Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sega Mega Drive kazetták árai...

Sega Mega Drive kazetták árai hogyan viszonyultak a Super Nintendo kazetták áraihoz a kilencvenes években?

Figyelt kérdés
A Super Nintendoról tudom hogy kifejezetten drágák voltak hozzá a játékok, főleg a legújabb és ritkább darabok. A használt és páréves darabok se voltak olcsók, 4-5-6 ezres árak rémlenek a 90-es évek 1. feléből. Akkoriban az még jóval több pénznek számított mint jelenleg. Viszont mi volt a helyzet a rivális konzol, a Sega Mega Drive játékok áraival? Elvileg 2 évvel korábban jött ki az a konzol, tehát a technikai előny a Nintendo felé lejtett. Mennyi volt egy átlagos Sega kazetta ára a kilencvenes években a Nintendo kazettákhoz képest?

2023. jan. 23. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Előkotortam egy 1998-as 576 Konzol magazint, megnéztem az áraikat.

Legolcsóbb MegaDrive cartridge: 4900 Ft (EA Sports Double Header)

Legdrágább MegaDrive cartridge: 13900 Ft (ISS Soccer Deluxe)

Legolcsóbb SNES cartridge: 7900 Ft (Super Battle Tank)

Legdrágább SNES cartridge: 13900 Ft (Donkey Kong 3)

Amelyik játék van mindkét konzolra, ott 1000, illetve 2000 Ft-al drágább a SNES verzió.

1998-ban a havi nettó átlagkereset 45162 Ft volt. Ennyit arról, hogy manapság milyen drágák a 70 dolláros játékok...

2023. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy utánanéztél! 576 jó forrás, ismertem az újságot csak sajnos nincs meg belőle egy sem.

Kemény hogy még '98-ban is ilyen magas árakon mentek, az már bőven a következő konzolgeneráció ideje volt. Meg akkoriban már a többség 3D-re kattant rá, az volt az akkori nagy durranás. Ezek gondolom a bontatlan gyári kazetták árai lesznek. Használtan valamennyivel olcsóbb volt, mi pl úgy adtuk vettük őket, de valóban drága volt még úgy is.

A Sega árakról meg főleg nem tudtam semmit, de akkor jól sejtettem hogy némileg azért olcsóbb volt a Nintendonál.

2023. jan. 24. 01:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 576 Konzol összes száma itt olvasható online:

[link]

Itt pedig teljesen legálisan letölthető pdf formátumban:

[link]

2023. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak még ma ilyen újságok? Akár magyar, akár angol?
2023. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Magyarul nincs, az angolok közül csak az EDGE-t és a PC Gamert szoktam látni újságárusnál.
2023. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hintalow ***** válasza:
100%

Igen én is a retroujságot akartam javasolni.

Gamer újságok már nincsenek, az egész nyomtatott sajtó leszállóágban van, de a pc/konzol újságok az elsők között tűntek el, valszeg a fiatal olvasóközönség nagyon hamar alkalmazkodott az internet miatti átalakuláshoz.

Itthon a konzolok kb 1 generációs lemaradásban voltak, nekün sega mega drive-unk lett valahogy 95-97 között, és akkor még nagyban ment a játékok cseréje/kölcsönzése.

2023. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3# Nagyon jó hogy így fent vannak ezek a régi újságok, egy egy darab történelem mindegyik szám! Este ha lesz időm rávetem magam, kicsit nézelődök. Bár ahogy láttam az 576 Konzol sajnos csak '98tól indult, az inkább már a következő 3D-s konzol generáció volt.

Esetleg a régi 576 Kbyte újságok nem kerültek fel ugyanígy? Az főleg számítógépes játékokról szólt, viszont általános iskolás alsós emlékeim szerint voltak benne Super Nintendo és Sega rovatok is. Emlékszem pl a Mortal Kombat 2 speciális mozgások 2 oldalas cikk az kincsszámba ment nálunk, azt lefénymásoltuk páran, meg is volt sokáig a papír. Elvileg pont az a jó kis korai meg közép 90-es évek lenne, ami ezeknek a 16 bites csodáknak a fénykora volt. Szívesen olvasgatnám ezeket is, ha esetleg felkerültek valahova digitális formában.

#6 Igen ez a sokéves lemaradás konzol ügyileg nekem is ismerős, bár akkoriban ezt még nem tudhattuk. Már az is meglepett amikor utána olvastam hogy 90-es a Super Nintendo, és ide Európába csak jó 2 év késéssel, 92-ben jutott el. Nekem és a barátaimnak talán 94-95 körül lehetett meg az első Super Nintendo, és elvileg 96tól már kifutóban volt a dolog külföldön, mert kezdtek terjedni a 3D konzolok. Mi meg akkor éltük az aranykorát ennek a korszaknak, kb 98-ig biztos játszottam vele, aztán a pc végül beelőzte ezt is.

Sega Mega Drivehoz meg annyira nem volt szerencsém, csak az egyik barátomnak volt, de ők is idővel becserélték Nintendora. Pár kazettával játszottam náluk összesen. Aztán mostanában elkezdett érdekelni a téma, egész korrekt kis játékok voltak arra is! Viszont riválisok voltak a Nintendoval, ezért is érdekeltek az árak, mert annó Sega vonalról tényleg semmit nem tudtam. Izgalmas új terep most így utólag felfedezni a sok jó játékot hozzá.

2023. jan. 24. 18:00
 8/8 Hintalow ***** válasza:
100%
De, fent vannak, a retroujsag főoldalán kicsit lejjebb görgetve tud választani az ember, szinte minden valamikor jatèkújság fent van.
2023. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!