Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen logika alapján lehet...

Maca52 kérdése:

Milyen logika alapján lehet megoldani azt a "nagyon nehéz" sudokut, amelyben több számnak, 2, esetleg 3 lehetséges helye van?

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg van rá valami "profi" módszer, de csak azt tudom leírni, amit én szoktam csinálni ilyenkor. Először megnézem nagyon alaposan minden irányból, hogy be lehet-e írni bármit a rejtvénybe. Függőlegesen, vízszintesen, kilences négyzetenként. Ha már egy számot is beírtam valahova, akkor ugyanezt ismétlem addig, amíg egyik módszerrel sem tudok semmit biztosan beírni. Ezután keresek egy olyan helyet, ahol maximum két lehetőség van, és ceruzával (amúgy tollal oldok meg mindenféle rejtvényt) beírom az egyik opciót, és onnan próbálom tovább csinálni az egészet. Általában elég hamar kiderül, ha a rossz lehetőséget választottam, úgyhogy kiradírozom, beírom másik opciót, és oldom tovább. Ha újra felbukkan egy ilyen bökkenő, akkor ugyanezt teszem. De többnyire nem olyan nehezek az általam talált sudokuk, hogy az első módszerrel (sor, oszlop, négyzet ellenőrzésével) ne boldoguljak, úgyhogy elég ritkán kell ezt csinálnom.
2021. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es írja; ahova több számot is be lehet írni, beírod az egyiket és úgy folytatod; ha nem jön össze, akkor visszalépsz odáig, és a másikat írod be.


Hozzáteszem, hogy vannak olyan táblák, melyek többféle módon is kitölthetőek (tehát lehet, hogy a kettő közül mindkettővel fog menni).

2021. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:

Ha itt játszol

[link]

minden kocka első csíkjában beírhatod kis karakter formájában a számot. Az olyan, mintha ceruzával írtad volna.

2021. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!