Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Pókerben ennyire nem lehet...

Pókerben ennyire nem lehet érvényesülni blöff nélkül?

Figyelt kérdés

Elkezdtem játszani, és oké, hogy szerencse játék, de óránként kb 1-2 olyan kéz van, amivel nyerni tudok, mert mindig jobbat kap a másik. Hiába nem szállok be, végignézem, hogy ha beszálltam volna, akkor nyertem volna-e.

Ha ehhez hozzávesszük azt, hogy lehet be sem szállok, mert annyira gyenge kéz, vagy pl pont akkor dobja be mindenki más, akkor az jön ki, hogy kb 0% a nyerési rátám. Oké, hogy szerencsejáték, de mégis vannak profik, akik konzisztensen tudnak nyerni. Szóval a kérdés: blöff nélkül lehetetlen érvényesülni? Vagy csak kivételesen szerencsétlen vagyok?


2022. jún. 7. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az nélkül kiszámítható lessz a játékod még egy amatőr is felismeri azt ha valaki a biztosra játszik csak
2022. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyrészt szerencsejáték, de részben matek, és pszichológia is.
2022. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy dakota közmondás szerint: A pókert nem a saját kezedből játszod, hanem mindenki máséból. ha jól akarsz játszani, akkor nem a saját lapjaidat figyeled, hanem az ellenfeleid játékát, illetve ha pl Texas Hold'em vagy hasonló játék variánst toltok, akkor a közös lapokat. A kérdés sosem az, hogy mi van nálad, hanem hogy mi lehetne nálad. Az, aki sosem blöfföl, és mindig a biztosra emel, az soha nem fog nagyot nyerni, mert senki nem fogja megadni az emeléseit. A célod az, hogy kiismerhetetlen legyen a játékod, muszáj néha blöffölnöd. És ehhez a legegyszerűbb mód, ha azt figyeled, ami az asztalon történik. Ha az asztalon mondjuk flop után olyan helyzet állhat elő, amiből könnyen születhet valami erős kéz, full house, sor, vagy szín, neagyisten még senki nem hívott előtted, akkor játszd meg ezt a vonalat. Játsz meg azt, hogy neked most megvan az a potenciális kéz, amit az asztalon látsz. Az ellenfeleidnek máris nehezebb dolga lesz veled, mert nem tudhatják biztosan, mikor blöffölsz, és mikor nem. Még ha óvatosak is, és eldobják, amint emelsz, egy kicsit nyersz rajta.


Ez persze csak egy nagyon egyszerű taktika, a póker stratégiák elég komplikálttá tudnak válni, és sokat számít az is, hogy mennyire ismered az ellenfeleid játékstílusát.

2022. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!