Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Lehet valamennyi pénz keresni...

Lehet valamennyi pénz keresni mostanság streamelésből (bővebben bennt)?

Figyelt kérdés

15 éve akítan érdekelnek PC-s gamek.

Mindegyik amivel játszom tudom, ki fejlesztette, miről szól, átfogóan tudnék róla beszélni videókban és streamelni is egyideűleg.

Kaland-FPS-Indie-t ismerek minden mennyiségben a nagy címeken kívül.

Folyamatosan olvasok híreket azokkal amik érdekelnek.

Lehet valamennyi kiegészítő pénzt keresni, érdemes belevágni, van rá kereslet.


Semmilyen konkurenciát ne makarok, nem ez a cél, hanem amit szeretek és amivel -ha lehet- keresni.


*Emellett érdekel a játékokhoz modok (van hogy több modot összeraktam egyedül, hogy szebb legyen/élvezetesebb legyen egy játék, 100%-ban működőképesen) akkor vannak oldalak amiken lehet egy-egy játékot is finomhangolni sok megoldással, amik megint 100%-ban működnek és nincs kihatással smmire sem, érdekel még a tech oldal is, bármilyen szoftveres dolgot meg tudok csinálni, sok hasznos programot ismerek amik egyszerűsítik a gamerek dolgát (Windows 7-től kezdve 11-ig optimalizáló programoknak, különöző finomhangolásoknak, optimális beállításoknak utána jártam, hogy gyors legyen a gép hardvertől függően, tehát rendszerkarbantartásban úgy érzem meg tudok mindent csinálni) emellett már arra sem emlékszem mikor kaptam vírust, pedig nem használok vírusirtót, még az alapértelmezettet is letöröltem egy külső programmal...


Érdemes játékokkal foglalkozó valamilyen videómegosztós és/vagy streamer profilt csinálni, emellett amit fentebb írtam rendszerkarbantartáshoz, optimalizáláshoz, finomhangoláshoz széles spektrumban értek ,tehát azzal is foglalkoznék, de van más téma is amihez értek, de az nem PC-s téma...tehát hogy jöjjön be valami érdemes, amiért megéri egyáltalán csinálni? Meggazdagodni nem célom és nem si lehet ebből az biztos egyrészt ahhoz tehetségesnek, nagyobb ismerettségi körrel, több időre és több dologhoz kellene értenem...stb.


dec. 6. 13:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem írtam le mindent, meg nem is fontos, a háttértudás megvan a témáról igazából javarészt...bár azt sem tudom, hogy a youtube-on kívül milyen más oldalak vannak ahol lehet egyáltalán ilyesmivel kis kiegészítő anyagit keresni, egyáltalán van-e maygar akit ez érdekelne a világ bármelyik pontján az a nagy kérdés azt tudom, de ennek van létjogosultsága, ha valaki csak azért kezdené el, mert keresni szeretne...?
dec. 6. 13:10
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha pénzt akarsz vele keresni, akkor nem érdemes belevágni. Nem egyszerű piac és ha akarsz konkurenciát, ha nem, lesz. Emiatt pedig nehéz érvényesülni.


Ha csak a kreativitásodat akarnád kiélni, aztán pénzügyileg lesz, ami lesz, úgy érdemes lenne belevágni. De mivel eleve pénzkereseti szándékkal indulnál, ebből annyi lesz, hogy néhány hét után feladod, mert nem jön a nézettség.

dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem, ez 10 éve is kb. ugyanezeket hallottam mikor kérdezgettem embereket fórumokon. Semmi ilyesmiből nem lehet aprópénzt keresni vagy akit ez érdekel és sokat olvas teszteket, cikkeket is, háttérinfókat ezekről?
dec. 6. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Streameléshez kell egy karakter, egy ütős content. Senkit nem fog érdekelni az, hogy játszol és néha megszólalsz meg krákogsz, 2 perc után mennek dolgukra a nézők.


Pofázni kell, reagálni mindenre ami a játékban történik, mert az érdekli őket ahogy a Pisti ordít meg sikít a horror játékon, nem az, hogy mi a megoldása a puzzle-nek.


Nincs jó karaktered, nincs jó beszélőkéd, nem tudod magad jól előadni, akkor hiába a jó setup vagy a bármi, senkit nem fog érdekelni.


Ezt kell eldöntened, hogy te alkalmas vagy-e arra, hogy végigszövegelj annyi időt, amennyi ideig a stream tart. Elengedhetetlen összetevője, mert a kommunikáció az, ami a nézőidet és téged összeköt, nem is a játék. Az ember miatt ülnek le nézni a műsort, nem a játék miatt. Mert az az előadásmód, az a fajta kommunikáció tetszik a nézőknek. És a téma már mindegy, hogy falfestés vagy vaj kenése kenyérre, vagy NFS Heat, mert mindegyikben hozza azt aki.

dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elolvastam még egyszer, ha te most valami troubleshoot, walkthrough meg ismertető, hírportál streaming profilt szeretnél, hát figyi, erre ott van az a 9000 FB csoport, Quora, maga a GYK, Reddit, TikTok stb. Utóbbi rogyásig van rövid PC / okostelefon optimalizálós videókkal. Nincs mit ezen streamelni.


