Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyek a kedvenc egész estés...

Melyek a kedvenc egész estés családi társasjátékotok, amik akár ketten is jól működnek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindig amikor én vagy a két tesóm egyike hazamegy, visz magával társasjátékot, mert otthon nincs.

Szeretnénk venni egyet otthonra, mert nem mindig opció, hogy még egy nagydobozos játék beférjen a bőröndbe, viszont fennáll annak a lehetősége, hogy esetenként csak egyikünk megy haza és akkor csak két fő játszik. Most pedig kifejezetten több órás játékra lennénk nyitottak, mert kis dobozost elég sokat lehet cipelni egymásba ágazva.

(Anyu nem társasos, apu viszont mindenre nyitott és elég sok mechanizmust is ismer)

Emiatt lenne szükségem olyan minimum 1,5 inkább 2-3 órás játékra, ami 2-en is élvezhető de 4-en is.

Ami nagy sikert aratott, az pl. a Viticulture. Ezen kívül a Pandemic volt olyan, ami talán picit pörgősebb volt, mint a borászkodás, és emiatt vagy száz parti van beletéve.

Nekem megvan a Five Tribes, és imádom, de most horror áron árulják, úgyhogy nem opció, hogy azt megvegyem otthonra. A Concordia is elég nagy ujjongásnak örvendett, de egy fokkal nagyobb sikere volt a Viticulture-nek.


Volt viszont olyan, amit eladtunk, mert senkinek nem tetszett (most meg fogtok kövezni), ilyen a Mars Terraformálása.

Én sokat gondolkodok az Agricolán, a Cavernán (pláne mert apám kedvence Uwe Rosenberg), a The Castles of Burgundy-n.


Érdekelne, hogy nektek mik váltak be, mely játékok értek el sikert az egészestés kategóriában :)



2021. júl. 8. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Elritch Horror, Cthulhu Death May Die.


Most majd sokan sokfélét fognak ajánlani, és mindig felvetődik, hogy "de nézz körbe BGG-n, és válassz a saját szempontjaid alapján", ami ugye a legjobb opció... De, ettől függetlenül leírok néhány játékot, amiket SZERINTEM érdemes lenne megnézned:


Eldritch Horror vagy Arkham Horror(3. kiadás: kooperatív játék, egymást segítve kell megakadályoznotok a mérhetetlen vén ébredését, megmenteni a világot... mindezt horror köntösben.


Brass Lancashire (vagy Birmingham attól függően, melyik tetszik jobban): stratégiai nyersanyag gyűjtögetős társasjáték, amely nyelvfüggetlen - csak a szabályt kell ismerni -, könnyű megtanulni, viszont annyi lehetőség, taktikázás... van benne, hogy igazi kihívás lehet, ha elég időt szántok rá. Voltaképp igaz, hogy tőletek függ, mennyire lesz élvezetes egy-egy parti.


Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten: A népszerű regényre épülő társas. A feladat "egyszerű": túlélni a szigeten.


Monster Slaugter: Vicces, pörgős és elég jó mechanikával rendelkező játék, amiben a játékosok a rossz fiúkat, tehát a szörnyeket alakítva kapják el áldozataikat.


Nemesis: az utóbbi évek egyik legjobb játéka, az Alien filmeket idéző miliővel. Viszonylag nehezebb, kooperatív játék, amiben szinte "bármi" megtörténhet - akár árulás is. Ha a téma nem jelent gondot, szerintem bomba választás lenne, a figurák szépek, a grafika tetszetős, és az egészet annyira profi mód rakták össze, hogy garantált a minőségi szórakozás. Az biztos, hogy nem felejted el a partikat, amiket játszol vele.

2021. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 NemAndor2020 ***** válasza:
19%
Fröccs
2021. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi mindig barkochbáztunk gyerekkoromban,még a buszon, villamoson utazva is a szüleimmel. Ill. hol az egyikkel, hol a másikkal, attól függ,kivel utaztam, de apukám jobban szerette. - Van olyan játék, most nem jut eszembe a neve, aminél mutogatásból ki kell találni,mi a kérdés.
2021. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hajnócy Soma: fröccs szuper kis doboz, kettő vagy több játékos, hosszú játékidő

Sakk: picibe lehet kapni, az is hosszú, csak két játékos

Mini társasok: pl. Monopoly

Uno, doble, brainbox kártyák.

Ennyi jutott eszembe😃

2021. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Captain sonar
2021. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tokio királya limited edition
2021. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!