Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Zelda játékok hogy vannak...

Zelda játékok hogy vannak sorban? Vagy mindegyik rész külön történet?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy Nintendo Switch konzolt és már nézegettem hozzá játékokat.

Ez a Zelda nagyon megtetszett, de ugye több része van viszont nem tudom hogy vannak sorban.

Ha valaki segítene azt megköszönném.

Plusz hogy tudunk a barátommal ketten játszani ezen a konzolon?

Az egyik joy-con nála van, a másik pedig nálam és így mehet is a játék?



2021. máj. 13. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A megjelenési sorrendre vagy a történet kronológiai sorrendjére vagy kiváncsi?
2021. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik összefügg, de a legtöbb teljesen független a többitől.

A legtöbb Zelda játék egy Hyrule nevű világon játszódik.

A legtöbb Zelda játékban van egy Zelda nevű nő.

A legtöbb Zelda játéknak egy Link nevű karakter a főszereplője.

De még ezekben is vannak eltérések. Az egyik Hyrule egy teljes egészében vízzel borított bolygó, apró szigetekkel, a másik játékban meg egy mikroszkopikus világ.

Zelda az egyik játékban vagány kalózkapitány, a másikban megmentésre váró hercegnő.

Link egyszer felnőtt elf, máskor meg egy közönséges kisfiú.


Időrendi sorrendet épp ezért értelmetlen felállítani köztük.

A Switch-es Zeldák közül a Breath of the Wild és a Link's Awakening kötelező darabok, az egyik a legújabb rész, a másik pedig a legelső rész remake-je. Nagyon mások, de mindkettő 10/10-es játék.

2021. máj. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A Zelda olyan, mint a Final Fantasy, se eleje, se vége, de így van jól.
2021. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Krisipoke ***** válasza:
100%
Igen, nem annyira érdemes ezen aggódni. Van 1-2 rész, ami szorosabban összekapcsolódik, pl. az Ocarina of Time a Majora's Maskkel, vagy az Oracle of Ages az Oracle of Seasons-szel, de minden rész abszolút élvezhető önmagában is.
2021. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, még nem jártam ott.
2021. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen srácok!☺️

Na és a multi része?

Csak annyi, hogy az egyik joy-con nálam, a másik pedig a barátomnál van és már játszhatunk is közösen?

Láttam, hogy kontrollert is lehet hozzá venni mondjuk.

2021. máj. 15. 16:44
 7/9 Krisipoke ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik részre gondolsz. Ha Switch, akkor arra ugye a Breath of Wild és a Link's Awakening elérhető, illetve ha van online előfizetésed, akkor a Zelda 1-2 és a Link to the Past, de ezek, ahogy a legtöbb Zelda, teljesen egy játékosra vannak kitalálva.

Vannak olyan Zeldák, csak más gépekre, amik direkt multiplayerre vannak kitalálva, mint a Four Swords vagy a Tri Force Heroes, illetve bizonyos játékokban van olyan mellék mód, ami játszható többen, de nem a fő kaland.


Illetve vannak a Hyrule Warriors játékok, amik azért elég más stílusúak, és inkább nagyobb Zelda rajongóknak ajánlottak, mert akkor lehet őket igazán élvezni, ha ismered a többi részt, azokban mondjuk lehet egyszerre ketten is játszani általában.

2021. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jajj, hülyén fogalmaztam meg:D

Csak szimplán a multis játékokra gondoltam pl Mario Kart

Hogy ugye csak annyi, hogy leveszem a két joy-cont, egyiket én, másikat a barátom fogja és játszhatunk is vele ketten?!

Kicsit abszurd kérdés mondjuk csak tényleg nem vagyok még annyira benne a Nintendo világába, most ismerkedek ezzel a konzollal, eddig csak ps-em volt.

2021. máj. 15. 22:06
 9/9 Krisipoke ***** válasza:
100%
Igen, amelyik játék támogatja a fél joy-conos irányítást, annál kb. ennyit kell csak tenni. A legtöbb játék támogatja egyébként.
2021. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!