Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a legszínesebb kalandjá...

Melyik a legszínesebb kalandjáték műfajában, legjobb játékmenettel, ami esetleg az emberségről esetleg az emberi lélekről is szól, olyan játékot keresek, ami a legnagyobb élményt adja?

Figyelt kérdés
2021. nov. 2. 04:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Olyan játékot keresek legfőként amitől felállva többször végig akarom játszani, pozitív érzés tölt el, hogy egy ilyen játék mellé leülhettem, amit minden percében élveztem és hanem is teljesen de megszépíti az életem.
2021. nov. 2. 05:01
 2/10 anonim ***** válasza:

Kalandjáték alatt mit értesz? Klasszikus point and click legyen?

Az a baj nem kalandjátékok de én eddig két játékkal voltam úgy, hogy a végén azt mondtam magamban, hogy most emelem a kalapom, és örülök, hogy ezt átélhettem:

Egyik a Witcher 3 miután a Blood and Wine kiegészítő végére értem a másik pedig A plague tale: Innocence.

2021. nov. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én (bár szintén nem kaland) a Mass Effect trilógiával voltam így. :)

Amikor végigértem, úgy éreztem, mintha elvesztettem volna egy számomra fontos személyt.

Soha egyetlen másik játék után nem éreztem ilyet, pedig tizenplusz éve játszom.

2021. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A Plague Tale: Innocence-t én is ajánlom. Jól kitalált játékmenet, nincs túlbonyolítva az irányítás, a puzzle-ök folyamatosan nehezednek, bár elsőre néha nem egyértelmű mit is szeretne pontosan a játék, de mikor rájössz, tudatosan haladva pár próbálkozás után megtudod oldani. A hangulatot nagyon hozza, a zenék tökéletesek, harmonizálnak a játékkal, a karakterek jók. Van magyarítás ha fontos. Itt egy ajánló.

[link]


Life is Strange

Ez inkább inkább interaktív mozifilm, ahol te alakítod a történetet a döntéseiddel, mindez megspékelve az idő manipulálásával (a főhős visszatudja tekerni az időt), így bizonyos keretek között megváltoztathatod a döntést vagy esetleg újrakezdhetsz egy párbeszédet, hogy a megszerzett plusz infóval másfelé tereld a beszélgetést. Pillangóhatás befigyel... Komoly témákat feszeget, bár válaszokat nem ad neked ezekre - magadban kell megtalálnod a válaszokat. Nagyon különleges hangulatú, a szereplők nagyon jók, a zenék zseniálisak. A játék egy érzelmi hullámvasút.

[link]


Life is Strange: Before the Storm

Ez egy DLC, a LiS eseményei előtt játszódik 3 évvel és Chloe (a punk csaj) történetét ismerjük meg. Itt nincs időmanipulálás, Chloe "visszapofázni" tud, így éri el, hogy valakit rábeszéljen valamire. Ha ez a szócsata sikertelen, annak negatív kimenetele van Chloe-ra vagy esetleg egy másik karakterre nézve. Nekem ez a játék egy picit jobban tetszett, tekintve hogy Chloe családi helyzetével nekem is meg kellett birkózni tinédzserként, így tudtam vele azonosulni. Ha játszod, megjelenési sorrendben játszd: LiS majd LiS: BtS.

[link]

Mindkettőhöz van magyarítás.


Detroit: Become Human

Szintén interaktív mozifilm, de a legösszetettebb döntési ágrajzzal rendelkezik amit valaha láttam, a döntéseid már a köztes eseményekre is azonnali hatással vannak, a fejezeteknek több befejezése van, ahogy sikerül, úgy halad a sztori tovább. 3 karaktert irányítasz, akiket könnyű elveszíteni - ha mind meghal, az is egy történet. Többet nem írok, itt egy ajánló. Gyári magyar felirat van hozzá.

[link]


A végére hagytam azt, ami talán a legközelebb van a kérésedhez, mármint ami az emberi lélekről szóló részt jelenti.


Hellblade: Senua's Sacrifice

A játék betekintést nyújt egy megbomlott elme legsötétebb bugyraiba, Senua pszichózissal küzd, így a fejében többféle hangot hall illetve látomások is gyötrik. Ezek miatt a látásunkat és a hallásunkat is igénybe vevő feladványok tarkítják a játékot, amik megoldása után tudunk csak tovább haladni. Ezután a játék után nem fogsz felállni úgy, hogy "megszépítette az életed", mert ahhoz túl komor és sötét hangulatú, de az biztos, hogy maradandó élményt ad és kicsit másképpen gondolsz majd dolgokra. Itt egy ajánló. Van magyarítás hozzá.

[link]

2021. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig két játéknál éreztem azt, hogy hiányzik miután vége lett. Az egyik a The Witcher 1 a másik a Life is Strange. Az utóbbi hetekig hatással volt rám.
2021. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Sims :D
2021. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fahrenheit (2005).

[link]

2021. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az emberi lélekről? Rime. De egyáltalán nem vidám
2022. jan. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a korábban már említett Life is Strange,

a Syberia 1-2,

a Beyond Two Souls,

a Prototype,

a Dishonored 1,

a Nox,

az Arcanum,

a Fekete Kobra (Black Cobra),

a Braid,

a The Legend of Kyrandia

voltak azok, amikre azt mondhatom, hogy "Ez igen!", és már többszörösen végigjátszottam őket.

2022. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, nekem a Fallout 3 és a Fallout New Vegas arról szól, hogy egyre lovagiasabban igyekszem egyre többeknek segíteni, egyre több rabszolgált felszabadítani, egyre több dolgot megjavítani, ami segíti a közösségeket, és egyre nagyobb békét elérni a különféle közösségek között. Imádom ezt. De ezek már régebbi játékok, csak modokkal működnek mai gépeken, bár ezekkel fel lehet javítani a kinézetüket is.

Ezeket a játékokat sokféleképp lehet játszani, lehet benne az ember tök gonosz is, de én mindig a maximális jófiú vagyok, (akinek azért jó fegyverei vannak a menthetetlenül gonosz alakok, illetve szörnyek legyőzésére) :-D

2022. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!