Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraft kérdés?

Minecraft kérdés?

Figyelt kérdés

Ha nekünk xboxunk van, a másik gyereknek pse, attól még tudnak játszani egymással online? Esetleg én tudok játszani laptopról, amíg a gyerek xboxon tolja? Tehát együtt!


Ez nagyon új nekem, azt tudom, hogy vannak játékok, amiket online csak xboxon lehet játszani(just dance), ha a másiknak is az van.



2021. ápr. 29. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudtok. Egyfajta eszközön kell lennetek hozzá.
2021. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minecraftnál a Bedrock Editionben (Ez magába foglalja a PC Windows 10 kiadás, Xbox, Playstation, Nintendo Switch, iOS és Android verziókat is) van crossplay és egyszerre 5 ember játszhat együtt, illetve ha saját realm szervert béreltek akkor többen is. Értelemszerűen Microsoft fiók kell hozzá minden platformon, illetve ugyanazzal a fiókkal nem lehet többen játszani. Szóval ha te laptopról játszol, akkor Xboxon egy másik Microsoft fiókkal kell belépni.
2021. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké még egy kérdés!


Ha megveszem laptopra a játékot, van arra mód, hogy xboxon is meglegyen a játék(pl pendriveal átrakom), vagy kétszer kell megvennem?

2021. ápr. 29. 16:11
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó, még néhány kérdés!


Szóval ez a bedrock cucc, ami nincs steamen(nemtudom miért) ez kiegészítő? Vagy külön játék? Tehát van egy alap minecraft, amit meg kell venni, aztán hozzá venni ezt a bedrockot? Vagy van a bedrock fajta minecraft? És ha én mondjuk megveszem, akkor a másiknak is bedrock fajtát kell venni, különben nem tudnak együtt játszani?


Teljesen homályos nekem ez az egész. Meg találtam ps4re való bedrock editiont, az miben más, mint a laptopos vagy xboxos(amiket még nem találtam)

2021. ápr. 29. 16:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer kell megvenni a játékot mert fiókhoz van kötve és 1 fiókkal nem lehet egyszerre két helyen játszani. A Bedrock Edition az egy külön Minecraft. Ez nincs Steamen, ezt PC-n a Microsoft Store-ból tudod megvenni és letölteni (Windows 10 Edition néven találod). Régebben minden platformon más Minecraft volt. PC-n először a Java kiadás volt, ami értelemszerűen Java alapú volt. Ott volt mobilokon a Pocket Edition, ami egy kicsit lebutított verzió volt, hogy fusson az akkori mobilokon. Illetve a konzolos verziók is más alapon készültek ezért ezek egyike sem volt kompatibilis egymással. Majd 2017-ben a Microsoft egy frissítés keretében minden platformra kiadta ugyanazt a verziót (ez lett a Bedrock Edition), amiben már elérhető volt a crossplay a különböző eszközök között. Ezáltal már bárki bármilyen eszközön játszhatott egymással. Értelemszerűen mindenki aki egymással szeretne játszani, annak a bedrock editiont kell megvennie, de mivel a korábbi verziók már a legtöbb helyen megszűntek (egyedül a PC-s Java kiadás maradt) ezért nagyrészt csak a bedrock kiadásban szereplő változatot lehet megvásárolni.
2021. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gofrisütő ***** válasza:
A bedrock edition az egy külön játék, de eleve azt töltötted le ha xboxon vagy ps5ön játszol.
2021. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem azt szedtem le, megtalàltam azóta, original minecraft nèven fut(youtube szerint ez az eredeti), ugyanolyanok a gameplayekben a cuccok, mint nàlam.


Ncoreon sehol sem találok bedrock editiont, sem konzol editiont, csak dungeon meg story van..

2021. máj. 31. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!