Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hullámvasút, szabadesés...

Hullámvasút, szabadesés torony, magic dance stb játékokon való rosszulét és\vagy félelem ellen lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban nagyon szerettem az ilyen vidámparki játékokat, és bírtam is őket kb 14 éves koromig, egész nap rajtuk ültem nem féltem, nem voltam rosszul. Aztán egyszer az egyik alkalommal hirtelen el kezdtem szédülni, rosszul lenni. Azóta nagyon szarul vagyok ha valamelyikre felülök, nem bírom.

Viszont mostmár elég nagy a lányom, hogy ilyenekre fel engedjem, (mert szeretne már, 12 éves) viszont jobban szeretném ha felülhetnék vele hogy ne legyen egyedül rajta, illetve már én is szeretnék egy ilyet élvezni olyan sok éve.. Lehet esetleg ezek a rosszulétek (szédülés, hányinger, hányás, esetleges félelem illetve stb) ellen tenni valamit, hogy nyugodtan felülhessek? Köszi a tippeket. 35N


2022. jún. 4. 08:26
 1/1 TR75 ***** válasza:

Kondícionálnod kellene magad a helyzethez (bár, ha kizárólag ezekkel van gondod, akkor nehéz).

Tipikus fóbiás helyzetnek tűnik, amit leírtál (rossz élmény miatt elkerülted az adott helyzet[ek]et, és gyakorlatilag konzerváltad az állapotot). Vannak erre terápiás módok, ingerelárasztás, kognitív viselkedésterápia és hasonlók, de ha csak ennyire speciális esetekben jön elő a félelem, akkor nem feltétlenül "kell" rá megoldást keresni. Persze, ha más is problémát okoz, akkor tényleg érdemes a végére járni.

Instant és alkalmi megoldásnak vannak a szorongáscsökkentők/nyugtatók.

2022. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!