Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A NIOH (1) jó vagy rossz játék?

A NIOH (1) jó vagy rossz játék?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok egy nagy souls-like game rajongó… Ps5-n meg van nekem a Demon Souls, meg az Elden Ring, de sajnos egyikhez sem vagyok elég ügyes, az elején elakadok.


Majd egyszer végig akarom őket vinni, de túl sok idő kéne hozzá, ami most nincs.


Most ugye ingyenes lett a Nioh 2 Playstation plus előfizetéssel, de mivel még az elsővel sem játszottam, most azt letöltöttem, ami szintén elérhető plus elő-fizuval. (Ps4-es verzió)


Nekem eddig tetszik, és egy picit könnyebbnek tűnik. Játszottam vele olyan 3 órát és még nem akadtam el :D


Megnéztem, hogy az IGN annó mennyire értékelte és elképesztően magas 9.6/10 pontot kapott.


Viszont a steamen most a játékosok 79%-ra értékelik, de emlékszem hogy régebben volt olyan 68% is. Ezért eddig pl. mindig azt hittem, hogy ez egy rossz játék.


Igazából objektíve nézve ez jó játéknak számít? Érdemes rá időt fordítani?

Elvileg 43 órás a játék, tehát ha ki akarom játszani, lesz az nekem 80 óra is szerintem.



2022. nov. 7. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint a Nioh könnyebb volt mint a Dark Souls széria, a fejleszthető tárgyak, familiarity stb miatt. Itt tényleg látszott, ha beálltál farmolni, annak volt is értelme, nem csak ilyen leheletnyi pillangószellentést változtatott a statokon mint a DS-nél.

PC-n játszva egy baromi nagy hátránya van, a kamera, focus módban elég 2 mm-t mozgatnod és átvált egy másik célpontra, na ez most egy Boss fight-nál ahol megfordulsz mert mögötted van egy vagy két minion (vagy épp kijelölhető célpont, pl a boss által lerakott kristály, csáp stb), amint 1 pofonból ölsz, hát, instant halál. Ez idegileg kikészített benne. Ugyan ez mikor berongyolsz 3 nagy mob közé, majd a kamera dob egy 180 fokot mert nézd már ott van mögötted is 1 szem csontváz ami egyébként 1 pofon lenne, hát most te kapod a pofont, a 3 nagy mobtól, meghótál :D

Ha ezt át tudod hidalni, akkor egész jó.


A Nioh 2 érdekes módon nem jött át annyira, pedig ott nagyobb a személyre szabhatóság. Lehet pont ez volt a baj, nem találtam magamnak olyan build-et amivel jobban érvényesülni tudtam volna. Persze remek vannak talizmánok, kétkezes fegyverek stb, de mégse. Vagy csak simán kiégtem már a DS játékokon :D


Szerintem megéri kipróbálni, a Nioh 2 jobban kiforrott, de a második a Nioh 1 előtt játszódik időben és utal a Nioh 1 elejére, szóval sokat nem vesztesz vele ha a Nioh 2-vel kezdesz.

2022. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges a dshoz hasonlítani, nincs sok azonosság. Nioh nak sokkal mélyebb és kiforottabb a harcrendszere, ez a játék legnagyobb erénye. Nioh 2 erre is rátesz egy lapáttal. Nemsokára jön a team ninja új játéka is, az meg a nioh 2re is rátesz egy lapáttal.
2022. nov. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor ki játszom!
2022. nov. 9. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!