Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ketten is játszható társasjáté...

Ketten is játszható társasjátékok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném meglepni a páromat valami társasjátékkal karácsonyra. Elsősorban olyanok érdekelnek, amik ketten játszva is élvezetesek, hiszen nincs gyakran időnk nagyobb társaságokat összeboronálni, és egyébként sem nagy társasos a baráti körünk.

Kooperatív és egymással versengős játékok is érdeklnek (bár inkább kooperatívak, mert utálok veszíteni, hihi :D). 10 plusz-mínsz 1-2 ezer Forint keretem lenne rá.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2021. dec. 14. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

7 Csoda párbaj, kétfős játék és rengetegen szeretik, de kompetitiv

Watergate-ügy, kétfős, nagyon jókat hallottam róla és kívánság listámon van, ez is versengős

Mind a két játék 7-8 ezer forint körül van.

2021. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A Hanabi (kooperatív) nagyon jó játék és kettesben játszva is nagyon izgalmas, ráadásul a legnagyobb sikert is könnyebb ketten elèrni. Pàr ezerbe kerül, olcsò jàtèk. Mi nem egy “egyèbkènt sem nagy tàrsasos” szemèlyt nagy jàtèkossà tettünk màr vele. ;)
2021. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
65%
Monogamy
2021. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Harmadik, that's a good one :D
2021. dec. 14. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 7 csoda: párbajt mi is szeretjük :) Vagy hát én inkább. A barátnőm nem szeret gondolkozni társas közben, úgyhogy csak random veszi el a lapokat :D

Az eddigieket kiegészítve:

Azul

Patchwork

(Pandemic)

Hanamikoji

Fedőnevek: négyszemközt


Illetve fel lehetne sorolni egy halpm olyan játékot, ami 2-4 főig játszható ugyan, de 2 fővel is jó.

2021. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
#2 vagyok: a Patchworköt én nem ajánlanám, szerintem dögunalom. És csak ketten játszható. Annyi jó játék jelenik meg már évtizedek óta, hogy ezer jobbat találsz.
2021. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki szereti a kissé absztraktabb, kifejezetten kétszemélyes játékokat (sakk, dáma, malom, Backgammon stb) azoknak társasjátékos fórumokon sokan ajánlják a Hive-ot. Tudtommal nincs hivatalos magyar neve, "bogársakk"-ként is szoktak hivatkozni rá.


Jópofa, a "bábuk" hatszögek amiken különféle ízeltlábúak (rovarok, bogarak, pók) vannak, amelyeknek különféle lépés-képességeik vannak. Tábla nem kell hozzá, hanem a hatszögeket egymás szomszédságába lehet lepakolni, majd a már letett hatszögekkel úgy lépni, hogy a kialakult alakzatot nem bonthatjuk meg.

A kulcsfigura a "méhkirálynő", és az a cél, hogy az ellenfél méhkirálynője mind a hat irányból körbe legyen véve másik figurákkal.

2021. dec. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként hosszú távon mégis azt javaslom, hogy a környezetetekben keressetek társasjátékos baráti kört, és akkor mindig valakikhez csatlakozva tudtok több személyes komolyabb játékokat is játszani. Ha jól csináljátok, ez már csak azért is előnyösebb, mert lényegesen kevesebb játékot kell magatoknak megvennetek, hiszen akiknek már vannak megvásárolt kedvenceik, szinte biztosan úgyis azokkal akarnak majd játszani. :)
2021. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Ha még aktuális a Bájos kis bestiák nagyon aranyos és izgi játék. :)
2021. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Cooperative játékoknak nagy hátránya hogy sokszor a tapasztaltabb játékos átveszi az irányítást. A Magic maze zsenilálisan kiküszöböli ezt. Na, azt vegyétek meg! 2-en is lehet simán játszani.
2022. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!