rengetegszer kapott grafikai és egyéb update-eket, ami elsősorban az újabb hardverekhez lett optimalizálva.


Az pedig nemigaz, hogy "bőven" elkéne futnia ezen a konfigon, inkább erősen határeset.


A 2015-ös megjelenésekor kiírt ajánlott gépigénynek, ma már nyugodtan lehet a duplájával számolni.

Mondom ezt úgy, hogy 5 éve R6-ozok, 3500 játékórával, rengeted technikai tapasztalattal amit elsősorban azoknak köszönhetek akik R6-os berkeken belül mozognak évek óta.

Jelenleg egy GTX 1080-an van a gépemben, a 8GB VRAM-ból medium/high grafikai beállítások mellett FHD felbontásban eszik 5-6GB-ot a játék.

Ha leveszem full lowra akkor is 2-2,5GB között fogyaszt.

Szóval attól hogy neked 800MB-ot használ, nem jelent semmit.


Valószínűleg valamelyik hardver driver lesz a ludas, hiába hogy a legfrissebb van fent.

2021. márc. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Windows saját eseménynaplója, miután összeomlott a játék megnyitod és meglesed, hogy arra az időpontra van-e valami bejegyzés.
2021. márc. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló:


igen, nem mai konfig, viszont nem tudom hogy ennyire erős játék lenne, hogy a legkisebb grafikai beállításokon is kifagy percekre és crashel. A leges legkisebb beállításokon, amikor már alig látszik valami a játékból. Ráadásul a nagyobb beállításokon is bőven van fps-em, még csak fps drop sincs a játékban és van olyan nap amikor egy darab kifagyás nincs. Szóval szerintem valamit lehetne kezdeni még ezzel, az R6tól újabb játékokat is problémamentesen viszi.

2021. márc. 30. 22:09
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as hozzászóló!


Full lowon elárulom, hogy a játék 1 GB VRAM-ot ír 1920x1080 felbontás mellett. Jó, lehet nem 1, de 1200 körül akkor nah.


Az én gépem:


i3 9100F

MSI RX 460 OC 2 GB

2x4 GB HyperX Fury DDR4 2666

FSP Hydro PRO 500


Szóval, Full HD, 100% Render, Médium textúra mellett 70 FPS stabilan, Herefordon nagy ritkán megy be 58-ra.



Ja, és az ő 950 kártyája picit erősebb is, és a játék amikor fejlesztve lett, akkor ezek a kártyák mentek ráadásul. Nagyobb grafikai tuningot egyszer kapott, mégpedig 2017 őszén.


A RAM is számít hogy Dual Channel-e, a processzor rendben van és a kártya is. Inkább más lehet itt a háttérben szerintem. Neked is kedves kérdező hasonló számoknak kellene lenni mint nálam

2021. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Full lowon 50 rs mellett 971 MB, de másoknál ez lehet 2,5 :D
2021. ápr. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!