Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Lego zöldségboltot (60347)...

A Lego zöldségboltot (60347) tényleg kivezetik, és nem lesz többé elérhető?

Figyelt kérdés

[link] -->Ezen az oldalon, a lap alján, a kommentek közt az olvasható, hogy "nem is értem, hogy miért vezetik ki hamarosan..."


[link] -->Itt viszont az áll, hogy a Friendsz biobolt (41729) lesz kivezetve, a 60347-es készlet pedig nem. A kommentelő talán összekeverte ezt a kettőt?


Ti hogy értesültetek erről? Esetleg hol tudnék utánanézni a még biztosabb válasznak?



2023. márc. 12. 01:44
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


"The set is estimated to retire sometime within early to mid 2024."

Szóval nem fogják idén kivezetni, hanem valószínűleg leghamarabb 2024 év elején esedékes.

2023. márc. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. márc. 12. 15:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Na és, ezen a brickeconomy oldalon, a diagramon hogy kell érteni azt, hogy a kék vonal a "retirement pop" esemény után is folytatódik? Mi lesz ott a termékkel?
2023. márc. 12. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Retiring (estimated) = kivezetés (valószínűsített)

Itt a pont alatti részt ha nézed, az az X-tengely, tehát az idő skála, a pont pedig a 2024-2025 között helyezkedik el, pontosítva közelebb a 2024-hez. Ez azt jelenti hogy kb. 2024 márciusában várható ennek a szettnek a kivezetése.

Ha a bal szélét nézed az ábrának, akkor ott az Y-tengelyen a termék árát láthatod. A pont kb. a 62€-nél helyezkedik el. Ez azt jelenti hogy kivezetés előtt ezen az áron még beszerezhető lesz ez a készlet.


Retirement pop = Kivezetés miatti ugrás (avagy árnövekedés a kivezetés után)

Ez azt jelenti, ahogy a vonal is mutatja az ábrán, hogy a szettet a kivezetés után már csak magasabb áron fogod tudni beszerezni.

Az ábra alapján a jelenlegi 62€-ról 67€-ra fog nőni, de ez csak feltételezés, egyfajta előrejelzés hogy mire lehet számítani, nem feltétlen fog bekövetkezni.


Lego szettek esetében viszont a kivezetés után esélyes hogy növekszik az adott szett ára, mivel a kivezetés után már nem fogják gyártani az adott szettet, így ha belegondolsz az évek során egyre kevesebb bontatlan készlet lesz. Sokan ezért szoktak Lego készletet venni befektetési céllal, megveszik az adott szettet, de nem rakják ki, hanem felteszik a szekrény tetejére és ha szerencséjük van, akkor mondjuk 5 év múlva kétszer annyiért eltudják majd adni mint amennyiért megvették.


Az ábra a szettnek a lehetséges árnövekedését mutatja. Ár/idő intervallumban.


#1-es voltam.

2023. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ááá, így már értek mindent! Köszönöm még egyszer!
2023. márc. 12. 19:01
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves előző kommentelő! Tudnál nekem még egyszer segíteni a témában?


Ma is böngésztem az általad ajánlott oldalt, és azt láttam, hogy az új diagram szerint a kivezetés MÁR MEGTÖRTÉNT:

[link]


Más készleteknél is így néz ki az ábra, pl. a 60306-ot a jelek szerint már korábban bevonták, mégis kapható azóta is.


Mi az értelme annak a temérdek kék pontnak ezeken az új diagramokon?

2023. márc. 13. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:

#1/#4-es vagyok,


Ez érdekes, de a lényeg hogy még mindig kapható a boltokban.

A kék pontok azt mutatják hogy a közelmúltban mekkora összegért kelt el ez a szett a "másod piacon" azaz egy eladótól (nem bolt, hanem személy) mennyiért vette meg valaki.

Ez az összeg 56€ és 70€ között mozog, gondolom a doboz sértetlenségétől függ az ára.


Nem tudom hogy hogyan vagy miért frissült tegnap óta a diagram, ezt tényleg nem igazán értem én sem. Lehet a Lego nem gyártja ezt a szettet és a fennmaradt készleteket árulják a boltok, nem tudom.

Viszont a diagram pontjai alapján nagyon lassan növekszik az ára, de így is pár ezer Forinttal már drágább mint például féléve.

2023. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sejtéseket és az újabb segítséget!
2023. márc. 14. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!