Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kevéssé hiányos, még használha...

Kevéssé hiányos, még használható állapotú társasokat nagyobb mennyiségben merrefelé érdemes keresni?

Figyelt kérdés
Nemrégiben sikerült facebook marketplace-n nagyobb mennyiségű (50+) társasra szert tenni, van ezek között kisebb és nagyobb gyerekeknek való is, vegyes a korosztály. Nagyrésze hiányos, de a legtöbből 2-3 zseton hiányzik, vagy 1 db kártya, amiket én szívesen pótolok szabadidőmben, kis kreatív munka keretein belül, és mivel mindegyik más társas, ezért izgalmas is, mindenhol mást kell pótolni. Családomnak hazavittem már párat belőlük, igazán élvezte mindenki a játszást és volt olyan játék is, ami nekünk nem kellett, azt odaadtuk a városi gyűjtésen a szegényebb családoknak, nagyon örültek neki ők is, illetve én is hobbinak nagyon élvezem. Szeretnék még több játékra szert tenni, azonban nem tudom merre keresgéljek. Sokat fizetni nem szeretnék értük, nem igazán bírná a pénztárcám, de valamilyen összeget nyilván fizetnék értük. Jófogás, vatera, marketplace és facebookos csoportok nagy része kilőve, több mint 3 hete nézegetem ott a társasokat, csak nagyon jó állapotú, hibátlan játékokat találok szinte és 3-4000 forintos minimum áron. Van esetleg valami fórum vagy tud valaki használt játékos üzletet, ahol olcsón lehet kapni ilyen társasjátékokat?

2022. márc. 31. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy csomó ilyet visznek vissza a nagyobb boltokba, webshopokba, írj nekik, hívd fel őket. Pl Szellemlovas, Reflexshop, tarsas.hu stb
2022. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én bolhapiacokon, vásárokon szoktam nézni (pl Budapesten a Bosnyák tér vagy vintage market), ott vettem hiánytalan társast 1000-ért, a hiányosokból pedig alkudni is lehet. Kicsit molyolni kell, mire leszámolja az ember a darabokat, én majdnem napszúrást kaptam, mire leellenőriztem, hogy megvan-e az összes kövecske, lapka. :D

Esetleg ha vannak helyi börzék, csere-bere csoportok, akár külön feltenni a kérdést, hogy hiányos, gyerek által megtépázott lapul-e valakinél. Nekem is van olyan társasom, amivel nem játszom, de költözés és az évek alatt elkallódtak darabok, kifakult a doboz egyik oldala, foltos stb, szóval elég gáz lenne eladni, az ingyen elvihetős vevőkkel még rossz tapasztalatom van, de ha valaki kifejezetten ilyet keresne simán felajánlanám. :D Mondjuk így, hogy írtad a barkácsolást lehet nekiugrom.

Illetve valahol láttam (szintén Facebook csoport), ilyen ömlesztett társast, azt hiszem külföldről lehetett rendelni, hogy kaptál egy dobozt, amibe hianyos-hianytalan játékok voltak beleszórva vegyesen - ebben ugye azért nagy a rizikó, mert amíg pár kártyát pótol az ember, addig mondjuk egy táblát vagy speciális kelléket/kockát nem olyan egyszerű.

2022. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok játékot házilag is el lehet készíteni, egy kis kreativitással. Print-and-play verziók kártyáit kartonra nyomtatni, jelölők vagy zsetonok helyett babszemek, megegyezni franci kártya lapok értékeiben a saját otthoni játékverzió szerint.

Nem olyan csilivilik, viszont olcsók, és sok jó, kreatív játékmechanika nem kíván meg komoly eszköztárat.

Évek óta gyűjtögetek ilyesmiket.

2022. nov. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!