Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért laggol a kép és a hang...

Arturtoni kérdése:

Miért laggol a kép és a hang valorant közbe?

Figyelt kérdés

Feladatkezelőben is figyeltem és az energiafogyasztás játék közbe elég magas. Nem lenne elég a 300w-os táp? Vagy az integrált hangkártya is lehetne hibás?

Cpu:i5-3550

Gpu:Gt 1030

2x4gb ram



2021. dec. 29. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Felbontás? Grafika low? Hőmérsékletek?
2021. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
régi processzor, belépő szintű videokártya, sokat nem kell várni tőlük, egy játék alatt persze hogy felmegy a fogyasztás.
2021. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gépigény szerint full grafikán is simán kellene vigye. A hőmérsékletet pedig nem mértem, és nem is azzal a gond hogy nagy a fogyasztás hanem hogy laggol
2021. dec. 29. 18:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztosan nem a fogyasztás a gond, egyszerűen az a videokártya nem játékra való 2021-ben. Egy multi játékról beszélünk, ami kapásból jobban terheli a processzort, mint egy sima single játék, sajnos a vas ennyit tud.

Lehet itt verni a tamtamot, "Bezzeg a gépigénynél ezt meg ezt írták", de a gépigény általánosságban köszönő viszonyban sincs a valósággal. Ennek a játéknak lehet, hogy megjelenéskor, tele buggal elég volt ez a gép 60FPS-hez (amit nagyon erőteljesen kétlek), de jelenleg biztosan nem.


Kapásból 16GB ram kellene, az már jelentősen megdobná a processzor lehetőségeit is.

2021. dec. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nem mindig laggolt
2021. dec. 29. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden egyes patch-csel változik a gépigény.

Magad részéről annyit tehetsz, hogy kiviszed a gépet a házból és sűrített levegővel jól kifújod, ecsettel kipucolod, processzor és videokártya prociját újrapasztázod, szoftveresen törlöd a felesleges dolgokat, futtathatsz vírusirtást, kikapcsolod a háttérben futó nem szükséges folyamatokat..

2021. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pasztázáson kívül mindent megcsináltam
2021. dec. 29. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:
játék alatt nézz hőmérsékletet, ha 80 fölé megy akár processzor akár videokártya, az is okozhat akadozást.
2021. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Pasztázáson kívül mindent megcsináltam"

"A hőmérsékletet pedig nem mértem"


Tehát szarszaga van a palacsintának, de nem nézünk bele. Lehet így is, jó étvágyat hozzá!

2021. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!