Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megbízható az Eneba?

Megbízható az Eneba?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam rajta hogy vásárolnék ott egy pár játékot, de nem tudom mennyire biztonságos.

Bankkártyával vásárolnék, és attól tartok hogy a bankkártya adataimmal esetleg visszaélnének, vagy leszívnák róla a pénzt.


2022. júl. 4. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem a bankkártya adat a kockázat, azt nem kapja meg senki. Az a kockázat az ilyen szürkepiaci odalakban (Eneba, G2A, Kinguin stb.), hogy lopott kulcsot vagy lopott bankkártyával vett kulcsokat is árulnak rajta, és ha bármilyen probléma van az eladással és bevonják a kulcsot, akkor a fiókodból is törlődik a játék, a pénzed pedig oda van.


Most van a nagy éves Steam sale, biztos találsz jó ajánlatokat, és az oldal 100%-ban legális. Az Eneba sosem lesz az, és még akkor sem garantálható a biztonság, ha sok ezer darab pozitív értékelése van egy eladónak.

2022. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nagyon autistának kell lenni ahhoz, hogy lenyúlják a bankszámládról a pénzt.

A legtöbb banknak van már mobilos app-ja, ezzel pedig tudsz eszközölni 2 faktoros hitelesítést internetes vásárlásnál/fizetésnél. Ergo addig nem fogja levenni a pénzt a számládról még telefonnal nem okézod le a tranzakciót.

De ha ennyire parázol akkor állíts be napi maximum limitet internetes fizetéshez, mondjuk 10 ezer forintot, és akkor ha valami fatális hülyeség miatt hozzáférne valaki az internetes fizetésedhez, és a kétfaktoros is felmondja a szolgálatot, akkor csak 10 rugóval tudnak lenyúlni.

De mondom, ehhez tényleg nagyon tudatlannak kell lenni, hogy ez megtörténjen.

Nekem mindenhez telefonos ujjlenyomat hitelesítés kell, még egy mezei utaláshoz is legyen az mobilon vagy böngészőn keresztül. Ha valami csoda folytán egy keylogger trójai kerülne a gépemre, amivel lenyúlnák a bakszámla adataimat, telefon nélkül semmit nem tudnak vele kezdeni. Illetve azonnal kapsz értesítést ha idegen eszközről jelentkeznek be a bankfiókodba, akkor pedig lehet hívni a bankot hogy mindent tiltsanak le.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy lehetetlen az, hogy ellopják a pénzed. De tényleg nagy hülyeséget kell csinálni ahhoz hogy ez megtörténjen. Egyébként a PayPal ilyen szempontból megbízhatóbb. Hisz ott egy 3. félen keresztül történik a tranzakció, és nem közvetlenül a bankszámládról.


Az Eneba egyébként megbízható. Viszont érdemes megnézni a G2A-t is mert sokszor ott a legolcsóbb minden.

Amire NAGYON FONTOS figyelni az az eladó értékelése, és az értékeléseinek az elolvasása.

Az Eneba és a G2A is magányszemélyeknek biztosít digitális kulcsokkal való kereskedést. Tehát ha te veszel egy kulcsot akkor azt nem az oldaltól veszed hanem egy magánszemélytől.

Azért fontos nézni az értékeléseket, mert ott lehetnek olyanok akik nem túl tisztességesen árulnak kulcsokat. Oké az oldal kártalanít ha sikerül bizonyítanod, hogy átbäsztak és duplikált kulcsot vettél, de ez hosszú több hetes procedúra is lehet.


Szóval minél több pozitív értékelése legyen az eladónak (10-20 még nem jelent semmit, több száz már annál inkább), és az összesített értkelése minél közelebb legyen a 100%-hoz, akkor nyugodt szívvel minimális kockázattal vehetsz bármit amit szeretnél.

2022. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

#1 én már 5 éve vásárolok a G2A-ról rendszeresen, és eddig soha semmi gondom nem volt ha pozitív értékelésű veterán eladóktól vásároltam.

Azt meg itt hallom először, hogy törölnek játékot pl. a Steam fiókról.

Ezt gondolom csak te találtad ki.

2022. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Létezni létezik hogy leveszik, iylen üzenet jön akkor.

2022. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Természetesen én találtam ki. Megrögzött, beteges hazudozó vagyok, aki azért ír csak választ hogy másokat átverjen, megtévesszen, és lebeszélje az év üzletéről.

Volt ilyen is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..


"Azt meg itt hallom először, hogy törölnek játékot pl. a Steam fiókról."

Ha bevonják a kulcsot, mert lopott, kiszivárgott volt és eladták, akkor a kiadó a Steam felé elküldi a listát és törlik az adatbázisból az aktivált játékokat. Akkor a te fiókodból is el fog tűnni.

Ha lopott kulcsot adtak el, pl. egy dobozos játékból kilesték a kódot majd azt eladták, akkor a vásárló elküldi a supportnak a bizonyítékot hogy megvette a játékot, de a kulcs nem működik. Ilyenkor a vevőnek generálnak egy új kulcsot, és bevonják a régit amit kiloptak. Mivel a kulcsot bevonják, eltűnik annak a fiókjából a játék annak, aki megvette a lopott kulcsot.


Steam hivatalos súgó a bevont kulcsokról:

[link]


De ne hidd el, egy notórius hazudozó vagyok, egy utolsó senki, 60 ezer válasszal és 88%-os válaszhasznossági értékeléssel, mert mindenki megvetett és lepontozott eddig, annyira átlátszó, gyenge, szar hazugságokat terjesztek itt már vagy 10 éve.

2022. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Igazából olvastam már máshol is erről a lopott kulcsod dologról.

Eddig steamon vettem meg a játékaimat, csak sokan emlegették ezt az enebat.

De így maradok inkább a steamon, nekem ez így biztonságosabb/kényelmesebb.

2022. júl. 4. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Én kb 4-5 kulcsot vettem G2A-n, az utolsónál én is így jártam, 30-40 eurós játék volt és hát jött az üzenet, hogy lopott. Mivel nem kötöttem Shieldet (visszautalják a pénzed ha gond van), így ment a levesbe. Mellesleg az eladónak is több ezer pozitívja volt.

A legtöbben nem futnak bele ilyenbe, lehet hogy több ezer kódot vesz valaki gond nélkül. Engem viszont nem boldogít, mert lehet én voltam az 1 a millióból, de akkor is buktam, így meg aztán meggondolja az ember vegyen-e ott még egyszer.


Persze mindjárt jönnek a fanboyok lepontozni, mert "ez nem létezik, ilyen nincs, én X alkalommal vásároltam már és semmi baj nem volt, ez csak kitaláció" stb.


Az esély, hogy bukj kicsi, hisz akkor az ilyen fajta oldalakat se használnák, de nem lehetetlen.

2022. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleddig bevált.
2022. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!