Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem találkozom olyan...

Miért nem találkozom olyan helyzetekkel partik során, ami a sakkfeladványokban van?

Figyelt kérdés

Rendszeresen foglalkozom sakkfeladványokkal, de még sosem találkoztam a játék során olyan szépségekkel, amik a sakkfeladványokban szerepel.


Néha, ami szerintem nem nagy szám a vezért úgy veszíti el, hogy a királya elé húzza, ilyennel sok esetben találkoztam, és néha olyan sakkvillával, amikor a vezért nyerem le. Ezek a dolgok nem olyan látványosak, mint amiket a sakkfeladványokban megoldok.



2023. nov. 18. 03:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan irdatlanul sok féle helyzet alakulhat ki egy sakktáblán, hogy nagyobb esélyed van lottó telitalálatra, mint két véletlenszerű sakkpartin pont ugyanolyan helyzetre.
2023. nov. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A feladványok gyakorlatilag rejtvények, a céljuk, hogy elgondolkoztasson, és ezáltal bizonyos képességeidet, látásmódodat fejlessze. Nem a "magoltatás" a céljuk, hanem a látásmód fejlesztése. Mennyiségileg pedig ahogy #1 is írta, annyi féle feladvány létezhet, és annyi féle állás lehetséges a játszmákon, hogy - hacsak nem valami nagyon banális állásról beszélünk - az a ritka, ha valami pontosan ugyanúgy köszön vissza, mint a feladványokban.

És egyébként - főleg kezdőbb szinteken - nem is nagyon fogsz olyan furfangos és látványos állásokkal találkozni, mint a feladványokban.

2023. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 furfangos dolgok mindig vannak, csak nem ismerjük fel. ;)
2023. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen típusú partikat játszol. Példa én egy blitz, vagy rapid meccs során sok utólagos helyzetképet felismerek.


A classical típusúnál nekem már jöttek ki nagyon szép dolgok. Felfedett kettős sakk, fojtott matt. Nekem a felfedett kettős sakk a kedvencem, ami mattal zárul. Persze ehhez félórás, órás partik is szükségesek.

2023. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Thunderfairy ***** válasza:
A sakkfeladvány célja a megfelelő gondolkodás és logika kifejlesztése. Sablonok amik megtanítanak sakkozni. Egy élő játék teljesen más.
2023. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#1 Nahát, ez mennyire igaz, és egyértelmű mégsem gondoltam rá.
2023. nov. 21. 04:21
 7/7 Saxpianikon válasza:
Ennek az az oka, hogy magasabb szinteken pontosabbakat lépnek, jobban figyelnek a kötésekre, a gyalogszerkezetre stb. Lichessen pedig megtörtént meccsekből szemezgetik ki a szép motívumokat, de csak akkor alakulnak ki ilyen látványos állások, ha már mélyebben érted a sakkot. Én kb 1900-as vagyok egyébként (lichessen).
dec. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!