Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen mozdulatsorral oldható...

Milyen mozdulatsorral oldható meg az alábbi a Rubik-kocka alább részletezett réteges kirakása során?

Figyelt kérdés
Én annak idején úgy tanultam, hogy előbb a tetejét, aztán a középső sor, aztán az alsó réteg. Mármost elfelejtettem a középső sornál hogyan lehet legalulról egy élt fölfordítani? Tudom valahogy félre kell vinni, aztán vissza trükkösen, de elfelejtettem a mozdulatsot. Valaki segítene, aki tudja miről beszélek? Ismerem a szokásos jelölést: TE-LU-KE-FE-KI-FI stb.

2021. okt. 28. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tudom miről beszélsz, de így, szövegesen abszolút nem értem, hogy pontosan hogyan néz ki a középső sorod. Illetve több módon is be lehet tenni az élkockákat, nem tudom te melyiket használtad anno. Illetve a jelöléseket sem értem. A hivatalos jelöléseket használd, mert mindenki azokat érti és azokat használja (U, U', F, F', R, R', stb).


Feltételezem, hogy akkor a felső sarkok már a helyükön vannak és te be akarsz illeszteni egy alul lévő élkockát. Ha az élkocka feléd eső színét párosítod a megfelelő középpel, akkor meg kell nézned, hogy onnan jobbra, vagy balra kéne mennie az élkockának a középső rétegbe. Ha jobbra, akkor:

(D'R'D R) (D F D' F')

És nyilván ennek a tükörképe, ha balra.


De ez csak az egyik megoldás, van több is.


Szerintem jobban jársz, a belépsz Facebookon a Rubik kocka segítségnyújtás nevű csoportba, oda tudsz fényképeket rakni, amivel sokkal érthetőbb, mint a szöveges leírás.

2021. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg: Youtube Kockafej András első videója
2021. okt. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
én a magyarRubik könyv jelüléseit használtam, F(ent), L(ent), (S)zemközt, (T)úloldal, K(elet), Ny(ugat)
2021. okt. 28. 15:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Azokat már szinte senki nem használja :) Szerintem hosszú távon jobban jársz, ha áttérsz a modern jelölésre, mert mindenki azt használja és azt érti gondolkozás nélkül.

De ha ezzel a jelöléssel kéne, akkor:

(D' R' D R) (D F D' F')

=

(Li Ki L K) (L S Li Si)


Az "i" alatt itt inverzet értem, azaz óramutató járásával ellentétesen.


Ha ezt megcsinálod visszafele, látod, hogy mit old meg a kockán ez a mozdulatsor.

Ha meg tükrözöd, akkor ugyanez, csak másik oldalra helyezed be az élkockát.

2021. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!