Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sakkban teljesen vert helyzetb...

Sakkban teljesen vert helyzetben a döntetlen kikényszerítése sportszerűtlenségnek számít?

Figyelt kérdés
Ezt tettem chess.com-on, ahol lépésismétlésekkel sikerült kiharcolnom a döntetlent, holott az ellenfél +tizenx anyagi előnyben volt és pár lépésen belül biztosan mattolt volna. Erre üzenetben megkaptam minden válogatott sértést az illetőtől.
2022. okt. 15. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne sportszerűtlen? Nem azért játszol hogy veszíts, te az adott helyzetből kihoztad a számodra legjobb eredményt, ez teljesen rendben van. Neki kellett volna ezt a helyzetet megakadályozni, ha jelentős túlerőben volt ezt valószínűleg meg is tudta volna tenni.
2022. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sakkban nincs sportszerűtlen. Világosan lefektetett szabályai vannak, azon belül ami nincs tiltva, azt szabad. Ezer éve játszanak sakkot a Föld szinte minden szegletében, így oktatták a stratégiát.

Az viszont a játéktól, sportágtól függetlenül sportszerűtlen, hogy valaki nem fogadja el a szabályos játékban elért eredményt.

Úgyhogy visszaírhatod az illetőnek, hogy az eredmény beszél, a kutya ugat.

2022. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez kábé olyan dedós szint, mint mikor egy multis FPS játékban valakire azért fújnak, mert shotgunt használ... :)
2022. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
egyszer engem is lecheatereztek mert leutánoztam az ellenfél lépéseit de nyertem :D Hidd el ha valaki jó, akkor nem tudod lépésutánzással sem legyőzni, ez csak limitált esetben segít.
2022. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezeknek a mimózáknak érdemes lenne megnézni egy-két chess hustler meccsét, akik aktívan inzultálják és terrorizálják az ellenfelüket, hogy kibillentsék a koncentrációjából. Alighanem sírva fakadnának... :)
2022. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!