Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Forza Motorsport 7 tényleg...

A Forza Motorsport 7 tényleg ugyan olyan mint a Gran Turismo 7?

Figyelt kérdés

Néztem én most Nessaj tesztjét a Gran Turismo 7-ről, és nagyon megtetszett nekem ez az egész játék. Hatalmas kár viszont, hogy a Gran Turismo 7 ps5 exkluzív... Aztán megnéztem az Otherworld kritikát róla, ahol azt mondta Zoly, hogy a Gran Turismo 7 lényegében a Forza Motorsport 7 mellé tehető. Ami meg már van PC-re is ugyebár.


A kérdésem az lenne hogy tényleg hasonló? Tehát abban az értelemben hogy a GT 7-ben volt néhány olyan vonás ami nagyon megtetszett nekem, és hogy az megvan-e a forzában is? Ilyen például hogy

- van benne ilyen időmérős dolog, hogy egy adott pályarészt megadott időn belül kell teljesíteni és akkor kapsz arany vagy ezüst besorolást ugye. Na ebben a részben borzasztóan megtetszett az, hogy saját magadat is látod eközben átlátszóan, és látod hogyan mentél az előző próbálkozásodnál, és így lehagyhatod magadat. Ez van a forzában is?


- Én úgy vettem észre mintha ilyen "családi autók" is versenyeznének a GT 7-ben, tehát a Suzuki Swift, meg hasonlók. Ezek megvannak a forzában is?

- Maga az autó gyüjtögetős rész, ez nagyon tetszett nekem.


Valamint ezeken felül kérdezném még hogy szerintetek melyik játék a jobb? Ehhez szavazást is beállítok :D



2022. márc. 10. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Nekem a Forza Motorsport 7 jön be jobban.
Nekem a Gran Turismo 7 jön be jobban.
5 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Na, az Otherworld-öt inkább hagyjuk! A Project Cars 2 szerintük azért volt rossz játék, mert kormány nélkül "lehetetlen irányítani" (hazugság), plusz "nincs benne törésmodell" (másik hazugság, mert van benne, csak nem találták meg a menüben). Nyomorult bohócbrigád.

A Forza Motorsport valaha etalon volt a konzolos szimulátorok között, én is nagyon szerettem, de mára mind fizikájában, mind grafikájában le van maradva a konkurenciához képest. A GT7-hez nincs értelme hasonlítani, fényévekkel jobb a Sony játéka.

2022. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Forza versenyzésre, a GT "vezetésre való"
2022. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Gran Turismo 7 sztem egyértelműen jobb. Grafikailag veri a Forzát. Időméreses verseny van a Forzában, de ott ha jól tudom nincs ilyen szellemautó. Forza 7-ben sok autó van (~700), a GT7-ben (~400), de ez sztem egy év múlva dublájára nő, ugyanis a GT Sport esetében is hónapont jöttek INGYENES kiegészítők a játékhoz. (Ezzel ellentétben a Forza kiegészitői mind fizetősek). Figyi, sztem mindkét játékkal jól jársz, de a GT-vel sztem jobban. Bárki bármit mondhat, a GT teremtette meg az autóverseny szimulátor műfaját 1997-ben. Szóval tudják, hogy mit csinálnak. A fizika pedig nagyon, de nagyon realisztikus.


UI: nézd meg Isti videóját is, ott sztem biztos jobban megtetszik neked a GT :)

2022. márc. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy osztom az első véleményét. Sem az Otherworld, sem a PC Guru alapján nem szabad játékot megítélni. Balf@szok próbálják letesztelni a játékot
2022. márc. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igazából itt azért az játszik közre, hogy a GT nekem elérhetetlen mert nincs ps5-öm, csak pc-m van :S


És hát ugye a Forzához "ha nincs ló jó a szamár is" alapon bújnék, ezért is tettem fel a kérdést, hogy mennyivel járok rosszabbul vele, vagy hát mennyire is szolgálhat helyettesítésként, mekkora a szakadék a 2 között.

2022. márc. 13. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:

5 év telt el a két játék megjelenése között. Ezt valamiért senki nem említette meg. Nagyon is jó játék a Motorsport 7. De megvenni már ezt se fogod. Lejártak a licenszek, talán g2a-n, instant-gaming-en és társain meg árulják.

De talán idén érkezik a Forza Motorsport (8).

2022. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Forzát én 1-4. részig végigvittem, Az elsőt tuning és autóvásárlás nélkül, csak a nyereményautókkal játszottam (ez még a klasszikus XBOX-on volt).

AZ első tetszett, a második még jobban, a 3. és a 4. változó, verseny közben nagyon hiányzik a zene. Az 5. résznél tartok de az a legrosszabb mind közül. Olyan unalmas és vontatott, hogy ugyanazon a 10-15 pályán menni 4 köröket, jutalomautó meg sehol sincs, a törésmodell is szarabb, nem is írja ki ábrában mint a többinél, ráadásul hiába pördítem fejre az ellenfelet lazán megy tovább. Régebbieknél volt hogy rendesen füstölt, elakadt az ellenfél.

Gran Turismot 1-6. részig vittem végig, kivéve a 4-et mert bizonyos versenyek mocsok nehezek és fárasztóak. Ettől függetlenül imádom mindet. A Gran Turismok egyetlen negatívuma hogy nem törnek az autók, visszapattansz a betonfalról ami elég ciki már, főleg hogy a Forzánál a kezdetektől (2005-től) törik a kocsi és befolyásolja is a menetteljesítményeket.

A Gran Turismo rengeteg hétköznapi és különleges kocsit felmutatott már. Pl a legelső autó az 1886-os Benz nagyon tetszett. A Tsukuba pályán vagy fél óra mire végére ér, Nürburgringre meg fel se tud kapaszkodni, de jó móka. A Licenszek is érdekesek, GT6-ban a holdjárós küldetések is.

Forzából nem sokat láttam a 6 és a 7ből hogy milyenek, de most készülök PS4-et venni hogy tudjak Gran Turismozni. Haveromnál egy órát játszottunk talán de nagyon megfogott. Az a jó értelemben vett mániákus autóimádat, hogy egy étteremben az autók a menü, hogy rövid versenyek vannak jutalomautókkal meg ilyesmi, az nagyon tetszik. Engem megvettek vele.

2023. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!