Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van olyan kooperatív társasját...

Béem kérdése:

Van olyan kooperatív társasjáték, ahol egymás ellen is lehet játszani?

Figyelt kérdés
Olyan társasjátékot keresek, ahol együtt is lehet működni a játékostársakkal, de keresztbe is tehetsz nekik, játszhatsz a közösségi de az egyéni győzelemért is, csak rajtad múlik, mit preferálsz. Köszönöm!

2021. aug. 16. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A kockahegyen is túl / Dice Upon a Time


Nyersanyagokat (aranyat, almát, kenyeret) kell a játékmező egyik megadott pontjáról a másikig eljuttatni. Van lehetőség a többieket is nyersanyaghoz juttatni. Olyan is van hogy muszáj is, de konfrontatív módban azt adsz nekik, amire az adott küldetéshez nincs szükségük.

Olyan küldetés is van, hogy a nyersanyagoktól függetlenül egy másik játékossal azonos helyszínre érkezzél. Ebben is nyilván fontos, hogy a másik játékos együttműködik, vagy éppen igyekszik elkerülni.

2021. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mysterium


A képekre asszociációkkal egy kicsit a Dixit-re hajaz. Képek alapján kell kitalálgatni egy 100 éve történt gyilkosság elkövetőjét, eszközét, helyszínét. Az egyes elemek kitalálásában a többiek is segíthetnek a rávezetéssel, illetve saját tippjeikkel arról, hogy a te tipped szerintük helyes-e. Ez azért fontos, mert amíg az egyes szinteket nem teljesítette mindenki, nincs továbblépés. Így fontos a kooperáció is, ha azt akarjuk hogy a végén valaki győzzön. (Ha az utolsó fordulóig nem jutunk el, akkor SENKI sem győz.)

Az utolsó fordulóban azt kell kitalálni, hogy végül is melyik játékos által összerakott történet az igazi. Az győz, aki kitalálja, és nem az, akié volt eredetileg a történet.

2021. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

MUNCHKIN


A játék elméletileg full konfrontatív, viszont menet közben szabadon lehet szövetségeket ajánlani bármelyik játékossal ÉS/VAGY a fiktív, ellenünk támadó szörnyekkel a többi játékos ellen. Sőt, egymásra licitálva lehet felajánlani, hogy az illető (a tényleges játékos, nem a szörny) :D kinek a szövetségét fogadja fel, mennyi nyersanyagért, erőforrásért (az együtt megvívott csatában zsákmányolt fegyverekért, eszközökért) cserébe.

Tök egyszerű "lapot húzok, kijátszok, hatása érvényesül" játéknak tűnik, de durván hátba is lehet szúrni közben az (ex) szövetségest, ha úgy hozzák az érdekeid. :D Nagyon vicces a lapokon levő figurákkal. Vigyázat, sértődősöknek nem való!!! :D

2021. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Kedvenc kooperatív játékaim:

Dr Fondor és az Idő Fellegvára (fiktív ellenfél ellen)

A Tiltott Sivatag/Sziget/Felleg (ez egy sorozat)

Hanabi

The Mind (ezek könnyű kártyás játékok)


De ezek full kooperatívak, nincs egymás elleni mód.

2021. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A MUNCHKIN is egy sorozat, rengeteg kiadása van, de el kell kezdeni az alapjátékkal, és ha ráéreztél az ízére, akkor más munchkinosokkal összejönni és kipróbálni a többit, hogy tetszik-e.


Most így végiggondoltam a dolgot. A többi válasz is én írtam, de szerintem te a Munchkin alapkártyát keresed.


Van is egy nálam, alapvetően végül is nem terveztem eladni, de Rákospalotán lakok, ha mégis nagyon érdekelne.

2021. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ha már Munchkin, akkor kiegészítővel érdemes kezdeni. Akár egyel, akár kettővel. Az alapjáték szuper, de nagyon sok benne a szörny, nem tudsz rendesen felszerelkezni, a kiegészítők viszont remekművek.

Ha pedig nem tetszik, könnyen el tudod adni, viszont megvenni sem nagy kiadás, az alapjátékot és egy kieget simán megveszel 10.000-ért, max 11-ért ha jó helyen keresed.

2021. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A Munchkinnal az a probléma, hogy nincs nagyon kooperatív győzelem. A szövetségek leginkább azért születnek, hogy a másiknak keresztbetegyél, és pont addig tartanak, amíg nem kezdenek a szövetségesek közeledni a győzelem felé. Ilyen tekintetben, a Munchkin full kompetitív.


Nekem egy kedvelt játékom a Critters Below, ami pont a kérdező által említett szürke zónába illik. A cél, hogy *te* túléld a játékot. Ennek érdekében összefoghatsz másokkal, vagy keresztbe tehetsz nekik, ami a legjobbnak ígérkezik számodra. És a játékot többen is megnyerhetik egyszerre, így van alapja az összefogásnak, nem úgy nyújtasz békejobbot a másiknak, hogy a végén úgyis hátbadöfitek egymást, hanem úgy, hogy talán nem fogjátok :D

2021. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem még a Mars Terraformálása jutott eszemben, mivel a célja a játéknak közös. Azonban a győzelem egyéni. Ez inkább kooperatív-kopetitív kategória. Minden esetre rászánást kér, és kezdőknek nem ajánlott.
2021. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Megnéztem az összes tippet a Mit játsszunk blogon és/vagy a Fun With Geeks-en, jobbnál jobb ötleteket adtatok!
2021. aug. 16. 15:50
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

6.: A Munchkin olyan, hogy ha bevonzza az embert, akkor következőnek úgyis vesz hozzá kieget, de addigra már tudni fogja, hogy melyiket szereti. Alappal kell kezdeni, mint minden játékot, abban nagy veszteség sincs, ha nem jön be, másrészt könnyebb egy ilyen játékot "falatonként" megszeretni. (1-5 válaszok is én voltam.)


7.: Critters Bellow +1 szavazat, teljes szívből, és én szégyellem magamat, hogy EZ nem jutott az eszembe. Csakugyan vannak olyan helyzetek, hogy szövetségben mindenkinek több a túlélési esélye. (Közben fogy a levegő, erőforrások, stb, de azért túl korán sem lehet egyénileg sem kitörni, mert odakint még nagy a nukleáris sugárzás.) Zseniális játék, és csakugyan egyszerre (egy játszmán belül) saját taktikai döntésed, hogy kooperatív vagy kompetitív legyen.


8.: Szerintem a Mars Terraformálásában mindenkinek egyéni győzelmi célja van. A hőmérséklet és oxigénszint emelése igazából nem "közös cél", csak egy mérőszám, hogy bizonyos érték felett nem kap senki egyéni győzelmi pontokat érte.

Ettől persze csúcs játék, főleg igazán haladóknak. Ezen a héten az a terv, hogy játszunk még, azokkal a 3-4 órás játszmákkal még nagyon sokáig nem lehet unalomig kimaxolni. :D

2021. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!