Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A gameplay streamerek nagy...

A gameplay streamerek nagy része miért ment át YouTube-ról Twitch-re, ha egyszer úgyis feltöltik YouTube-ra is a videókat?

Figyelt kérdés
Az egyik azt mondta, hogy azért, mert ott van a közösség, de én ezt nem értem. Két kattintás a két felület között váltani egy nézőnek. Nem Twitch-re kattintok, hanem a YouTube-ra és ott vagyok. Nincs ilyen, hogy hol van a közösség. Nem hiszem, hogy ez az oka.
2022. okt. 29. 19:41
 1/4 Noren1989 ***** válasza:
100%
Szerintem szimpla anyagiak àllnak a hàttérben.
2022. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg jobbak voltak a feltételek a twitch-en, bizonyos feliratkozó után X százalékot vesz/von le a cég magának, a másik része ment a streamernek.

Jelenleg viszont a twitch eléggé rib**ckodik, talán 50e feliratkozó után már nem 30, hanem 50%-ot vonnak le kezelési költségként. Persze, ez csak a nagyobb népszerűségű streamereket érinti, de ahol egy streamer 5-8 másik embernek ad munkát (sminkes, kamerakezelő, fénybeállító stb) ezzel, nem biztos hogy benyeli az évi több millió/tízmillió Ft-os kiesést.

Felhasználó barátság tekintetében ha választanom kéne, twitch-re böknék, nincs ilyen hozzászólás tiltás (max chat korlátozás, pl feliratkozónak kell lenned a chathez), nincs ilyen "nem mutatjuk a negatív értékeléseket, mert..." meg egyéb baromságok.

2022. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2022. okt. 29. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szempont lehetnek a fentiek is, de YouTube-on több/más embert tudnak elérni.

Aki Twitchen (vagy bármelyik más felületen) nem követi őket, annak YouTube-on is elérhetővé teszik, így hozzájuk is eljut, ezzel van YT nézettség is és reklámozzák is vele a másik platformot, hogy akinek az élő és kommentelés fontos, az oda is at tudjon szokni.


Podcastokat és más videókat is ugyanezért szoktak feltölteni YouTube-ra.


Engem pl a gaming nem érdekel, de podcastokat is szinte kizárólag YouTube-on hallgatok. A podcast papokat egyszerűen eszembe se jut elindítani. Ami YouTube-on nincs fent, azt sokkal ritkábban jut eszembe keresni is, hogy van-e belőle új, mert YT-n úgyis mindig van valami, amit nézhetek/hallgathatok helyette. Aki nem teszi fel YT-ra is, az kimarad…

2022. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!