Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » T’i mit hiányoltok az RPG...

T’i mit hiányoltok az RPG videó játékokból?

Figyelt kérdés
Pl bizonyos játék elemek, mechanikák, story-küldetés alap, skill rendszer, karakter alkotás elem stb

2021. jún. 9. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Hogy legyen egy tényleg tökéletes kijátszási mód. Pl hogy ne kelljen döntsek 2 szereplő közt, hogy melyiket mentem meg, hanem lehessen mindkettőt. Akár még úgy is, hogy így az egyiknek már nem lesz számottevő szerepe, de legalább még ott van mellettem.
2021. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valamiért egybol az da:I ugrott be 😂😂😅
2021. jún. 9. 17:39
 3/11 A kérdező kommentje:
De igen ez mondjunk story szempontjából nem igen fontos ha kettő közül is lehet választani… inkabb csak a játékosok csesztetése…
2021. jún. 9. 17:40
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy döntést kelljen hozni és együttélni a következménnyekkel a szerepjátszás alapja. Nem minden helyzet ideális. Nekem pontosan az a bajom a mainstream szerepjátékokkal, hogy nem kell bennük igazi döntést hozni vagy ha kell, annak semmi érdemi következmény.


Szóval amit szeretnék:


1. Értelmes karakter készítés.

█ Legyenek a játékos karakternek limitációi, amik a választott szerepbe kényszerítik és büntetik, ha azon kívül tevékenykedik. A legtöbb "RPG" sajnos eltolódott abba az irányba, hogy a játékos karakter minden készségnek és képességnek a mestere.


2. Értelmes ellenfelek.

█ Egyszerűen elegem van abból, hogy az ellenfelek mindig az utolsó csepp vérükig harcolnak, sosem futamodnak meg, a városokon kívül szinte minden és mindenki ellenségges. Még akkor is neked támad, ha csak egy ágyékkötője és rozsdás konyhakése van, te meg a legerősebb páncélban feszítesz kétkezes gyémántkarddal.


3. Értelmes harcrendszer.

█ Real time with pause (KOTOR, DA:O) vagy körökre osztott (Wasteland), emellett stat alapú és utasításokkal vezérelt, nem pedig játékos skill alapú és közvetlenül vezérelt. A közvetlenül vezérelt harcrendszer sorvasztja a szerepjátszást, mert a játékos karakter statjai vagy sokkal kevésbé szólnak bele és a szintednél jóval erősebb ellenfelet is le tudsz győzni, vagy beleszól amennyire bele kell és a harcrendszer nevetségessé válik, mert csak csapkodsz de nem sebzel vagy el se találod az ellenfeled.


4. Lehessen elbukni küldetéseket (akár a fő történetszálat is).

█ Azt még megértem, amikor a fő sztori szál küldetéseit nem lehet elbukni a történetmesélés miatt (bár van RPG, ami ezt engedi), de hogy sima side questeknél is csak annyi lehetőséged van, hogy vagy megcsinálod vagy fel se veszed, azért már nagyon lusta.


5. A döntések a játék egészére kiható következménye.

█ Borzasztó unalmas, hogy például a Skyrimban totál mindegy, hogy a polgárháború melyik oldalára állsz, az eredmény ugyanaz. Néhány jarlt lecserél a játék és néhány katonai tábor ellenésgessé válik. Semmi érdemi következménye a játékos karakterre és a játékvilágra nézve. Minden megy tovább, mint addig. És itt legalább hagy elköteleződni a játék. Sok esetben még ezt sem engedi. Thane lehetsz minden városban, egyszerre mestere lehetsz az összes guildnek, még az ideológiailag szembenállóknak is, de ez a magas státusz effektíve nem jár befolyással azon kívül, hogy néha bűnelkövetés után el tudod zavarni a városi őröket, hogy te vagy a főnök. Hivatalosan magas rangú pozíciók, amiknek viszont semmi jelentősége.


Rengeteg dolog van még, de szerintem ennyiből is látszik, hogy egy tisztességes asztali klasszikus D&D-t szeretnék látni AAA CRPG megvalósításban.

2021. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

#4

Szerintem meg az a szerepjátszás alapja, hogy egy olyan történetet hozzak össze, ami nekem a legjobban tetszik.

2021. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

#5

Sokan vannak így vele. Ezért olyan szar a mainstream RPG-k 99%-a.

2021. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4-es nagyon jókat írtál habár van 1-2 amivel nem értek egyet viszont azokat is ertem egy részben mivel tényleg értelmes válasz volt

Pl amugy vannak olyan játékok amikben a fő storyt is lehet bukni ezek olyan játékok hogyha egyszer meghalsz akkor game over törlődik a karakter… szoval ha véletlenül le esel akkor is… (persze ez valamivel másabb és tényleg sajnos a fő storyt nem lehet bukni viszont sok olyan játék van amiben ellehet bukni a mellek kuldeteseket de még akar a fő story végét is egy nagyon rossz befejezéssel pl witcher 3 még geralt is meghalhat a legvégén)

Az a.i.-al nagyon egyetértek azaz ellenség! Nekem pl az a bajom hogy full buta 1-2x csap azt le áll mint egy bábu semmi taktika vagy rálátás a legnagyobb fokozat is abból áll hogy 1-2 családból meghalsz! De pl a god of war-ban a végső valkur boss elég jó volt mert oke nagyot is sebzett viszont végig támadott nem volt 1 perc szüneted a védekezésre és counterre nagyon kellett figyelni mert minden lehetséges módon támadott FOLYAMATOSAN! (3 napig csépeltem ng+ legnehezebb fokon) jó nem kell mindegyiknek ilyen keménynek lenni de ne is olyan legyen mint a sárkány is harc ahol a sárkány lecsapott 2-3x azt utána 1 percig állt valamint volt 3-4 támadása és vége… semmi dinamika

2021. jún. 9. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

#7

Fontos történeti eseményekről ne írj konkrétumokban, csak általánosságokban, mert az spoiler. Egyébként meg attól hogy egy karakter a történet szerint meghal a játék végén, azzal nem elbukja a fő történetet küldetését, hanem a végére ér a fő történetszálnak.


Amikor elbukja a fő történet küldetését, az például olyan, mint a Daggerfall elején. Kapsz egy üzenetet, hogy legyél ott egy megadott helyen egy megadott időben, hogy nyomokat tudj meg arrol, merre haladj tovább a fő történettel és megtörténhet, hogy lekésed a találkozót és nyomok nélkül kell tovább haladnod. Vagy például olyan játékokban, ahol több szembenálló frakció van és számit, hogy melyiknek mit és mennyit dolgozol, elbukhatsz fő küldetéseket és elveszítheted adott frakció oldalán a történet befejezésének lehetőségét.

2021. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
1.: Tudod, hogy mit jelent az RPG? Role Playing Game, vagyis SZEREPjáték. Magyarul te kapsz egy szerepet, amibe beleélheted magad. Ezt a szerepet egy író készíti el, ergo az ő történetét élheted át, nem a sajátod. Ha erre vágysz, magadnak kell írnod egy történetet. De sok köszönet nem lesz abban, mert még ha tehetséges is vagy, súlytalan lesz az egész azzal, hogy nincs következménye a dolgoknak.
2021. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

“ witcher 3 még geralt is meghalhat a legvégén”

Nem hal meg, a blood and wine az alapjáték után játszódik.

2021. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!