Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tuudtok társasjátékot ajánlani?

Tuudtok társasjátékot ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeretnék társasjátékot venni karácsonyra. A nehézséget az adja, hogy 8-an vagyunk a családban, így legalább annyian kellene tudnunk játszani. A legkisebb húgom 10 éves, de nyugodtan lehet 12+ -os játék is, gyorsan megérti.

Amit eddig játszottunk, és nagyon tetszett:

7 csoda, Alhambra, Carcassone, Catan, Fedőnevek (és még sok mást is)

Valami izgalmas, pörgős (15 - 45 perces) játékot keresek, ami inkább legyen szellemileg megerőltető (stratégiai).



2022. nov. 15. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Talán a Dixit .
2022. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Dixitet próbáltuk, de annyira, sajnos, nem jött be :(

2022. nov. 15. 17:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Izgalmas, pörgős, sok játékosra alkalmas, akkor PARTY játékokat keresel.


A legtöbb ilyen éppenséggel nem stratégiai, és szellemileg nem túl megerőltető. Ilyenek például a Boldog lazac, Uga Buga, Csapasd a Ritmust, Dobble stb. és verzióik, gyorsasági és/vagy mozgásos játékok.

A kicsit gondolkodósabb, de könnyen megtanulható fajták:


Titkos szerepes (rejtett árulós) játékok. Mindegyik minél több játékos, annál jobb. Mindegyikben vannak a "gonoszak", akiknek a szerepét titkos kártya húzása döntötte el, és akiknek az a győzelmi feltételük, hogy a jók küldetése NE teljesüljön, de ehhez minél később bukjanak le a jók előtt. Többnyire ezeket könnyű sok játékossal, és kevés eszközzel játszani:

- Aranyásók - Kártyalerakással terep-építős, már az alapjáték is 7-8 játékossal az igazi, a kiegészítő paklival 8+ személyes, alapműveltség ezt ismerni, kötelező érettségi tétellé tenném. :D

- Avalon

- Álarcosbál

- Secret Hitler

- Vérfarkas (itt kell egy játékvezető is)


Blöffölős:

- Nottingham bírája (a kiegészítővel 6 személyes)

- Spicy (elég egyszerű és rugalmas, hogy 8 személyre is háziszabály írható rá, de kicsi, olcsó, még egynek elmegy a polcon)

- Chachapoya (sajnos csak 4 személyes, de 5 személynek is játszható)


Titkos szerepeket részben rejtett információk birtokában "kisorsolós"

- Citadella: Hivatalosan max 8 személyes, de kis "csalással" akár több; itt a titkos szerepeket olyan kártya drafting dönti el, mint a 7 csodában az akciókártyákat, (pakli-megkap jobbról, választ egyet, továbbad balra)

- Dice Town (max 5 személyes, kockapohár alá rejtett pókerkockák kombinációi döntik el, hogy milyen akciót hajthatunk végre)


A felsoroltakhoz kicsit is hasonlító játékoknál többnyire a játékosok száma erősen korlátozott.


- Kártya Drafting alapjáték:

Sushi Go (Szerintem 8 személlyel is játszható egy kis jóindulattal. A tovább nem adott, tehát magunknak kiválasztott, a magunk elé gyűjtött lapok kombinációi a fordulók végén számolnak pontokat.)


Ha terepen építkezős, mint a Carcassone és a Catan, akkor Ticket to Ride, de ez egy nagy játéksorozat, a legtöbb kiadása max 5 személyes. Az Ázsia 6 személyes önálló kiadás, ha ugyan kapható.


Ha Alhambra jellegű, erőforrásból győzelmi pont gyűjtős, akkor pld. Splendor, de szerintem az is csak 4 vagy 5 személyes.

2022. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Gazdálkodj okosan vagy Monopoly ?
2022. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Bár nem biztos, hogy a 20 évesnek jó, de nekünk a Vilkamosdilemma jött be leginkább.

