Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Sims 3 mitől ilyen kegyetlen...

A Sims 3 mitől ilyen kegyetlen drága még ennyi idő után is?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éves játékról van szó, és már a legutolsó kiegészítője is több éves.

Eddig kölcsönből volt telepítve egyik ismerősömtől, de újra lett rakva a gépem és már neki nincs meg. Így gondoltam ha már ennyire szeretem, megveszem eredetiben, gondoltam 10+ éves játék, lehet kiegészítőkkel együtt is vagy 8-10 ezer ft.

Aha, én naiv. Még az alap játék hagyján is 20 euróért (bár azt is erősnek érzem egy ennyire öreg játékért, más játékok már 4-5 év után ilyen 2-3 ezerért mennek a boltokban), de hogy minden egyes kiegészítő (mikor a többségükben kb. pár tárgy meg 1-2 állás van összesen) szintén 20 euró (és van vagy 20 kiegészítő) na az nonszensz. Lenne vagy 150 ezer ft az összes kiegészítővel a játék, ami még egy vadonatúj, sokkal komolyabb játékért is röhejes lenne, de egy 11 éves, bugokkal teli játékért 100 ezer ft-nál többet elkérni?? Normálisak ezek?

Mi ilyen cefedt drága ebben a játékban? GTA Online összehasonlításképpen vadiújonnan, több évvel később megjelenve 12 ezer volt boltban tokkal vonóval, és azóta minden update ingyenes hozzá...



2021. jún. 8. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Kereslet-kínálat. Sokan játsszák, azért. Ha el tudják adni drágán is, miért adnák olcsón? Hasonló a helyzet pl. a Dead or Alive-val is. Csak annak megy le az ára, amit már nem vesznek.
2021. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legalább kétszer volt ingyen is az Originen.

Bár, a GTA V is volt már ingyen, aztán mégis százezreket adnak el belőle a mai napig...

2021. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ingyen? Erről lemaradtam. De amúgy gondolom az csak az alapjáték, de a kiegészítők sajnos ugyanúgy 20 euró darabja, abból meg van 20... Azok nélkül meg azért nem ugyanaz, na.

#1 Itt kicsit többről van szó mint kereslet-kínálat. A játék+20(=21) kiegészítő, ha darabja 20 euró (Steamen 19.99 euró minden egyes rész), az összesen 420 euró. Az szűk 360Ft/euróval számolva is bő 150 ezer ft. A világtörténelemben egyetlen játék sem került soha még csak közel ennyibe sem, pedig volt bőven játék ami népszerűbb is volt ennél. Arról nem is beszélve hogy pl. az említett GTA V frissebb és jóval népszerűbb, mai napig sokmillióan játsszák, mégsem kerül 150 ezer Ft-ba, és soha nem is került, még csak 50 ezerbe se. De még 20-ba se, maximum konzolra. És ott is volt csomó kiegészítő, azok is mind ingyenesek.

És akkor arról nem is beszéltünk hogy egy egyrészt mint említettem igen régi (11 éves), másrészt hírhedten sok javítatlan hibával futó játék a Sims 3, de ha még hibátlan és vadiúj lenne, akkor is nonszensz 6 számjegyű összeget, egy havi fizetést kérni érte, soha egyetlen játékért sem kértek még fele annyi pénzt se.

Itt egész egyszerűen nem lehet kereslet-kínálattal magyarázni, tuti nem játszanak vele annyian és főleg nem fizetnének ennyit érte. Nem azt mondom hogy legyen 500 Ft, de olyan 10 ezer környékén lenne reális kiegészítőkkel más játékokhoz mérve. Nem 15-ször annyiért.

2021. jún. 8. 22:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező 1 nagyon FONTOS dolgot elfelejtesz hozzáadni a képlethez. Még ha kiegészítőnként is 20 euró, ez NEM A MAGYAR valutához lett igazítva. Pláne nem akkortájt mikor a játék készült. Ráadásul a 4. résszel ellentétben gyárilag van benne teljes magyar felírat is. Szóval nézzük már el hogy nem a magyar piachoz igazították az árakat. Kint igaz minden 3x annyiba kerül de kb 10x annyit is keresnek mint idehaza. Nem is csoda hogy annyian kivándorolnak tölünk itthonról.
2021. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Mivel sok boltban ezek kevésbé kelendőek így néhol 3-4 ezerért meg lehet kapni a magyart még mindig, szóval szerintem kereshet árukeresőn vagy ennyiért várd meg míg akció van és kB a sims 4 is ennyi lesz

2021. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Amit belinkeltél az csak egy kiegészítő hozzá a Late night.
2021. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerinted drága? Nézd meg a Train Sim World® 2-t, a játék 30euró, minden kiegészítő meg 800+ euró XD
2021. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

#7(Botos Jeti) Aztán csodálkoznak hogy mért virágzik a torrent... :D Ilyen horrorisztikus árak mellett. Mert 1 felnőtt még talán, de 1 gyerek semmiképpen nem engedheti meg magának ezeket az árakat. Szülők sem fognak több százezer forint értékű játékokat megvenni a gyereknek, akármennyire is kéri. :D


Márpedig javarészt 18 éven aluliak játszanak játékokkal. Ők pedig maximum pár ezer forintos játékokat, esetleg 10 ezer forintost engedhetnek csak meg maguknak(30-50 euro). Sajnos az alapjáték meg önmagában nem elég az embernek mert ugye abba nincs "ez meg az" szóval... :D na de mindegy is. :D

2021. jún. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan játékokkal játszottam, ahol DLC minimum egy új pályarészt, teljesen új tárgyakat és küldetéseket ad be. A torrentet megértem, gyerekként én is sokat torrenteztem, mondjuk most, felnőttként a gyerekkoromban szeretett és sokat játszott játékokat megvettem eredetiben, mert amennyi élményt okozott, ennyit áldozhatok a fejlesztőnek (az más kérdés, hogy sokszor akcióban veszem :D -50 -70%osként)
2021. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!