Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kétszemélyes társasjátékok?

Kétszemélyes társasjátékok?

Figyelt kérdés

Érdekelne nektek mi vált be.

Lehetőleg ne (annyira) horror összegbe kerüljön. Lehet izgalmas, gondolkodós, hosszabb játékidejű, de mégsem annyira bonyolult.

Mr. Jack-et és az Azul-t is nézegettem már.

Köszönöm ha tudtok ajánlani valamit.



nov. 30. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ketten a bűvös rengetegben

Ütős-vivős kooperatív. Egy bábút kell mozgatni ide-oda, hogy fölszedjen elemeket a pályán azáltal, hogy mindig afelé mozog aki vitte az adott kört. Csakhogy nem tudod mit fog tenni a másik, ha meg a bábú lefut a pályáról, akkor veszítetek, szóval úgy kell összedolgozni, hogy csak remélnykedsz benne, hogy tud a másik olyat tenni amire te gondoltál.

Én mondjuk annyira nem csípem az ütős-vivősöket, de azért jó játék.


Hanabi

2-5 fős kooperatív kártyajáték. Tüzijátékot kell építeni, azaz egymásra építeni a szinteket. Viszont nem tudod mi van a kezedben, csak a többiekét látod. Korongokért cserébe tudsz mondani a másiknak tippet, hogy melyik kártyája milyen színű, vagy milyen számú (egyszerre csak az egyiket) és e alapján neki tennie kell valamit, vagy dobnia. Időnként az ember pont a legfontosabb lapokat dobja ki:D

Fárasztó tud lenni, de ad sikerélményt bőven:)


Hanami Koji

Kompetitív, csak két főre. Nekem az agyam is beletörik:D

Van 7 gésa akiknek ajándékokat kell adni. A kezedben vannak az ajándékok. Csakhogy nem úgy megy, hogy leteszed elé, hanem pl kiválasztasz 3 ajándékot, ebből a másik játékosnak adsz egyet és csak a maradék kettőt teszed le a választottaid elé. Vagy kiválasztasz 2x2 lapot és a másik játékos kiválasztja az egyik pár lapot és azt magának felhasználja és csak a maradékot teszed le a magad ajándékaként. Azaz folyamatosan úgy kell kiválasztanod valamit, hgoy közben a választásod egy részét a másiknak adod. Nálam rendszeres az analízis paralízis, mert azon pörgök, hogy oké, most ezt választHATja, és utna hgoy alakulnak a pontok, stb...

Agymunkás, de jó játék:)


Harry Potter párbaj

2 fős konfrontatív

A Roxforti csata társasjáték alapján készült két fős játék, de nem kell hozzá ismerni a Roxforti csatát. Pakliépítgetős, egymással harcolós. A cél, hogy legyőzd 3x a másikat, de közben persze lehet gyógyulni meg kioffolni amásik támadását, átkokat elhelyezni a másik paklijában stb. JÓ game, de címénél fogva vszeg drága is.


Jaripur

Kompetitív, csak két főre

Gyors, pörgős, arab seftelés. Árúkat kell cserélgetni amiket minél nagyobb tételben pénzre váltani. Meg tevék. A tevék mindenre jók:D

Kb 10 perc egy kör és 2-3 körös a játék, szóval fél óra alatt lejátszod.

nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Thunderfairy ***** válasza:
30%
Sakk.
nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hét csoda párbaj

guess who (ki vagyok)

sushi go!


Itt nézelődhetsz

[link]

[link]

nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dinnye2 ***** válasza:
100%

Az Azul nagyon jó! Nagyon ajánlom!!!

Robbanó Cicák - személyes kedvencem, odáig vagyok érte! Vicces és egyszerű.

Vírus! - kártyajáték, eszméletlenül jó

Cortex - gondolkodtató gyorsasági játék

Sushi go!-t én is ajánlom. - Cuki én szeretem

Szókapocs - ez is gondolkozós, kooperatív, de jobb többen játszani

Az összes bevált játék és mindegyiknek kicsi a doboza, tehát akár egy utazásra is el lehet vinni. Annyi, hogy a robbanó cicákat elég nehéz beszerezni.

dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szép új királyság

A Szép új világ kétszemélyes változata, eléggé gondolkodós játék, de emellett a játékeleji felajánlás fázis által kicsit másikkal kib.szós, illetve fontos a másik ismerete. Mindezekkel együtt a különböző modulok növelik az újrajátszhatósági faktorát a játéknak.

dec. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!