Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért lettek ennyire idegesek...

Miért lettek ennyire idegesek egy sakk parti miatt?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, versenyszerűen sakkozom (2191 ELO).

Nagybátyáméknál voltunk még karácsonykor. Nagybátyám és a fia is jobbak nálam sakkban. Nagybátyám règen nemzetközi mester volt (2412 ELO)

A fia pedig aktívan sakkozik.(2247 ELO)

Amikor ott voltunk akkor az unokatesrvéremmel (a 2247 es ELO sel) leültem sakkozni egy 15|2 perces partit. Az egész család néztem a meccset, ami 67 lépés után egy nagyon szoros játszmában az én győzelmemmel zárult. Mikor megvertem azt mondta nekem, hogy rosszul sakkozom és ő hibázott csak ezért vertem meg. Mondtam, hogy akkor játsszunk egy visszavágót, de ő nem akart.

Azóta nem csak, hogy nem válaszol se ő se a nagybátyám az üzeneteimre, de látni se akarnak. És azt mondták az apámnak, hogy ők csak akkor mehetnek át, ha én nem megyek?

Szerintetek normális ennyire kiakadni egy játékon?



2023. jan. 15. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem,bántja a vereség.
2023. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sérti az egóját, hogy te nyertél, de nem normális, hogy ennyire kiakadt és már találkozni se hajlandó veled emiatt.
2023. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A zsenit és az idiótát egy hajszál választja el egymástól. Ha ez a történet igaz, akkor én még rá is pakolnék egy lapáttal :D.
2023. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagyon erős túlzás, hogy ennyire megharagudtak. Az a gond, hogy sose tudott veszíteni. Pár éve volt egy versenyen, ahol kiesett a legjobb 16 között és amikor mentünk haza, (ott voltam én is nézőként) felrugdosta a kukákat és ordibált az utcán.
2023. jan. 15. 13:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem semmi ezeket a számokat látni az én 700-as chess.com-os élőm után. :D


A kérdés lényegére rátérve: dehogy normális. A sakk egy játék. Akkor is, ha lehet versenyszerűen is űzni. Én azt mondom, hogy ha valaki nem bírja az esetleges vereséget, akkor ne is vágjon bele. Tök mindegy, hogy miről van szó. A bölcs tanul a vereségéből. Mondjuk ahogy az írásodból lejön, náluk családi vonás az ideggyengeség. Bár ha jobban belegondolunk, ez sok mindent megmagyaráz. Gyanítom, hogy apuci egy arrogáns, idegbeteg ember - még ha kifelé ezt nem is mutatja -, az a fajta zsarnok, akinek ha a fia csak 110%-ot teljesít 140 helyett, akkor már mindenféle szemétnek elhordja. Ezt a fajta lelkületet pedig a gyerekébe is belenevelte. Innentől kezdve kijelenthető, hogy egyikük sem normális. Te mind a táblánál, mind sportszerűségben legyőzted őket.

Egyébként meg: ilyen ideggyenge, beképzelt rokonok "elvesztéséért" én azért sokat nem keseregnék. Amit művelnek, az már óvodás korban is ciki, nem hogy felnőttként.


Amit pedig #4-ben írtál, csak megerősíti, hogy egy ideggyenge, beképzelt kis pöts az illető. Már bocsánat.

2023. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 Igazad van! És gratulálok a 700 ELO höz nagyon szép teljeseítmény! Sok sikert a továbbiakban is. Gyűjts csak szorgalmasan az ELO ket szép játszmákkal;)
2023. jan. 15. 15:58
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg biztos hallottál a Kaszparov - Carlsen partiról. Ott sem kezdett el Kaszparov kukákat döntögetni, pedig egy 13 évest nem tudott legyőzni. Sőt, később meg is látogatta őt. De például Carlsen is elismerően szokott gratulálni az ellenfelének, ha az tisztességes játszmában legyőzi őt. (Az análgyöngyös eset mondjuk egészen más. :D)

Azt mondják, egy igazi sportember nem csak győzni, de veszíteni is tud. Az igazi sportember egy vereség után nem dől a kardjába, nem kezd el tombolni, hanem fejleszti magát, hogy legközelebb több esélye legyen.

Én ugyan nem vagyok versenysakkozó, de hobbi szinten néha járok sportversenyekre (félmaraton), illetve szakmai megmérettetéseken is rendszeresen indulni szoktam (informatika), meg persze vannak videojátékok is, amiket egész magas szinten űzök. Nem akarok részletekbe belemenni, de nemrég majdnem világcsúcsot értem el egy egyébként kevésbé ismert játékban (Szóval azért nem vagyok a LoL császára, mielőtt bárki az hinné. :D) Aztán ahelyett, hogy a világcsúcs meglett volna, közben még ketten megelőztek. Most akkor kezdjek el kukákat döntögetni, meg vadállat módjára viselkedni? :D Frászt. Majd többet gyakorlok, és újra nekivágok. Meg egyébként sem gondolom, hogy szégyellnem kéne az eredményemet. Őszintén? Én soha nem bírtam azt a hozzáállást, amikor elkezdenek p*csogni, csak mert nem elsők, hanem másodikak, vagy harmadikak lettek. Vagy akárhányadikak. Foci. 2002-es bronzmérkőzés, Törökország - Dél-Korea. A végén mindkét csapat ünnepelt. Törökország azért, mert soha nem jutottak még éremhez VB-n, Dél-Korea meg azért, mert megszerezték a 4. helyet. Nem kezdtek el vagdalkozni, mert nem elsők lettek. Én bármiben ha indulok, úgy állok hozzá, hogy természetesen minél jobb eredményt akarok elérni, de akármit érek el, azt értékelni fogom.


Ráadásul nálatok egy barátságos (oké, ide most illik az idézőjel) mérkőzés volt. Egy ilyenen kiakadni... nem normális, na.

2023. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 Köszi :D Igyekszem. :-)
2023. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de idióták a rokonok.
2023. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
86%
Én nem rég voltam versenyen, beszéltem egy tapasztalt sakkozóval, és azt mondta, hogy a legtöbb sakkozó ideggyenge, gondolok itt az olyanokra, akik kb. erre teszik fel az életüket, ezért olyan drága a sakkoktatás is, lichessen WFM elkér 15000ret óránként (nem túlzok), ez azért van, mert nem térült meg nekik az a sok befektetett pénz és idő, ami kellett, ahhoz hogy pl. egy FM címet elérjenek. Pl. Rapportnak is 8 általános van, iskolába se járt nagyon. De ő neki pont szerencséje van, mert meg tud élni a sakkból, de ismerek IM-et, versenyen beszéltem vele aki kb. 7 éves kora óta komolyan játszik, nem tanult az iskolába, csak sakkozott és nem vitte nagyon semmire. Lehet azért volt ennyire mérges, mert rengeteg időt öl bele a játékba, az apja meg gondolom pénzt és egyszerűen nem bírják elviselni, hogy még így is van olyan, amikor elverik. Ezért van, hogy sok "rosszabb képességű" ember is el tud érni egy FM címet minimum
2023. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!