Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Németül vagy angolul játsszak?

Németül vagy angolul játsszak?

Figyelt kérdés

Az első idegen nyelvem német és 1 éve tanulok angolul.

Szabadidőmben szeretnék játszani egy gépes játékkal, de természetesen nincs magyarul.

Szerintetek melyik nyelvvel érdemes játszanom a játékot? Fontos szempontok, hogy mennyire értem meg a szöveget és az is, hogy melyik nyelvet gyakoroljam.



2022. jún. 19. 00:17
A kérdező szavazást indított:
német
angol
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Hát... Én csak akkor játszanék németül, ha nincs más választásom, vagy ha valami tényleg nagyon nyomós indokom lenne rá. Mondjuk egy nácis-világháborús játékot talán. De egyébként... nem szeretem a német nyelvet. :D Áltlalában (ha nincs magyar nyelv) angolul szoktam, kivéve, ha a játék jellege és története mással nem autentikusabb. A Trails of Cold Steelt japán szinkronnal játszom, nem mintha sokat értenék belőle, de az egész tipikusan "japános", így ez autentikusabb. A Far Cry 6-ot meg spanyolul, mert spanyol nyelvterületen játszódik. Abból sem sokat értek, de szeretem, ha egy játék hangzásvilágában is visszaadja a történetet. (A felirat természetesenb angol, hogy értsem is. :D) Ha te a németet jobban érted, akkor ilyen szempontból az célszerűbb választás lenne.
2022. jún. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Männer! Wie lautet unsere Mission? Absolute ausrottung! Kein einziger Feind wird am Leben bleiben! Wir werden diesen Maden die Hölle auf Erden bereiten!


A német nyelv önmagában képes egész galaxisokat megfélemlíteni. 😀

2022. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne játszhatnál mindkét nyelven? Gondolom te szereted a németet, és biztos jobban is megy mint az angol, mert azt még csak egy éve tanulod. Viszont az angollal több emberhez eljutnál talán, ezért én azt mondanám hogy mindkettőt kezdd és max majd az egyiket abbahagyod.
2022. jún. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Pl az AC Odysseyt németül jatszottam Alexios szinkronja bazzeg MEGA 👌👌👌👌
2022. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szerintem azon a nyelven játssz, amelyiket jobban érted. Gondolom, ez a német lehet, ha azt tanulod régebb óta.
2022. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a német és angol nyelvtanulásomnak szókincsben egyaránt sokat dobott a külföldi nyelvű játék. Én volt, hogy váltogattam kijátsztottam az egyik nyelven, majd átváltottam a másikra. Nekem az angol volt eredetileg szintén gyengébb, és bár az elején nem értettem a játékokat, mindig rákerestem közben mi mit jelent, és más simán tudom élvezettel játszani.
2022. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a a válaszokat mindenkinek!


Végül németül játszok, amit nem értek azt google fordítóval fordítom, de elég sok dolgot megértek magától is és sztem angolul kevésbé érteném.

2022. júl. 15. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!