Van egy mozdonyvezető es két sín közül kell választani, hogy melyikre megy rá. Két csapat van, feladatuk, hogy a másik sínjére tereljék a villamost, ezzel a másik csapat karaktereit üti el, ezt a döntest a vezetőnek kell meghoznia. Kicsit morbid de nagyon vicces

2022. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Scrabble
2022. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Rizikó, UNO, Texas Holdem, Elder Sign, egyéb Lovecraftos társasok.
2022. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Cragmortha.

10 évig vártam, hogy újra kiadják, de megszereztem!

Parti társas, lehet egymást szívatni ezerrel. Max 3-8 fő.

2022. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A Kartográfusok nekem nagyon tetszett és 1-99 fő is játszhatja. Nehézségi szintet tekintve szerintem a legkisebb is tudja élvezni.
2022. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

3as voltam,

Az 1-es válaszoló talán a Fedőnevekre reagált, ott is asszociálni kell, csak szavakról szavakra, a Dixitben meg képek is vannak, azokra kell szavak/kifejezések alapján. Ennél közelebbi nekem se jutott eszembe, pedig azóta is töröm a fejem kifejezetten nyelvi játékokon.


Ha már nyelvi játék, a 8. hsz-ben említett Kragmortha játéknak viszont van egy közismertebb, és talán még partysabb verziója, és én kérek elnézést, hogy kifelejtettem a felsorolásból:

"Igenis, Sötét Nagyúr!"

Kétféle kiadásáról tudok, ("zöld dobozos" és "vörös dobozos",) különféle ötlet/szó kártya paklival.


Hátránya lehet, hogy jó, ha olyan vezeti le (és vállalja a Sötét Nagyúr szerepét,) aki rutinosabb játékos. Folyamatosan beszéltetnie kell a többieket, sok minden azon múlik, hogy a Sötét Nagyúr mennyire aktív és ötletesen éli bele magát a szerepbe, illetve hogy tudja belevinni a többieket is.


Alaptörténete, hogy a Sötét Nagyúr kiadott egy gonosz parancsot, amit a többi játékos, akik pedig elvileg hű csatlósai, legalábbis erről igyekeznek meggyőzni a Sötét Nagyurat, ügyetlenségből nem teljesítettek. (Az egész kerettörténetet ki kell hozzá találni!)


A játékosok húznak a lapokból, és el kell kezdeniük kimagyarázkodni magukat, hogy miért is pont ők nem tehetnek arról, hogy a gonosz parancs nem teljesült, a jelenlevők közül (önmagukon és a Sötét Nagyúron kívül) viszont kik tehetnek róla, mi is történt valójában. Ebbe a magyarázkodásba pedig kötelező valahogy beleszőni a kihúzott kártyákon levő kifejezéseket. Ezek valamiféle abszurd mese utalásai, ilyesmik, mint: "a vízben oldódó kard" "a sötét mágia erdeje" "az őrület ingoványa".


Ebbe a többiek csak akkor vághatnak közbe, ha kijátsszák a "belepofázás joga" kártyát, különben az következik, akit az éppen szóló bemártott. Pld.:

"Igenis, Géza gnóm tehet róla, aki a seregeinknek vízben oldódó karddal akart utat vágni az őrület ingoványán keresztül, és persze, hogy a kard időközben az ingovány vizében elolvadt. Géza gnóm bajba sodorta a küldetést!!"

Ekkor Géza jön soron, hogy kártyát húzzon, és folytassa a mesélést.


Ha nem elég meggyőző, vagy nem szövi bele a megadott kifejezést, akkor a Sötét Nagyúr lesújtó pillantásával hamuvá égetheti. (A szabály szerint három lesújtó pillantás kell, de nyilván ettől el lehet térni.)


Nyilvánvaló, hogy minél több játékos van, annál kuszább, viccesebb, abszurdabb történet kerekedik ki. Tapasztalatom szerint 8-10 játékos ideális. Annál sokkal több nem jó, mert túl sokan lesznek a csendes megfigyelők, akik nem jutnak sorra, de akkor unatkozni fognak. De az igazi party hangulathoz kell is 8-10 játékos, sokkal kevesebbel sem az igazi.

2022. nov. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!