Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Inkább egy rövid, de végig...

Inkább egy rövid, de végig "pörgős" játékért vagy egy hosszú nyitott világú játékért fizettek szívesebben?

Figyelt kérdés

Nagyjából hasonló összeget melyikért fizettek szívesebben ebből a két lehetőségből? Általánosságban.

A rövid maximum 15 órát jelent, a másik 90+.



2022. ápr. 13. 05:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a hosszabbért, rövid játék legyen bármenyire is jó, ha gyorsan vége akkor ott elsz az az érzés, hogy na ennyi volt xy összegért amit kaptam?
2022. ápr. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha a rövid legalább 8-10 órás, akkor már nem érdekel az idő. Amelyik hangulata jobban megfog. Meg amelyik olcsóbb.
2022. ápr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Csak a Kingdomcome, ja nem ez volt a kérdés?
2022. ápr. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Egy rövid játékért legyen bármennyire is igéretes nem adnék ki pénzt. Ha már költök akkor minimum olyan játék legyen ami tetszik és legalább pár száz óra simán beleőlhető.
2022. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is az open world gyüjtögetős játékok voltak a nyerők.


Szeretem ha birizgálja egy játék az agyamnak azon területeit, amik a gyűjtögetésért, a fejlesztésért, az egyre erősebbé válásért, a haladásért felelős. Imádok Lootolni és érezni ahogy a beleölt óráim megtérülnek és érzem a fejlődést.


Csak egy példával élve, mert most pont abban a helyzetben vagyok hogy tudok erről példát írni: Most játszottam végig a Darksiders 1. részét, és most kezdtem bele a Dying Light-ba. A Darksiderst 12 óra alatt vittem végig, ehhez nekem a naplóm szerint 2 és fél hónap kellett. Tehát ilyen nehezen tudtam rávenni magam arra hogy játszak. Szenvedtem is de meglett.


A Dying Light-ban jelenleg úgy vagyok hogy 2 nap után van ugyan ennyi órám :D És úgy hogy észre sem veszem.


Az előbbi játékkal játszok 2 órát és úgy érzem mintha 10 órája szenvednék vele, a Dying Light-al meg játszok együltömben 6 órát és úgy érzem mintha csak 2 lett volna talán.


De ez ugyan így igaz a Persona 5, AC Odyssey, Witcher, Cyberpunk 2077, Skyrim, Far Cry játékokra is. Ahol gyűjtögethetek, fejleszthetek ott jobban bele élem magam az egészbe, és az órák csak úgy mennek mintha sose lettek volna. Ellenben például a Psychonauts játékkal ami szintén Darksideres élmény volt nekem, rohadt hosszú időbe telt mire végigvittem és alig pár órás játék... Jó oké a Darksidersben és a Psychonautsban is megvannak a kis fejleszthetős részek, de aztért tudjuk hogy ez nem ugyan az.


Amúgy ugyan ilyen hatással vannak rám a különböző szimulátor játékok is, House flipper, Cooking Simulator, sorolhatnám. Ezekel úgy elvagyok hogy 1 napot végigjátszok úgy hogy 5 percnek tűnik. :D

2022. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Én játszok mindennel, Steamen van 200 játékom. De a direkt túlnyújtott jártékot nem szeretem, mint az AC Odyssey.
2022. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Leírtam az álltalam ismert piacon lévö legjobb rpg-t és 0%-ot kapok? Érdekes….
2022. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7: Tessék még egy 0%... :D

Próbáld ki a Persona 5-öt, vagy a Disco Elysiumot, nekem mindkettő felforgatta az RPG játékokról alkotott képemet.


A kérdésre is válaszolva: én is az olyan játékokat szeretem, amiben sok a tartalom és felfedezni való. Régebben is így volt, de 70-80 eurós játékárak mellett különösen megfontolandó, hogy mire adom ki a pénzem.

2022. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 a kingdom Come közel sem a legjobb... -.-" Inkább 1 takony. Illetve a kérdés sem az volt hogy melyik a legjobb játék. Hanem az volt a kérdés hogy melyik típust preferálnád jobban amit a kérdező megadott. Ha ezt sem fogod fel akkor semmi keresnivalód itt az oldalon.
2022. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8: a Disco Elysium terben van nálam is, jókat hallok róla.


De, hogy én is válaszoljak a saját kérdésemre.

Én a két lehetőség közül egyértelműen a rövid, de intenzív játékokat preferálom. Én főleg a történetért jászok egy játékkal, talán ezért is a kedvenceim a Life is Strange féle kalandjátékok. Én teljes árú jétékot elég ritkán veszek, de nem feltétlenül kell 60€-ra gondolni. Például én szívesebben adok ki 20€-t egy Hellblade-ért, mint egy AC Origins-ért. Számomra a nyitott világ negatívum, ezért is írtam ki a kérdést, hogy miért erőltetik ennyire a kiadók a nyitott világot, mikor ennyire unalmasak. De a válaszaitokból az jön le egyelőre, hogy csak én nem szeretem.

5-ös válaszoló ellenkezője vagyok, utálok gyűjtögetni és barkácsolni egy játékban, meg úgy mindent, ami kizökkenti a történetet.

A kedvenc térkép típusom a hosszabb terjedelmű játékoknál a félig nyitott világ. Nem tudom, hogy mi a hivatalos neve, de arra a megoldásra gondolok, mint, amit a The Witcher 1 és 2 (The Witcher 3-ban is utáltam a nagy térképet), Dagon age: Vérvonalak és 2 vagy a Mass effect trilógia használ. Van benne felfedezni való, de nem kell feleslegesen 10 perceket járkálni és nincs nagy hangsúly a loot-on és a craftoláson.

2022. ápr. 13. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!