Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem gyártják már az...

Miért nem gyártják már az alábbi maketteket?

Figyelt kérdés

Ahogy láttam régebben Revell, Monogram, Imai cégek gyártottak 1/12-es méret arányú Harley-Davidsonokat amiből volt chopper, bobber és gyári külsejű motorkerékpár makett is. Némelyiknek még a dobozán is ott volt a Harley logó meg volt olyan ahol nem volt ott. Ha jól emlékszem akkor az Aoshima volt az utolsó aki még gyártotta őket V-twin custom név alatt(amiből szerencsére sikerült beszereznem egyet 2016-ban az is volt az utolsó a makett boltban).

Miért tűnt el ez széria a makett piacról?

Ennyire nem volt rájuk érdeklődés?

Egy cég sem gyártja őket. Ebay-en lehet néha látni de elég ritkák.

Egy pár kép róluk:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2022. ápr. 21. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs rá kereslet. Ha pedig nincs kereslet akkor pedig pár ember miatt nem fognak gyártani. 1-2 darab gyártása nem érné meg nekik. Illetve a gyárak sem 1-2 darab legyártására lettek tervezve. Ha elkezdenek gyártani az minimum pár száz példány lenne, amit ha nem tudnak eladni csak veszteség. Illetve ma már "digitális" korban élünk. Sajnos az ilyen "retro" dolgokra nem nagyon van igény, vagy legalábbis nem akkora hogy megérje a cégeknek/vállalatoknak elkezdenie újra gyártania a termékeiket.
2022. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ment a zöldkéz!

Valahol sejtettem ,hogy nincs rá kereslet de gondoltam ki írom a kérdést hátha nem csak én vagyok az egyetlen akinek ezekre makettekre fáj a foga :).

Bár ha azt nézzük már eleve ez a fajta stílus irányzat(Chopper, Bobber és társai) a valóságban is motorok közt is kikopó félben van legyen az amerikai vagy japán vas. Persze nem is azt mondom hogy tömegcikk legyen mert sosem az volt a lényege ,hogy boldog boldogtalan ilyen vasakkal járjon, de tény ami tény ez az érdeklődés valamilyen szinten csökkent. De még vannak hozzám hasonlóak akik bolondulnak az ilyen gépekért addig minden jó. A Harleynál ott meg egy erős szűrő maga a motor ára, bár ezek az újabb modellek nekem sehogy sem jön át nem tetszenek(bár a cég is kénytelen haladni a korral ami valahol érthető is meg nem is).

A kedvenc szériám és álmom is az 1984-1999-ig gyártott Evolution motorblokkos modellek, számomra valahol ott is ért véget egy Harley legendája.

2022. ápr. 22. 01:29
 3/4 Noren1989 ***** válasza:
Egyetértek a keresleti indoklàssal, amit #1 kifejtett. Viszont, mivel màr a 3d nyomtatàs eléggé elterjedt, kis szériàban is lehet gazdasàgossà tenni a gyàrtàsukat. Ha keresgélsz, talàn full resin kit-ként léteznek.
2022. ápr. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Utána néztem 3d nyomtatott verziónak, de sajnos nem találtam semmit.

Viszont szétnéztem ebay-en és találtam egy pár darabot eladót még hozzá az Aoshima gyártótól. De nagyot is néztem mert eléggé durván fent van az áruk. Van két darab aminek még elfogadhatóbb az ára 35-ezer forint, de többi 50-120 ezerig.

Úgy tűnik ez egy elveszett dolog :(

Csak abban reménykedem ,hogy az egyik gyártó újra piacra dobja ezt az épített chopper szériát, még ha ennek kevés a valószínűsége is.

2022. ápr. 27. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!