Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Manapság szinte már kihaltak...

Manapság szinte már kihaltak a dobozos ,tokos,lemezes videójátékok ?

Figyelt kérdés
Bőven 30 fölött vagyok és már régen játszottam. Magyarul régen vettem játékokat .Én mindig pc-n vettem . Mondom megnézem már,hogy milyen játékokat lehet kapni manapság netes áruházakban.Miket adtak ki stb... Erre látom,hogy alig vannak már tokos játékok. Letölthető játékokat lehet kapni főleg. Kódos játékok. Na szóval mit gondoltok erről a véleményről úgymond ? Én bealudtam a nemtudom hány évben úgymond és már régóta így van ? Bealvás alatt úgy értem,hogy meguntam a játékokat és nem foglalkoztam velük. Szórakozásképp inkább filmeztem,sorozatoztam egyébként.

2021. ápr. 7. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég régóta funkcióját vesztette már a lemez, mivel ma már 50 GB fölött van elég sok játék, így nincs értelme 8-10 lemezzel bohóckodni. A frissítések miatt pedig szintén értelmetlen egy kiadáskori verziót telepíteni lemezről, ha utána a fájlok 90 %-át úgyis cserélni kell.


Szerintem még most is megy valamennyire az a módszer, hogy van a dobozban mondjuk 1 lemez, amiről elkezded a telepítést, de ennek alapból nem volt sok értelme.

2021. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Ps-re meg xboxra persze szerintem többségünk még mindig CD-t vesz. Pedig hülyeség mert ott is lehet ugyanúgy online vásárolni mint a PC-n, szerintem az új generációs konzolokon már ez is el fog tűnni, új vékony fajta xbox-ba már nem is lehet CD-t betolni.
2021. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2


Ott sem vesz feltétlenül mindenki lemezest. Én nagyon ritkán veszek fizikai játékot, pedig jobban szeretem, a PS Store-on viszont általában sokkal jobb áron vannak.

2021. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja én is azért veszem mert használtan olcsóbb 😅

Pont ezt akarja kiküszöbölni az xbox, hogy ne lehessen eladni vagy cserélgetni a játékokat...

2021. ápr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
A PC-mben tíz éve nincs lemezmeghajtó, PS4-hez is csak két dobozos játékom volt, amit a géphez adtak. Nekem csak felesleges szemétgyűjtés a dobozos játék, nem nézegetem a polcon a tokokat, hogy hű, de szépek (főleg, hogy a legtöbb s***ronda).
2021. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, kvázi nem érdemes dobozos játékot venni (vagy gyártani), már csak a játékok mérete miatt is (a GTA V pl. 7 DVD-n volt, pedig nem egy új játék), plusz szállítási költségek...


Én max akkor veszek (vettem) dobozos játékot, ha a dobozban volt valami extra dolog is (pl. ahogy a Witcher dobozában benne voltak a Gwent kártyacsomagok).

2021. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


Konzolon a kapacitás nem probléma, mivel ott Bluray-t használnak. De a gyártás, szállítás, stb miatt nyilván nekik is jobb lenne, ha mindenki digitálisan vásárolna.

2021. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én legutoljára régen crysis 3-at vettem meg. Fémtokos változatot is adtak hozzá a műanyag tokon kívül. Rajta volt a crysis 3-on a főszereplő a nyilas aztán elraktam dísztoknak. Nem most volt már az sem.


Na ,de ha nem éri meg tokos játékokat gyártani akkor miért árulnak még a mai napig is dvd,blu -ray filmeket ? Lemezen,tokban ?

2021. ápr. 8. 13:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert sokan csak így veszik. Sokan nem költenek interneten, készpénzzel szoktak vásárolni így szokták meg, el akarják később adni, stb.

Amúgy a gyártók ezekkel az emberekkel nem fognak tudni kapcsolatba lépni, nem járnak fel az online store-okba, nem néznek kritikákat róla, nem követnek streamereket. De ha ott van az áruház polcán a tok ott jobban elérhetnek sokakat. Megnezik megforgatják és kosárba teszik. Ez volt velem nemrég a Red dead 2-vel az életbe nem töltöttem volna le eddig se tettem, csak épp meghozta a kedvemet amikor megláttam a teszkóban.

Internetes reklámra meg elvből nem nézek rá.

2021. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az internet kinyírta.


Egyfelől a játékok eszetlen nagyok és PC-n nem terjedt el úgy a Blu Ray, mint a konzoloknál.


A másik oldalról pedig majdnem minden komolyabb megjelenés day1 patch-csel jön, aminek a mérete sokszor összemérhető magával a játékkal.


Harmadszorra pedig mára az összes játékhoz online DRM van (Steam, Uplay, Origin, Battle.net, Rockstar Social Club), vagyis ha dobozosan veszed, akkor sem tudod tovább adni, ha ráuntál.

2021. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!