Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért létezik egyáltalán...

Miért létezik egyáltalán kezdő módszer a Rubik kocka kirakásában?

Figyelt kérdés
Miért nem rögtön a gyors kirakási módszert tanítják a teljesen kezdőknek is?

2023. ápr. 21. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Amiért általános iskolában sem deriválással kezdenek a matematikaórán.
2023. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Mert a Rubik-kocka eredetileg logikai játéknak készült, tehát gondolkodásra sarkall.


Amiről pedig te beszélsz, az 100+ algoritmus bemagolása, ahol nem a logika hanem a memória dominál.

2023. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem és nem értem.

Megtanultam kirakni a szintes módszerrel, egyre hosszabb algoritmusokkal, amelyeket rendszeresen összekeverek.


A gyorskirakó módszer talán nem tartalmaz algoritmusokat...?

2023. ápr. 21. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez a kérdés kb olyan, hogy miért létezik a Pitagorasz-tétel, ahol egy derékszögű háromszögnél a két befogó négyzete azonos az átfogó négyzetével a^2+b^2=c^2 ?

Micsoda marhaság, miért nem egyből a minden háromszögre való c^2=a^2+b^2-2*a*b*cos'alfa' - ahol alfa az a és b oldalak által bezárt belső szög - képletet tanítják? Mennyivel egyszerűbb nem? Nem kell tökölni hogy van-e derékszög vagy nincs.

Lehet, hogy a kettőt nem egy időben találták ki?


Ami a Rubik-kockát illeti, lehet, hogy valaki csak simán meg akarja tanulni kirakni a kockát és nem világversenyre gyúr, ahol másodpercek alatt kell tudni kirakni a kockát, ezért teljesen felesleges vele X elemű algoritmust bemagoltatni. Az egyszerűségnek is megvan a maga előnye, például az, hogy egyszerű.

Te magad írtad, rendre összekevered, akkor a kezdő hogy össze tudja keverni, ez pedig ahhoz vezet, hogy elveszed tőle a kedvét, mert bonyolult, nehéz, meg ki a franc akar X hosszúságú képleteket beseggelni azért hogy szórakozzon azzal a kockával egy kicsit.


Én személy szerint anno megtanultam a legegyszerűbbet, de nekem ennyi elég, én nem vágyom arra hogy most 10 másodperc alatt kipörgessem. Minek? Semmivel nem ad többet számomra, mintha beseggelném mellé azt a 40-50 pluszt, hogyan kell forgatni oda-vissza. Emellett van egy erőteljes gyanúm, hogy nem vagyok vele egyedül.

2023. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még mindig értem és nem értem.


Én sem világbajnok szeretnék lenni, viszont a kezdő szintesmódszerrel az utolsó előtti szint, az utolsó szín csücskei algoritmusa a leghosszabb, azt rontom el folyton, annál nehezebb vajon?

2023. ápr. 26. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp, mert a gyorsított módszereknél nem 2-3 algoritmust jegyzel meg, hanem 22-t, mert nem mindegy ha így áll, nem mindegy ha úgy áll, az se mindegy kb a Hold melyik ciklusában áll. Ha összeveted, messze többet kell fejben tartanod a gyors kirakásnál. Melyiket egyszerűbb tanulni, a 2-3 hosszabb sorozatot, vagy rövidet, de abból 20 félét, és ha összeadod röhögve 2-3x több algoritmust kell fejben tartanod.

Nem mondom hogy ne kezdd a gyors módszerrel, de akit ez csak hobbi szintjén érdekel, a kezdő kirakásban a nevében is benne van, kezdőknek való. Ha valakit meg komolyabban érdekel, akkor az majd megtanulja a másik 100 algoritmust is mellé.

2023. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bögyös Dávid válasza:
Én alig látóként viszont nem látom a videókat, csak egyetlen egy weboldal szövegéből tudtam kirakni, ami normálisan leírja úgy, hogy aki csak a szöveget olvassa, megérti, de az sajnos csak az alap módszer, és nem profi szint, de én azt is szeretném megismerni.
ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!