Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nagyjából milyen teljesítményű...

Nagyjából milyen teljesítményű számítógép szükségeltetik a mostani játékok, élvezhető módon való futtatásához?

Figyelt kérdés
Nem foglalkoztam ilyesmivel vagy bő 10-12 éve.Akkor összerakattam egy gépet erre a célra.És azóta nem is próbáltam újabb játékprogramokat elindítani.Csak régebbieket.Ez a gép ma már bizonyára elavult.

#pc.laptop,játék
2022. szept. 9. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát arra számíts hogy ha "élvezhető" alatt nem a legalacsonyabb takony minőséget akarod 60 fps-el akkor az közel milliós összeg lesz.
2022. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Idén zuhantak egy kicsit a videokártya árak, így egy kicsit barátságosabb összegért lehet összerakni egy jó gépet, de azért így is közel egy millióval érdemes számolni.

- Videokártya: 350 körül már elég jót lehet kapni

- Proci: egy jó i5/i7 proci kb 100-150 ezer

- Memória: ildomos beszerezni legalább 16GB de inkább 32GB memóriát, az kb 60 ezerre rúg.

- Táp: nyilván függ a többi elemtől, de egy 850W-os táppal nem lősz mellé, azt 60 ezer alatt ne nagyon vegyél. És mindenképp nézz utána, hogy minimum 90 Plus Gold minősítésű legyen.

- Alaplap: Függ a többitől, de minimum egy 50-essel számolj itt is.

- Gépház: Ízlés kérdése, de egy 30-40 ezernél olcsóbbat nem érdemes venni. Fontos azért, hogy jó kialakítása legyen, ventillátorokkal, miegyéb.

- SSD: Legalább egy 2TB-os SSD nem árt, ha van. Sebesség fontos, ezért M.2-es SSD-t érdemes venni, az 2TB esetén még kb 100 ezer.


Ez összevissza kb 800 ezerre jön ki, és ebbe nincsenek benne az egyéb dolgok, mint mondjuk monitor, egyéb perifériák, procihűtő, extra ventilátorok, stb.

2022. szept. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fontos a felbontás is, nem mindegy hogy fullHD-re vagy QHD-re kell "élvezhető". Élvezhető szintre játékoktól függően i3 is elég lehet, nem kell feltétlenül az i5.


Tessék PCX-ről egy gép:


Seagate 2TB 64MB merevlemez (ST2000VN004)

Samsung 970 EVO Plus 1TB MZ-V7S1T0BW M.2 SSD meghajtó

ASUS Dual RTX 3060 V2 OC videokártya (DUAL-RTX3060-O12G-V2)

Corsair Vengeance LPX 2x16GB 3200MHz DDR4 memória (CMK32GX4M2E3200C16 )

MSI PRO B660M-E DDR4 alaplap

Intel Core i5 12400F processzor (BX8071512400F)

Be quiet! 650W BN282 Straight Power 11 tápegység

Phanteks Eclipse P400 PH-EC416PTG_BK fekete ablakos számítógép ház


Termék: 536 520 Ft


Nem kell RTX 3070/3080 kártyát vetetni, mert az nem az élvezhető szint alja, főleg ha csak fullHD-ban gondolkodik valaki.

Egyébként ha használt alkatrész is mehet, GTX 1080/2080 bőven 150+ FPS-t ad mai játékok alatt fullHD-n (árban meg 120-150e), max nem lesz RTX-ed vagy ha be is rakod akkor esik az FPS, de nem attól lesz élvezhető egy játék ha van benne ray tracing.


Én idén cseréltem a GTX 1080-amat, de csak azért mert fullHD-ről váltottam QHD-ra meg 165Hz-es a monitor, egyébként simán maradt volna a kártya, mert ott már tényleg beesett az FPS 60-80ra is max grafon.

2022. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


Oké.Köszönöm!


És egy játékra is alkalmas laptop milyen ársávban mozog?Nekem olyan már megfelelne amin az újabb programok is elszaladnak mondjuk közepes beállítások mellet.A grafika számomra nem elsődleges szempont.Csupán csak kipróbálnám az elmúlt 8-10 évben készült játékokat is.

2022. okt. 2. 07:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Az kb ugyan ez, 500-600e.

Ennél lehet viszont olcsóbbat is kihozni ha kisebb procit raksz be, esetleg olcsóbb alaplapot.

A legnagyobb kérdés itt a gépnél, hogy mi van mellé, mert ha venni kell még monitort, egeret, billt, fejhallgatót/hangszórót stb az megint dob az árán, notebook meg egyben ad mindent.

2022. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!