Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » CRT tv-k és monitorok! Van...

CRT tv-k és monitorok! Van aki visszaváltott rá, vagy szerzett újra magának? Vagy ez csak nyugaton divat, nálunk még kevésbé jöttek vissza?

Figyelt kérdés
Szívesen olvasnék mérlegeléseket, hogy aki újra szerzett ilyet, számára mik az előnyök, és mik a hátrányok. A motiváció is érdekel, és főleg hogy milyen típusú játékokra használja. Igazából jöhet minden! Kíváncsi vagyok a hazai vélekedés mi most a régi crt monitorok és tv-k kapcsán.

2023. júl. 12. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen előnye nincs, többet fogyaszt, nagy helyet foglal, rontja a látást, sokkal több hőt termel, képátlója kisebb.
2023. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Hol jött vissza? Ahol a német márka?
2023. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyugaton pár éve a reneszánszát éli. Főleg retro játékokhoz láttam, jobban kihozza a régi pixel artot. Meg olyat is láttam aki direkt fps-eket játszik róla, mert sokkal gyorsabb és folyamatosabb képet ad. Meg még ki tudja miket tud, elég új most nekem is ez a téma. Szóval azért nem mondanám hogy semmilyen előnye nincs, de én örülök minden véleménynek, az ellenvéleménynek is. Kifejezetten ez érdekel, nálunk az országban ki hogy vélekedik mostanra róla.
2023. júl. 12. 20:51
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Bármennyire is színhelyes és magasabb válaszidejű a CRT, nincs az az isten, hogy lecseréljem a 45 inches 3440 x 1440-es OLED monitoromat egy 19" 800 x 600 CRT-re.
2023. júl. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Erős tulzás az hogy ismét divatja van, ez olyan mint a bakelit, mert annak is " divatja van ", de elterjedéstől messze van.
2023. júl. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%

"Nyugaton pár éve a reneszánszát éli. "


Az, hogy lehet úgy 0.01%, aki használja, nagyon messze van a "reneszánszát éli"-től.


"Főleg retro játékokhoz láttam, jobban kihozza a régi pixel artot. "


Mivel a CRT-nél nincsenek konkrét pixelek, ez elég nehezen értelmezhető.


"Meg olyat is láttam aki direkt fps-eket játszik róla, mert sokkal gyorsabb és folyamatosabb képet ad. "


50Hz-en? Mert a legtöbb CRT annyi volt. Ritkán voltak 75Hz-esek.


"Meg még ki tudja miket tud"


Leginkább fűteni meg szemet rontani :)


"Kifejezetten ez érdekel, nálunk az országban ki hogy vélekedik mostanra róla."


Hát asszem mindent leírtam róla :)

2023. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Mivel a CRT-nél nincsenek konkrét pixelek, ez elég nehezen értelmezhető."


Pixelek valóban nincsenek, scan line-ok vannak. És az hogy jobban kihozza a régi pixel artot, azt úgy érdemes értelmezni hogy akkoriban az összes játékot még ezekre fejlesztették, legyen az tv vagy monitor. A grafikusok számításba vették az akkori képernyők fizikáját, és szándékosan úgy alkották meg a képet hogy ezek a fizikai hatások pl új színeket, és áttetsző effekteket hozzanak létre a játékokban. Ezek pl modern képernyőről már nem láthatóak! Igaz akkoriban még nem pixel artnak hívták a grafikai stílust se, hanem ez volt a technológiailag elérhető maximum. És tényleg másképp néznek ki az akkori darabok crt-n, mint pl a modern indie pixel art lcd-n. Ezt ismerték fel sokan nyugaton. Meg aztán ott tényleg divatja van minden régi dolognak, ahogy itt fentebb mondták, a bakelit se véletlen van még a mai napig is. Meg a fizetőképes kereslet is jobban megvan az ilyen hobbizásokra.


"50Hz-en? Mert a legtöbb CRT annyi volt. Ritkán voltak 75Hz-esek."


Hát a hz kapcsán tényleg ez a helyzet, viszont ez nem úgy adta a képet mint a későbbi crt monitorok, kevésbé volt az fps hangsúlyos, mivel nem a teljes képernyőt frissítette, hanem soronként a képet. Nem teljesen értem még, de amit láttam belőle ott ez az eltérés volt amiért sokkal folyamatosabb és dinamikusabb képet tudott adni. Sok helyen írnak erről, angol nyelven.


Viszont a súllyal és hővel, sőt még a szemrontó hatással is egyetértek, az tény. És egyértelműen hátrány.

2023. júl. 13. 20:16
 8/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
A retrosok között lehet reneszánszát éli, de ez egy szűk kör, sőt a retrosok között egy még szűkebb kör mert sokan inkább emulátoroznak mint hogy egy valodi c64 amiga stb legyen az asztalon
2023. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor talán gyakorin valóban nincsenek nagy fanjai a témának, és tényleg egy szubkultúrának is a külön szubkultúrája lehet ez, úgy látszik :)

Zárásképpen itthagyok egy összehasonlító videót, hátha lesz aki belefut, és esetleg kedvet kap a témához.

Raw pixels vs CRT pixels

https://www.youtube.com/watch?v=nw2QfPREu-Q

2023. júl. 15. 19:42
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
CRT TV-t vettem és jobb mint bármelyik lapos TV főleg az alacsony felbontású tartalmaknál
2023. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!