Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem menti el a flipper...

AKerZso kérdése:

Miért nem menti el a flipper az új beállításokat?

Figyelt kérdés
Terminator 2 - Az Ítélet Napja flipper van a családban. Amikor bekapcsolom 'test' módba, német felirat jelenik meg. A nyelvet át tudom állítani angolra, el is menti. Illetve ha gyári beállításról néhány értéket átállítok, azt is elmenti a program. De amint kikapcsolom a gépet 3-4 kör játék után, majd később ismét játszanánk vele, megint német gyári beállítással megy a gép. Mi lehet, illetve hol lehet a probléma? A 'free play' módot azt bezzeg megjegyezte a gép, engedélyezve van.

2022. jan. 11. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Innen letölthető az angol nyelvű kézikönyv:

[link]

Documentation, English Manual.

2022. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kimerült az elem. CSERÉLD KI SÜRGŐSEN! Ha benne hagyod és szétfolyik, súlyos károkat okozhat a vezérlőpanelen, amit rettentő nagy költség lesz helyreállítani.
2022. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, az elem eszembe sem jutott, nekem az lenne az első dolgom a takarítás és összeszerelés után...
2022. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gép használt, kedves 3-as hozzászóló.
2022. jan. 11. 11:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogy értve merült ki az elem, kettes hozzászóló? Minden működik ezt az egy hibát leszámítva, illetve még kettőt. Egyik, hogy nem menti el a gép a bevitt új rekordokat sem, ezek szintén törlődnek amikor a gépet újra bekapcsoljuk. A másik, hogy több fény nem működik, holott az kaptuk, hogy a kábelek sértetlen, jó állapotban vannak.
2022. jan. 11. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:
A flippergépekben a számítógépekben használt CMOS-hoz hasonló chip van, ami tárolja a beállításokat és a rekordokat. Ez DRAM, tehát folyamatosan áram kell neki, hogy megőrizze a tartalmát, áramkimaradáskor mindent elfelejt. Amikor ki van kapcsolva, ezt az áramot elem biztosítja, ez az elem merült ki. A lámpákban meg minden bizonnyal egyszerűen ki van égve az izzó, ezek régi gépek, akkor még nem volt LED. Most már vannak hozzá utángyártott LED-ek, de kicsit más lesz tőlük a játék fénye, ezért én személy szerint izzót tennék bele az authentikusabb játékélményért. Többféle van, ki kell venni belőle a rosszat és megnézni a típusát, hogy milyen van benne.
2022. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4: És hol állítottam én, hogy nem használt? (Érdekes is lenne egy 1991-es asztalból egy vadonatúj példány...)

Felújítottam már egy pár flippert, ilyenkor mindig először szétszedem, megtisztítom, összerakom, stb. Ennyit írtam.

2022. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olyan lehet, hogy a mágnez elromlotg az asztalban? Játékmenet közben van, hogy bele se tudok nyúlni nagyon a karokkal a labdába, mert a mágnes rögtön kihúzza oldalra a labdát és vége a körnek. Pedig simán ment volna még a kör.
2022. febr. 17. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!