Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hányan éreztek úgy, hogy már...

Hányan éreztek úgy, hogy már nem tudtok élvezni szinte semmit a mostani trendektől, ebben a felgyorsult és felhypeolt gaming világban?

Figyelt kérdés

Lehet csak én kezdek öregedni, vagy tényleg más az értékrendem? 31 éves vagyok, de egyszerűen unottan érzékelek minden újat, legyen az egy spontán videó, amit feldob a YouTube, vagy régi magyar videósom, aki annó csak YT -ra töltögetett fel gameplay -eket, amit imádtam, most meg csak Twitch -en streamel, és mindig ugyanaz az unott érzés fog el, ha ott kell néznem, ott még a jó poénjai sem esnek jól. Létezik, hogy csak színtiszta ingerküszöb túlcsordulásom van pár éve, vagy tényleg olyan sablonos, lapos, túltolt, repetitív lett ma minden? Egyszerűen nincs meg semminek a varázsa. Külföldi videósoknál is van az a sablon, hogy összevágnak anyagokat, túl van tolva a beszéd, vagy túl hangos, vagy túl dramatizál minden jelentéktelen momentumot, és amitől a falra tudnék mászni, az a több helyen benyomott "úúhhh" gyerekhang, meg az a másik, valami kacsahápogás féleség. Csak hirtelen, amik eszembe jutottak. És ilyenkor van az, hogy szívesebben végignézek egy csendes gameplayt, egy olyan random kis csatornán, akinek alig van párszáz feliratkozója, mert valamiért azt jobban tudom élvezni. CSGO -zni szoktam még, de mikor ott is a matricák, különböző skinek dominálják a játékot, akkor nagyon csalódott érzés fog el. Ilyenkor elképzelem, hogy ha háborúba kellene menjek, és meglátnám, hogy a társaim mutogatják egymásnak az AK -t, egyiknek hologramos matricája van, másiknak rikító pinky színű az egész, hogy az ellenség bármiféle detektor nélkül is kiszúrja kilométerekről.

Velem van a baj, vagy ez az öregedéssel jön?



2022. szept. 4. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem na a hype-olt szarokra menj rá. Vannak régi jó játékok is. Persze ma is készülnek jók, de nem kell egyből minden hype-olt játékra ugrani. Cyberpunk is meennyire hype-olt volt, aztán mekkora botránya is lett. xD


Vannak sok régi jó kevésbé vagy egyáltalán nem hype-olt játék is. Szerintem azokat nem unnád.

2022. szept. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van benne nemi öregedés is, de a lenyeg hogy egy divatgamer-nek rovid az élete.

37 vagyok, es napiszinten jatszom es élvezem... Ugyanazt a jatekot 9 éve.

Videosokat meg joforman sosem nézek. Régen talan tudtak tartalmat gyartani, de ma tul sokan vannak és kreativitas nulla, de azert iratkozz fel es es adomanyozz.

Ne a hypet keresd, hanem egy olyan jatekot ami valoban tetszik es leköt.

2022. szept. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a korod okozza, vagy ha ad is hozzá, nem sokat. Én 23 évesen is így érzek mind a játékiparral, mind a tartalomkészítőkkel, de ennek szerintem sok apró része van (meg egy nagy, amiből a sok kicsi ered), ami miatt ilyen üresnek és lélektelennek érződik a döntő többsége.

Egyrészt, brutális túltelítettség van mindkét piacon, az embernek nincs ideje és pénze mindent megnézni vagy kipróbálni ami felkelti az érdeklődését, de az érdeklődés nagyja amúgy is hamis, üres ígéret, mert a termékek többnyire nem a tartalmukról szólnak ma már, hanem a marketingről, ezért alaposan meg kell választani mivel szórakozunk.

Játékra majd fél évtizede nem költöttem pénzt, és a könyvtáram többsége régi játékokból áll, a kedvenceim közel velem egykorúak, vagy még öregebbek is.

Idő alatt megtanultam kiszűrni azokat, akik nekem úgy tűnnek hogy inkább a business és marketing szemszögből állnak hozzá a tartalomkészítéshez (gondolok itt elsősorban azokra, akik rendszeresen streamelnek, napi szinten töltenek fel új videót, illetve akik mindenáron termékként akarják eladni magukat és ezért színészkednek a kamera előtt), és megtaláltam a magam ízlése szerinti videósokat, akik vagy nagyon ritkán töltenek fel ténylegesen szórakoztató videókat, vagy kicsi csatornák akik még mindig hobbiból és fanatizmusból csinálják amit csinálnak.

Szóval általánosságban is azt lehet mondani, hogy az rontott el mindent, hogy most már itt is csak az számít, mennyi pénzt tudsz kizsákmányolni a sok kiskorútól meg az esetleges felnőtt vakpalitól, erre megy a pszichológiai manipuláció mindenütt.

2022. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Túl rövid az élet ahhoz, hogy videósokat nézzek, inkább játszom. De még a Game Pass kínálatának is csak töredékét tudom kipróbálni, mindenre nincs időm.
2022. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én 25 éves vagyok, és én egy percig sem tudtam soha nézni semmilyen gameplayt. :D Ha megfog egy játék, akkor megnézem a trailerét, pár perces összevágásokat, képeket, és ennyiből eldöntöm, hogy adok-e neki esélyt, legfeljebb mellényúltam és letörlöm. Én is nem tudom, hogy ezek a videókészítők hogy lehetnek ennyire felkapottak. Amikor valaki összehasonlítást csinál valamiről, pl. egy játék sorozatának az evolúciójáról, az más, de hogy ott nézzem, ahogy játszik, és kommentel, nekem ez dögunalom.
2022. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Olvastam egy gyerektől olyan kommentet, hogy "nekem sosem lesz olyan PC-m, vagy konzolom, amin elfutnának ezek a játékok, úgyhogy nézem a videósokat, ahogy játszanak, és akkor egy kicsit olyan, mintha én is játszanék velük". Ez szomorú, de valahol érthető.

De mikor valakinek van egy több százezres PC-je, vagy modern konzolja, pénze is van a játékokra, de mégis inkább azt bámulja, ahogy más játszik velük, azt nem bírom felfogni. Plusz ha valaki még adakozik is a streamereknek, hogy "tessék, egy kis pénz azért, hogy helyettem játszotok", az maga az agyhalál.

2022. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, ötös vagyok: Én is kb. az a kategória vagyok, akinek sosem lesz olyan pc-je, meg konzolja, amin tud játszani olyanokat, amiket szeretne :( Megélhetésre jobban kell a pénz. Talán majd egy nap. Egy 8 gb-s laptopom van, elfut rajta egy-két dolog, de nyilván ez egy nagyon limitált gép. Csak én nem akarom a szívemet fájdítani azzal, ahogy azt nézem, hogy más hogyan játszik. Szerintem nagyon szomorú, hogy a csóróság kiterelmelt egy olyan youtubekört, akik abból élnek, hogy játszanak és felveszik, míg mások meg csorgatják a nyálukat rá. Szóval tényleg borzalmas, ahogy írtad is, hogy ezzel még pénzt is keresnek, "adományokat". Szóval én már csak emiatt sem nézek ilyen videókat. Szerencsére amúgy is unalmasak, én nem tudom azt élvezni, ahogy más játszik.
2022. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!