Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Dungens & dragons-ben...

A Dungens & dragons-ben melyik fajt gyülőli leginkább a köznép a játék világában?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ez főleg a tiefling és drow fajra igaz. Amúgy a drow-ok is egyfajta elfek?


Milyen kasztot érdemes választani, ha ezekkel fajokkal alkotok karaktert?



2023. aug. 5. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

MELYIK köznép? A Forgotten Realms emberi birodalmainak, vagy valamelyik külső létsíknak a köznépe? Nyilván mindenhol azt utálják/félik leginkább, amelyik legtávolabb áll a saját kinézetüktől vagy világképüktől.

A D&D 5. kiadásában szinte már semmi jelentősége nincs a faj/kaszt kombinációnak. A Youtube tele van "EZ a legerősebb kombó a D&D-ben" videókkal, aztán végignézve kiderül, hogy a karakter 12. szinten kapott feat-je kombózik a faj XY képességével, és ezért minden ötödik körben előnnyel támadhat varázshasználókra, stb. Minimális a különbség, válaszd azt, amelyik a legjobban tetszik neked.

2023. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A könyvek alapján a sötételfeket, Drowkat. De a vámpírokat is.


Én több könyvet olvastam Drizzttől, eléggé utálják a sötéetelfeket, de nem véletlenül. Általában gonoszak, még egymást is ölik.

2023. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hol.

Pl Forgotten Realmsben a goblinok kártevő fajnak minősülnek, míg Eberron világában egy nagy multú, tiszteletreméltó nép, ami más fantasykben az elf sozkott lenni:D

2023. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A goblinok inkább állatok, nagyon primitív faj.
2023. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#1 bocs, ha rosszul fogalmaztam. Kezdő vagyok a D&D-ben és a barátaimmal keveset játszottunk eddig, mert a kalandmesterünk elfoglalt ember.
2023. aug. 5. 21:01
 6/6 Hintalow ***** válasza:

Egyiket sem igazán szeretik, jellemzően mindkettő gonosz jellemű karakterkènt jelenik inkább meg mondjuk npc-kènt.

Meg persze világ függő is, ha forgotten realms, akkor más kardparton mint mondjuk thay-ban vagy halruában.

A drow-kat sok helyen nem is igazán ismerik, nagyon ritkán fordulnak elő a felszìnen.

Ès igen ők egy elf alfaj.

Mivel ők dex-re kapnak plusszt èrdemes olyat csinálni, ami arra èpül. (Bár az új szabálok szerint már bármilyen faj tehet bármire)

Tieflingnèl meg annyi alfaj van, hogy kb bármire lehet választani.

Nem túl közkedvelt játszható fajok mèg: bugbear, goblin, kobold, ork, yuan-ti.

2023. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!