Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megéri gamer pc-t venni ha...

Megéri gamer pc-t venni ha kizárólag csak játékokra használom? Vagy inkább konzol?

Figyelt kérdés
A PC-t csak játékokra használnám, semmi másra, ráadásul jó drága egy komoly PC. Akkor már inkább jobban megéri az Xbox vagy PS nem? Miket lehet együtt játszani PC-s emberekkel? Call of Dutykat akarok játszani majd PC-s emberekkel, nem tudom még mit lehet(nagy CoD fan vagyok) . Nem tudom mivel járnék jobban egy jóval drágább PC vel mint konzollal, ha csak játszanék rajta.
2022. jan. 15. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogy milyen formában akarsz játszani.

Pcn nagyobb szabadság, így sajnos csalokkal is fogsz találkozni.

Konzol olcsóbb, de nem mindenki szereti a vele járó korlátokat.

2022. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen korlátokat?
2022. jan. 15. 11:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy értve nagyobb a szabadság pcn?
2022. jan. 15. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom új vagy a gaming világában, ezért egy kicsit részletesebben is leírom a dolgokat ha megengeded.


Kezdjük mondjuk azzal, hogy a vannak játékok amik csak PC-re jelennek meg, és vannak játékok amik csak bizonyos konzolokra. Például egy pókembert nem tudsz pc-n játszani, ahogy egy Eu4-et sem tudsz xboxon. Mindegyik konzolnak vannak saját címei is, amik csak a saját konzoljaikra jelennek meg, bár az xbox elkezdte kirakni azokat pc-re is.


A nagyobb szabadság azt jelenti, hogy könnyebb találkozni csalókkal online meccsekben, de wgy single player játékot még Modolni is lehet, ha ígényt tartasz rá.


Azt se feledjük el, hogyha konzollal akarsz multiplayerezni akkor plusz előfizetést kell fizetned az online játékok elérhetőségére. Xbox-nál pl Xbox Gold előfizetést. Cserébe kapsz egy-egy bénácska játékot is. De az ár, az ajándék játék, stb megint különbözik attól, hogy melyik konzolt használod.


A konzoloknak van egy olyan nagy előnye, hogy megveszed, felrakod rá a játékot és megy. Nem kell semmit sem csinálni. Átlátható a kezelőfelület és nem kell bajlódni a beálításokkal sem.


Míg egy pc-n meg kell nézni, hogy elfut-e a játék rajta, telepítések sem mindig a legegyszerűbbek, vagy elötte le kell tölteni valami mást is stb.


Igazából neked kell eldöntened, hogy melyik éri meg neked jobban.

2022. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pc jobban megérné, ha nem lennének az egekben a VGA árak. Jelenleg Xbox-om (Series X) van, de mennék vissza pc-re. Nem rossz, de nekem túl kötött. Főleg a teljes egér+billentyűzet támogatás hiányzik. Sok játékot csak kontrollerrel lehet játszani, ami meg nem a legjobb dolog (legalábbis a számomra). Meg nekem hiányzik a grafikai beállítás lehetősége is. Pl. Én a ragyogást szinte minden játékban kikapcsolom, mert zavar. És a régebbi játékokkal se lehet kifogástalanul játszani. Hiába erős a Series X, ha egy 360-as játék ugyanúgy fut rajta, mint a 360-on. Ezek azok a dolgok, amikben gyenge a konzol. Ja és a fizetős multit inkább szóba se hozom (ingyenes játékok mennek előfizetés nélkül is).

Ha téged ilyen dolgok nem zavarnak akkor vehetsz konzolt is.

Hogy Xbox vagy PS? Ha nem kell az a pár PS exkluzív akkor Xbox. Szerintem jelenleg azt a pár játékot és a jobb kontrollert leszámítva semmi nem szól a PS mellett.

2022. jan. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Szerintem még a kontroller sem jobb. Hiába az adaptív ravaszok és a haptikus visszarezgés, annyira rossz a fogása, hogy két óra játék után megfájdul rajta a kezem (pedig nagy kezem van). Ráadásul fél éves a kontroller, de az egyik ravasz máris kattog, akadozik.
2022. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os, nekem meg fordítva, az egér + billentyűzettől szokott megfájdulni a kezem és a kontrollerrel bírok órákig játszani xd
2022. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Én az #5-ös kommentjére válaszoltam: "a jobb kontrollert leszámítva semmi nem szól a PS mellett".

Az Xbox kontrollerje számomra szinte tökéletes, de a DualSense ergonómiáját nagyon elszabták.

2022. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!