Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ezekben a farmos játékokban...

Ezekben a farmos játékokban miért csak tojás- és tejbegyűjtés meg birkanyírás van, mészárszék meg sosincs?

Figyelt kérdés

Jó ez, hogy így van?


Nem (ön)becsapás ez?


Nem hamis idillt mutatunk a játékosoknak, holott a valóság ennél sokkal véresebb és kegyetlenebb?



2023. júl. 14. 14:01
A kérdező szavazást indított:
Helyes h így van
Helytelen h így van
Ezen még nem gondolkodtam
2 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a hentes szimulátor
2023. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Valóban van ilyen is, most látom.


[link]


De ebben is csak az van, hogy odaviszik a marhákat a mészárszékre, a következő pillanatban meg már a hamburgerhúsok fekszenek a ládákban.


Na de ez is valami! Köszi az ötletet, a gyerekek örülni fognak!

2023. júl. 14. 14:15
 3/9 Hintalow ***** válasza:

Meg amúgy egy farmon/gazdaságban egy disznóvágás a valóságban sem mindennapos, futószalag jellegű esemény, az a vágóhíd.

Falun jellemzően évente 1-2x volt/van ilyen.

2023. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3:


Jó de ezekben a farmos játékokban tucatszámra állnak a haszonallatok. Ezek általában nem kis háztáji gazdaságok

2023. júl. 14. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom hogy "gyerekbarát" legyen a játék azért nincs ilyesmi benne.
2023. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5:


Na jó de az igazi tanyasi gyerekek látnak csitkevàgást és disznóvágást pici koruk óta. Ezt nem lehet megúszni és nem is akarják a szüleik. Különben hogy fognak maguk is ölni, ha felnőnek?


A játékok amikben ez a rész nincs benne, hazug idillt mutatnak a tanyasi életről.

2023. júl. 14. 18:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.


Ez igaz, csak elfelejtesz 1 nagyon fontos dolgot.


Mégpedig hogy a k#rva politika miatt minden agyon van gondolva a mai világba már.


Mindent támadnak azért hogy "jaj védjük a gyerekek ártatlanságát". Ne tegyük ki semmi ártónak... Szerintem is ez úgy f#szság ahogy van, nyugodtan bele lehetne tenni ezeket a részeket it. Ha az nem gond hogy gyerek százával öl ilyen-olyan szörnyet farmerkedés mellett akkor mért pont ezzel van a baj...

2023. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Most ha pl a Stardew Valleyra gondolunk, ne feledkezzünk meg a tényről hogy ez nem szimuláció, hanem egy aranyos, retro feelinges játék, szándékosan absztrakt mechanikákkal. Pl survival sincs benne, ha nem eszel nem lesz semmi bajod csak hamarabb elfáradsz. Ilyen szempontból ez sem realisztikus, de szerintem sokkal jobban is áll neki ez a fajta megközelítés. Tehát hogy absztrakt mechanikákkal van tele, és játék marad, szimuláció helyett.

Aztán vannak tényleges farm szimulátor játékok, realista grafikával, láttam már több olyat is bár nem játszottam még őket, mert pl Stardew Valleyval ellentétben azok nem vonzanak pont. De lehetséges hogy azokban van állatok levágása, vagy mészárszékre eladása is.

Viszont hangsúlyozom, ez 2 külön stílus, realizmus vs absztrakt idealizált mesevilág. Nem feltétlen lenne jó keverni a kettőt. Végső soron én is inkább olyankor játszom a Stardew Valleyt, amikor a valóságból akarok kikapcsolódni, valami szebb, jobb, idill és főleg egyszerűbb világba.

2023. júl. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
minecraftozz inkabb
2023. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!