Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen indíttatásból szoktatok...

Milyen indíttatásból szoktatok szerepjátszani?

Figyelt kérdés

Nyilván a kérdés ahhoz szól, aki szokott valamilyen formában szerepjátszani:)


A 3 archetipus amit én meg tudok különböztetni az az alábbiak. Nyilván ha vaakinek egyéb, írja le azt is bátran:)


1. Önmaga "meghosszabbíása"

Olyan karaktert hoz ami legtöbb aspektusában hasonlít önmagára, de képességeiben, moralitásában, stb... kiemelkedő. Íg ylényegében önmaga tökéletes verzióját alkotja meg.


2. Önmaga "sötét oldala"

Olyan karakter ami kiemeli a játékos úgymond sötét oldalát, mintegy előszedve a benne rejlő csínytevőt, primitívet, gátlástalant stb. A jellemvonás ott lapul a játékosban, de tudatában a tulajdonságok negatív hatásaival inkább elnyomja a való életben. Pl egy átlag jószándékú ember aki eg ygátlástalan erőszaktevő tolvajt játszik, vagy egy életben jómodorú, gáláns ember, aki a játékban egy primitív toxikus soviniszta, szexista, rasszista gyökeret hoz.


3. Önmaga ellentéte

Olyna karaktert hoz akinek a tulajdonságai, jellemvonásai teljes mértékben ellenkezik a játékos vonásaival. Nem elnyomott vonásokról van szó, mint az előzőben, hanem ami egyszerűen nem is része Pl az introvertált játékos, aki extrovertált, nagydumás, karizmatikus karaktert hoz.


Nekem az az elképzelésem, hogy ez a három a legtöbb szerepjátékost leírja, de persze simán lehet, hgoy van még.:)



dec. 11. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy negyedik típus vagyok, aki csak goblinokat akar halomba hentelni a csatabárdjával, és elvenni a kincseiket. :)

Én nem hiszek az ilyen kategóriákba sorolásban, nekem ezek olyanok, mint a horoszkóp állatövi jegyei. A kategóriáid között nem lehet éles határvonalat húzni, főleg mivel az emberek változnak a játék közben is, az idő múlásával meg pláne. Nekem volt olyan játékosom, aki tizenéves korában alig mert megszólalni játék közben, tíz év múlva meg színésznő lett belőle.

dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Áh, a vérpisti:D Igen, true, nem elhanyagolható kategória:D


És természetes, hogy nem fix és főleg nem állandó kategóriákról van szó. Nyilván az itt és most a kérdés meg hogy jellemzően hova sorolja magát az ember inkább, nem kizárólagosan:)


Köszi a válaszod, ment a zöld:)

dec. 11. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire mély szerepjátékra gondolsz? D&D? vagy simán csak RPG játékok PC-n/konzolon?


Én azért játszom szerepjátékokkal, mert elrepít egy másik világba, ahol mást és mást élhetek át. Nem is magamként gondolok rá, inkább mint egy külső megfigyelő aki nézi (meg persze irányít) egy harmadik felet. Ebből kifolyólag kb ahányféle játék, annyi karakterfajta, van amelyiknél izomból lefejelem/lecsatabárdozok bárkit, máskor óvatos, shadow archer stílusban megyek, van amikor hőst játszom, van amikor pofátlanul meglopom még az árva gyereket is, hiszen a te problémád az én erszényemet gazdagítja *kacsint*.

Én szemrebbenés nélkül csinálok női karaktert és akár megyek bele románcba férfival (vagy épp nővel, hihi), mert mint írtam, én külső megfigyelő vagyok, nem élem bele magam teljesen a szerepbe.

dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3, hááát igen, sima asztali szerepjátékra gondoltam, a videójátékok ugye ebben a tekintetben igencsak lekorlátozzák a játékost. Kb kivéve a Baldur's Gate, de szerintem a platform és a tény, hogy géppel játszol elveszi azt a fajta immerziót amit csak az asztali szerepjáték vagy a LARP tud megadni.
dec. 11. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!