Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak az én kedvem veszik el a...

Csak az én kedvem veszik el a DLC-k a játékvásárlástól?

Figyelt kérdés

Megvennék akár egy frissen megjelent játékot, akkor mindig eszembe jut, hogy még fél év mire kijön hozzá minden tartalom, vagy épp ha látom, hogy egy régebbi játék akciós valahol, pl 50%-al, aztán alatta meg ott van, hogy mellé ha a DLC-ket még szeretném, az még legalább annyi mint a játék akciósan vagy még több.

Azt meg valahogy nem szeretem, főleg ha tetszik amúgy egy játék, hogy " fél játékot " kapok, mert ahhoz, hogy minden sztorit stb le tudjak zárni, még kellenek a DLC-k is, vagy épp egy autós játékban, hogy minden autó vagy pálya használható legyen.


Csak én vagyok ezzel így, hogy sokszor emiatt nem veszek meg egy játékot?



2021. aug. 5. 05:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Utána kell nézni milyen minőségűek a DLC-k, mennyire számít a megvételük és az alapjáték mennyire éri meg önmagában. Pl. a Witcher 3-nál elképesztően kiemelkedő DLC-k voltak, amik abszolút megérték a plusz pénzt; a Tomb Raider-eknél igazából csak skinek vannak, tehát elhagyhatóak; egyes stratégiai játékoknál, mint pl. a Jurassic World vagy a Planet Coaster/Planet Zoo DLC-k nélkül elég üresek, úgyhogy skippelhetőek, stb..


Játéktól függ nálam, mindig utána olvasok/nézek mennyire szükségesek vagy ajánlottak.

2021. aug. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, ez természetes, hogy utánanéz az ember, és sokszor emiatt szomorít el a dolog. Utoljára pl AC Odyssey-t szerettem volna, nem is tudom melyik store-ban volt már akciósan a lényeg, hogy kb 6000Ft-ra jött volna ki, aztán néztem, DLC-ket dícsérik meg, hogy a történetben is fontos dolgok derülnek ki, és nézem Season Pass 9000Ft átszámolva. Ilyenkor szokott elmenni a kedvem a dologtól.
2021. aug. 5. 05:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek 90 %-ában megvehető egyben a teljes játék is (Gold, meg ultimate meg hasonló fantázianevekre keresztelt kiadások) Megjelenéskor teljes áron szinte semmit nem éri meg megvenni, ráér az 1 év múlva is. Tényleg csak 1-2 minőségibb kivételt tettem ez alól, mint pl. a már említett Witcher trilógia.


Az AC Odysseyt pl. tavaly novemberben vettem 28-29 euróért a teljes ultimate kiadást. Így a DLC kérdés többnyire nem merül fel nálam.

2021. aug. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajna akkor lecsúsztam róla. Viszont az a baj sokszor csak az alapot árazzák le, a DLC-ket nem mellé. Gondolom ez benne az üzlet.
2021. aug. 5. 07:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Játéka válogatja. Vannak azok (főleg a nagy kiadók kezeiből) amelyek DLC nékül kb fél játékok, és lényegében duplán fizethetsz azért, hogy a teljes játékéményt kapd meg. Máshol egy önmagában egész, értékelhető játékot adnak ki, és a DLC csak extra felfestés, vagy valami valódi új értéket ad hozzá, amely megéri a pénzét. (A Witcher 3 esetében pl nem is DLC-kről hanem expansion-ökről beszélünk, a DLC-k ingyenesek ott, az expansion-ök meg a nagy megvásárolható kiegészítők, amelyek nem elengedhetetlenek az alapjáték élvezéséhez, de rengeteg minőségi tartalommal egészítik ki azt).


Engem nem nagyon tántorít el a DLC a játékvásárlástól, mert általában nem azt nézem. Engem az tántorít el, ha az alapjáték önmagában nem értékelhető. Ha azt látom, hogy az alapjáték önmagában megéri az árát, akkor nézelődök szét a DLC-k között is.

2021. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a DLC kiegészítés. jóval később jön ki minz az alapjáték, amit mr végigjétszottál. nem kötelező a dlc-t megvenni


szerintem jó dolog a dlc, szeretem a plusz tartalmakat a kedvenc játékaimhoz.

2021. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!