Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi miatt lehet instabil egy...

Mi miatt lehet instabil egy játék (Sims 3) win 10 rendszeren, ha win 7en tökéletesen működött?

Figyelt kérdés
Problema nélkül feltelepitettem, el is indul, csak ha játszani akarok egyből ki is lép. Mit kell frissiteni, vagy atallitani, vagy törölni hozzá?

2023. júl. 8. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori jelenség, hogy egy régi játék nem, vagy nem megfelelően működik újabb rendszereken. A legtöbb problémát a DRM okozza, például a lemezes DRM-eket a Windows 10 rootkitnek tekinti és blokkolja, ezért nem indulnak az ilyen játékok, de a grafikus motor is épülhetett olyan régi API-ra, amit már nem támogat a modern rendszer, vagy szoftveresen emulálja, ezért a sokkal erősebb gépen is performancia problémát tapasztalsz, míg korabeli gyenge vason tökéletesen működik. Ha a játékhoz adtak ki patchet vagy remastert annak a letöltése/megvásárlása orvosolja a problémát, a Sims 3-hoz talán még elérhető ilyen patch, de rengeteg játékot a kiadás után pár évvel magára hagynak a fejlesztői, így soha nem készül hozzá patch ami lehetővé tenné modern gépeken a futtatását. Szerencsére jelenleg a 10-15 éves PC-ket fillérekért hozzád vágják, így potom pénzért hozzájuthatsz egyhez ami képes futtatni a régi játékokat. Én például jelképes 1000 Ft-ért jutottam hozzá egy 2006-os komplett PC-hez, ami kiválóan viszi az összes régi lemezes játékom. A modern gépben hiába van optikai meghajtó, a legtöbb esetben a telepítő se indul el, de ha az menne is, a játék maga már nem indul.
2023. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor esetleg az orvosolna a problemat ha win 7et visszatennem, ez a gep is vagy 10 éves, en nem is akartam ra win 10et,csak egy aramszunet alkalmaval nem tudott leallni megfeleloen es kenytelen voltam elvinni telepittetni. Bar ez nem annyira opcio, mert eleg draga telepittetni es most volt, szoval nem akarok megint annyit fizetni 😅

De valaki azt irta neki megy win 10el is, megkerdeztem, de ő még nem írt választ 😃

És olyan patchet honnan lehet leszedni, ennyire nem értek hozzá...

2023. júl. 8. 11:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy annak lehet valami koze hozzá hogy most 64 bites verzio van fent?!
2023. júl. 8. 11:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahh szuper, ez a patch dolog megoldotta a problemat, köszi a tippet 😃
2023. júl. 8. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Patchet nem leszedni kell EA launcherbe aktivalod jatekot oda veszed meg es ott legfrissebbet tolti le
2023. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!