Én azt mondanám amit a kettes válaszoló, hogy ha hobbi profilnak tartod fennt, amire néha feltöltesz valamit, vagy csinálsz valamit, akkor ok, de te ebből nem sok pénzt fogsz látni.


Ezt azért nézd végig, 7 perc:

https://www.youtube.com/watch?v=qqhpxNCd6PU

dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
OK, mindent értek, a kérdés részemről le is van zárva :D
dec. 6. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:
De mondom, szerintem hobbiból lehet csinálni, jó ha van review, troubleshoot vagy akármi amit gondolsz, csak egyelőre ne úgy állj hozzá, hogy abból pénzed is lesz. Én ebből a megközelítésből belevágnék, mert azért van ötleted bőven, aztán majd látod hogyan alakul.
dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

Ha ilyen könnyű volt lebeszélni, akkor ja, esélyed sincs ilyesmire.

Amúgy meg bárki betörhet a piacra, aki tehetséges. 2023-ban 5 perc alatt lehetsz világhírű, ha felkapnak.

dec. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Lehet valamennyi kiegészítő pénzt keresni, érdemes belevágni, van rá kereslet."


Szerinted érdemes csapvizet műanyag palackba csomagolva árulni? Kávézót nyitni, vagy hamburgerezőt, gyrosost, élelmiszer boltot?

Nem érdemes, hiszen annyi ilyen van már, hogy minek még egy, vagy pont azért érdemes, mert már annyian csinálják mások is, ha nekik bejött, akkor neked miért ne jöhetne be? A két megközelítés közti különbségtétel csak rajtad múlik.


Ha nem próbálod meg, akkor sosem fog kiderülni, hogy mit tudsz belőle kihozni. Ha megpróbálod, akkor sem biztos, hogy rögtön az elején (vagy bármikor később) az fog kiderülni, hogy érdemes/lehet-e. Akár bejön, akár nem, csak arról fog szólni az eredményed, ahogyan épp akkor/addig csináltad, az, abban a formában ennyire elég. Menet közben finomítva, újragondolva, átalakítva meg vagy jobb, vagy rosszabb lesz.


Lehet, hogy nagyon sokat tudsz a témáról, de egyáltalán nem biztos, hogy képes vagy egy kamerába beszélve összefügően beszélve, rögtönözve, hosszan és pláne érdekesen, élvezetesen beszélni. Legalábbis elsőre nem biztos, hogy menni fog, ha sosem próbáltad. Lehet, hogy hússzor, százszor is neki kell futnod, hogy menjen. Lehet, hogy nem árt a játékok mellett tanulmányoznod azt is, hogy miről szól a műsor szerkesztés, beszédtechnika, meg még sok minden. Az is lehet, hogy csak gyakorolnod kell.

Annyi biztos, hogy ha nem kezded el csinálni, akkor sosem derül ki, hogy te mit tudsz alkotni ezen a téren. Ugyanúgy, ahogyan a játékokban, a róluk szóló videók készítésében sem leszel jobb, ha egyáltalán nem csinálod. Az eredmények semmilyen területen nem jönnek sem azonnal, sem maguktól. Ahogy egy játékba is bele kell raknod sok tíz-száz órát, hogy ki tudj belőle valami eredményt hozni, a videózás is ugyanilyen. Csinálni kell, kiértékelni, mérlegelni, hogyan válhatsz jobbá benne és fejleszteni, hogy egyre jobban menjen, egyre több embert érdekeljen, egyre többen akarják megnézni, megmutatni másoknak, hogy ők is megnézzék.


Ha amúgy is játszol, akkor miért ne próbálhatnád meg? Az időd úgyis azzal telik, hogy játszol, azzal nem sok extra időt és energiát veszítesz, hogy mindezt még streameled is. Miért ne próbálnád meg?

Nyilván streameléshez érdemes más fajta showt csinálni, mint amikor csak magadban játszol és senki nem látja. De ha nem csinálod, sosem derül ki, hogy mennyire megy. Sőt, ha meg sem próbálod, akkor az sem derül ki, hogy egyáltalán mit csinálnál, ha elkezdenéd, így esélye sincs megnézni azoknak a tömegeknek, akik kíváncsiak lennének rá, ha létezne. Aztán persze majd jön egy ponton az a kérdés is, hogy aki kíváncsi lenne rá, az hogyan tudja majd megtalálni. De először juss el oda, hogy legyen mit megtalálniuk, legyen miért nézniük, ha megtalálják. A többin ráérsz később agyalni, ha már van mit eljuttatni hozzájuk.

dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!