Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Scythe társasjátékról vélemény?

Scythe társasjátékról vélemény?

Figyelt kérdés

2022. márc. 31. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemesebb itt elolasni a kommenteket:

[link]


Vagy a youtube-on van fenn tutorial és ott sokszor kommentbe is fejtik ki egy-egy játékról a véleményüket az emberek :) szerintem többet fogsz találni, mint most itt. ÚGy vettem észre, viszonylag kevés itt a társasjátékos ember.

2022. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Az alapbaj, hogy zongorázni lehetne, hogy mennyire nem való ebbe a szituációba kutya. Meg hogy még mindig nem lehet felfogni, hogy a kutya egy érző lény. Na bontsuk ki mire gondolok.


1. A kutya társas lény. Az egy halom problémát von maga után, ha kutyám van, de ki van baxva az életteremből.

2. Új kutyával NEM vagyunk folyamatosan. Első néhány napban, amíg megtanulja merre van az előe igen, de utána folyamatosan hagyogatom magára PERCEKRE, aztán szépen kihúzom az időtartamot.

3. Az örökbe fogadott kutyák hajlamosabbak szeparációs stresszre. Nincs emberük, aztán amikor végre lesz saját emberük, nem szeretnék elveszíteni. Tök logikus.


Tehát 1 hónap alatt kutyusod megtanulta, hogy az az élet rendje, hogy mindig van vele valaki és amikor kimégy a bejárati ajtón, akkor ő is. Hirtelen felszívódtál egy örökkévalóságnak tűnő órára, ő egyedül volt, aggódott és most nem akar szem elől téveszteni, nehogy újra felszívódj.

Én meg biztatót sem tudok mondani neked, mert tök jogos az aggodalma.

Talán azt csinálnák, hogy elkezdeném magára hagyni: csak becsukom az ajtót aztán kinyitom, ha megy nyüszögés nélkül, akkor várok 1 másodpercet stb.


Tréner, amennyiben sikerül normálisat találnod, segíteni fog, de ezt a szarhalmazt nem 2 perc lesz helyre tenni. Kommunikáció, megértés, struktúra segíteni fog abban, hogy biztonságban érezze magát és magabiztosabb legyen.


Továbbá, a szubjektív véleményem az, hogy:

- kertes házban maximum neked lesz jobb, a kutyá ak nem: még annyi időt sem fog veled tölteni, amíg főzöl, eszel stb.

- egy költözés szokott akkora meló lenni, hogy minden mást felülírjon. Pl. kutyasuliba járást. Biztos bírni fogod?

2022. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Boccs, rossz ablak ^^"
2022. márc. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem.

Egyetlen problémám vele, hogy nagyon hirtelen vége tud lenni.

2022. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a gyk-n szeretnél véleményt egy kifejezetten haladó szintű játékról? :D szerintem a FB-on van jó pár igen hasznos, kifejezetten társasjáték geek oldal, sokezer taggal.


Ha szereted a stratégiai, harcászati, erőforrás-gazdálkodós, területfoglalós játékokat, esélyes hogy tetszeni fog. Meg szép is, kinézetre. Viszont egy átlagos kezdő társasjátékos türelmének hosszú a játékidő. Főleg tanulójátékra szánj rá minimum három órát. Tiszta nettó játékidőben! Tehát ebben nincs benne a set-up, meg a szabálymagyaráztatás magadnak. :D

2022. ápr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos én pont azt gondolom, hogy a Scythe bonyolultabbnak akar tűnni mint amilyen valójában, bár lehet csak az én agyam áll rá nagyon a játék logikájára.


Egyébként a Scythe már jó ideje megvolt hallomásból és tán ki is próbáltam volna szívesen valamikor, de a beszerzésén nem gondolkodtam, míg barátnőm ki nem erőszakolta, hogy vegyük meg. Őszintén szólva nem voltam elragadtatva, legalábbis az első játékig, azóta imádom.

jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!