Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hol tudnék egy jót sakkozni?

Hol tudnék egy jót sakkozni?

Figyelt kérdés

Olyan helyet keresek ahol élőben tudnék sakkozni. Az online játékot kevésbé tudom élvezni egy ideje, szeretem látni az ellenfél arckifejezéseit, sokat elárulnak játék közben.


Klubbokat próbáltam keresni, de sajnos egyik helyen se tudtak segíteni, nem találtak a szintemnek megfelelő játékost.


Lichessen szoktam játszani, de mivel főleg bulletezek vagy ultrabulletezek, ami elég ritka, így kb ugyanazt a pár ellenfélt dobálja fel újra és újra.


A gép pedig semmit se ér mert csak 8 szint van (asszem a Stockfish alapból 10 vagy 12 szintes, szóval nem értem...) és a 3000 ELOs 8-as szintű gépet is leverem 15 másodperc alatt 10-ből 7x.


A chess.com-os gép elvileg 3200-ra képes, de nagy kamu, játszattam a Lichesses Stockfish ellen és kb döntetlen jött ki.


Vagy aki ezen a szinten van már az profi és nem áll le olyannal játszani aki csak hobbiból tolja?



2021. aug. 8. 02:05
 1/5 Thunderfairy ***** válasza:
81%

A gép pedig semmit se ér mert csak 8 szint van () és a 3000 ELOs 8-as szintű gépet is leverem 15 másodperc alatt 10-ből 7x.


Akkor a gép nem 3000 ELO. Lehet hogy annak irják de ha te gyakran könnyen levered akkor az nem 3000 ELO. A sakk világbajnok Carlsen legjobb eredménye volt 2882 ELO. Vannak erős sakk programok is, keres egyet. Chessmaster, Chesstitan, stb. Élőben játszhatsz haverokkal, rokonokkal, ismerősőkkel is. Az hogy sakk klubbokban nem találtak szintednek megfelelő játékost az ő bajuk. Miért az amatőrbe tettek be. Kérd meg egyszer kétszer a sakk oktatót hogy játszhas vele megbeszélt időpontba. Biztos hogy fog segíteni ha megkéred.

2021. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gofrisütő ***** válasza:
100%
A stolkfishnek 3700as az eloja, és leveri a chess.com enginjét, és nem volt ember, aki leverte volna, következtetés: nem a stolkfish ellen játszottál, vagy egy gyengített változattal. De amúgy asszem a chess.comon több felhasználó van, ha jegyzettet állítasz be, azonnal bedob ellenfelet.
2021. aug. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es:!


De igen, 3000 pontos és meg lehet verni, ajánlom figyelmedbe a 2500 pontos Andrew Tanget aki negyed perc alatt képes rá!


2-es!

Mondtam hogy a 8-as szintű Stockfish 3000 ELOs. Amit te mondasz hogy 3700 az a max szintű ami asszem 10 vagy 12. Lichessen csak 8 szintje elérhető és az a 8-as szintű hajszálnyival erősebb mint a chess.com 3200 pontos, ami kicsit vicces. (Múltkor egyforma volt, aztán frissített a Lichess Stockfish 13-ról 13.1-re ami picit erősebbnek tűnik)



Amúgy azóta sikerült szintemnek megfelelő partnereket találnom. Az egyik klub vezetőjét rávették hogy játszhassak vele párat (6 blitzből 2x nyertem, 3x veszítettem, 1 döntetlen lett ami nem rossz ha azt nézzük hogy egy IM). Azt mondta amit az első válaszoló hogy ne amatőrök között szenvedjek, vakon is megszerezhetem gyorsan az FM címet és onnantól címviselőkkel játszhatok.


Köszi a válaszokat!

2021. aug. 15. 07:30
 4/5 anonim válasza:
Mi a neved lichessen? Ha gondolod, akkor játszhatnánk 1-2 meccset.
2021. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az engine ellen is bullet vagy ultrabullet módban játszottál.

Na ezért sikerült nyerned.


A stockfish vagy más engine-ek minden ember számára verhetetlenek. A világbajnok se képes legyőzni ezeket.


"De igen, 3000 pontos és meg lehet verni, ajánlom figyelmedbe a 2500 pontos Andrew Tanget aki negyed perc alatt képes rá!"


Igen, mondhatod hogy te is nyertél és ez a GM is.

Mindez azért van, mert a sakk engine-nek el kell egy bizonyos idő, amíg megtalálja a legjobb lépést. Az ilyen ultrabullet meg hasonló időkontroll mellett egyszerűen nincs elég ideje rá.


Nézzük meg hogyan működik egy sakkmotor.

Egy engine a lépéseket depth-ekben azaz mélységekben keresi. Minél nagyobb ez a szint annál erősebb lesz az adott lépés. Pl. a depth 1 (vagyis első mélység) bizonyos esetekben egy amatőr sakkozó szintjét se éri el. Ha a depth > 20, akkor már elég erős egy engine lépése. De inkább 30 körölit szoktak használni, ha igazán szeretnék megnézni mire képes pl. a stockfish.


Szóval röviden ennyi. Attól mert gyorsan verik meg az engine-et, rövid időkontroll miatt, az szimplán annyit jelent, hogy az engine nem tud eljutni a megfelelő mélységig és gyengébbet fog lépni.


Próbáld meg hosszabb mondjuk 15+0 játékban az engine ellen játszani.


Ha érdékel még a téma írj, jelenleg pont különféle sakk engine-ekkel foglalkozok szabadidőmben.

2021. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!